Футбол України 28 Лютого, 11:13 971
Молода та гаряча кров збірної України | 19-27
Хто вони - молоді дебютанти збірної.

Легендарний футболіст, а нині тренер національної збірної України з футболу Андрій Шевченко провів лише чотири офіційні поєдинки у керма збірної, і вже помітно, що з нашою національною командою «шось не так». Що ж саме не так? Як говорив не менш іменитий футболіст та тренер: «Будем разбираться».

З приходом Шеви неозброєним оком помітно, що наша збірна починає такий собі курс омолодження. Поступово проходить етап відчутного поновлення складу. І це цілком закономірно, адже вже завершили кар’єру старожили збірної Тимощук та Шевчук. Напевно більшості стало очевидно, що той же Гусєв та Ротань теж не молоді, зрештою Кучеру вже 34 роки, хоча ці персони в будь-який момент можуть підсилити гру за рахунок досвіду (у молодого - сила, у старого – розум).

По правді, й Зозуля не показує того забивного хлопака, який трьома роками раніше поставив Європу на вуха (згадайте, що писали французькі ЗМІ після матчу Україна – Франція).

Заміна Шевчуку

Дебют Едуарда Соболя відбувся разом з дебютом Андрія Шевченка. 21-річний гравець вийшов на позиції флангового захисника. Як показує статистика за чотири гри у складі збірної Соболь здійснив 187 точних передач з 210, отримав два гірчичники (не варто забувати, що Соболь захисник) та неодноразово підключався до атак, згадайте то й же матч зі збірною Ісландії, де Соболь на класі обійшов захист ісландців та увірвався до штрафної суперника.

Едуард Соболь є вихованцем запорізького «Металурга». Захисник активно викликався до збірної України (U-16, U-17, U-18, U-19, U-21). А в кваліфікація до ЧЄ-2014 (U-19) Соболь забивав переможний гол збірній Англії (U-19) – 1:0.

Фальшива дев’ятка Зінченко

Свій перший поєдинок Олександр Зінченко провів за збірну ще у 2015 році, вийшовши на останні хвилини гри, у матчі проти збірної Іспанії (кваліфікація до ЧЄ-2016).

На відборі до ЧС-2018 Зінченко відіграв на позиції атакуючого півзахисника чотири матчі, у грі з Ісландією Зінченко вийшов фактично на позиції фальшивої дев’ятки. Всі чотири поєдинки гравець розпочинав з перших хвилин: точність пасів 92%, 4 вдалих навіси та 6 вдалих відбори.

Наразі Олександр на правах оренди виступає за голландський «ПСВ». Нагадаємо, права на гравця належать англійському «Манчестер Сіті».

Золотий талант Коваленко

Своєю грою у юнацькій ЛЧ-2015 та на молодіжному ЧС-2015 Віктор Коваленко привернув увагу Михайла Фоменка, який викликав гравця до головної команди (найкращий бомбардир молодіжного чемпіонату світу – 5 голів та 2 гольові). Коваленко виходив у складі збірної в матчах ЧЄ-2016. У 2016 році півзахисник був визнаний кращий футболістом України U-21. З приходом Андрія Шевченка Віктор зіграв чотири гри за збірну, вийшовши на поле з перших хвилин.

Сміливий Циганков

Після дебюту гравця у ЛЧ-2016/17, за київське «Динамо», важко було не помітити цього «золотоволосого» юнака. Свій перший поєдинок Віктор Циганков провів у складі національної команди у матчі відбіркового туру до ЧС-2018 проти Фінляндії, замінивши на 87-й хвилині Коноплянку.

В такому юному віці гравець не боїться брати гру на себе, згадайте матч киян проти «Бешикташа», де Циганков забив свій перший м’яч у ЛЧ-2016/17 та врятував «Динамо» від поразки.

Посилення конкуренції серед нападників

Артем Бєсєдін під керівництвом Андрія Шевченка замінив Зозулю у товариському поєдинку проти збірної Сербії, саме після пасу Бєсєдіна на Ярмоленка арбітр призначив пенальті у ворота сербів. Хто знає, можливо, скоро Бєсєдін «займе місце під сонцем» та витіснить з основи того ж Кравця чи Зозулю.

Ордець мітить у захист

Якщо дивитися на склад збірної в останніх матчах, то важко не помітити, що у декількох матчах коуч збірної поступово підпускає до основи Івана Ордеця: у матчі з Косово та Туреччиною Шевченко використовував зв’язку Кучер – Ордець. Хоча можна говорити про те, що на той період виникали проблеми з Ракицьким та Хачеріді, але відкидати варіант закріплення захисника в основі не варто. Та й в останньому матчі з тими ж сербами Ордець вийшов зі стартових хвилин.

Петряк кращий за красного диявола з Туманного Альбіону

Максим Малишев та Іван Петряк, які провели першу гру в товариському матчі проти збірної Кіпру (за тренерства Фоменка) також заслуговують уваги: у матчі 2-го туру ЛЄ-2016/17 «МЮ» – «Зоря» Петряк виявився кращим за гравця красних дияволів Рашфорда. Олександр Караваєв також дає про себе знати, згадайте нещодавній дебют Караваєва за турецький «Фенербахче».

Дебюти не за горами

Варто звернути увагу на технічного вихованця гірників Андрія Борячука, який на пару з Бєсєдіним феєрить за молодіжну збірну України. Андрія вже називають вінницьким Агуєро, у чотирьох матчах кваліфікації до молодіжного ЧЄ-2017 гравець забив три м’ячі, а це вже говорить про щось.

Якщо говорити за нашу молодіжку, то й про Юрія Вакулка також слід згадати. Саме Вакулко на останніх хвилинам матчу Україна – Франція відкрив рахунок у грі та приніс перемогу нашій збірній.

Що ж до майбутніх кіперів національної збірної, то слід звернути увагу на гравця «Дніпра» Андрія Луніна, за чутками 17-річним юнаком цікавився донецький «Шахтар» (мабуть запало в душу те, що саме Лунін парирував пенальті від гірника Марлоса). Голкіпер дніпрян тричі потрапляв в символічну збірну туру за версією UA-Футбол.

Головний тренер збірної дедалі частіше дає шанс молоді проявити себе, як у товариських так і в офіційних матчах. Та й не варто забувати про те, що сам Шевченко також є молодим тренером. По факту потрібно вже награвати склад на ЧС-2018 (за умови, якщо пройдемо кваліфікацію, а в цьому можна не сумніватися).