Артем Франков: «Я з жахом чекаю на наступний сезон»

Футбол України 15 Березня, 19:59 752
Артем Франков: «Я з жахом чекаю на наступний сезон» | 19-27
Нинішня формула чемпіонату України не має довгострокової перспективи, а від клубів треба вимагати активної роботи з уболівальниками. Про це розповів головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков.
«Коли ми обговорювали формулу 6 на 6, вона була абсолютно реальною і такою, що відповідала моменту, стану клубів. Але витягти з цього всього, що хотіли, не вийшло. Причина - телевізійні контракти. На певному етапі «плюси» (канали «1+1» і «2+2». - Прим.) в особі Ігоря Коломойського втратили інтерес до футболу. Через що єдиний пул внутрішніх трансляцій не створили. Більше того, навіть не сформували єдиний клубний пул для продажу прав за кордон. Продовжилося падіння окремих клубів. Ми припускали скрутне становище «Дніпра», але ніхто не думав, що все буде настільки сумно. А безперервні позови з «Карпатами» і те, що знову відбувається з «Волинню»? Клуб розрахувався з боргами. Його як виняток допустили до чемпіонату. Зате підтягнулися старі кредитори, яким теж потрібно платити. А на це ніхто не розраховував.

Більш того, втрачаємо глядачів. При цьому дуже лаємося, мовляв, як футболісти можуть втрачатити мотивацію. Подивіться на трибуни - і все стане зрозуміло. Слава Богу, на «Динамо» з «Олімпіком» прийшло 10 тисяч. Було б менше - навряд чи б знайшли натхнення на фінальний штурм і дотиснули донеччан. Але все інше в нашому чемпіонаті виглядає образою футболу і здорового глузду. Виходить замкнуте коло: мало глядачів - поганий футбол, поганий футбол - мало глядачів. Проблема багатофакторна. Немає глядачів на матчі «Сталі» в Дніпрі, бо ця команда нікому там не потрібна. Вихід - УПЛ і ФФУ повинні знайти засоби тиску на клуб, щоб той закінчив реконструкцію стадіону в рідному Кам'янському та «Сталь» грала перед своїми вболівальниками. Щоб їх там було хоча б 2-3 тисячі, які нереально зібрати в Дніпрі. Мають бути централізовані заходи і вимоги до клубів з роботи з уболівальниками. Окрема історія - клуби, позбавлені рідних стадіонів. Проте «Шахтар» переїздить до Харкова, подивимося, наскільки цей захід є адекватним. А ось матч «Олімпік» - «Сталь» у Львові - однозначно нонсенс. Такі ігри з аналогічним успіхом можна проводити на базі. Більше 100 людей не прийде. Значить, потрібно підшукати для «Олімпіка» місто, де в цієї команди буде свій уболівальник. Також у «Зорі» мало що виходить у Запоріжжі. Там пам'ятають «Металург», який грав у вищій лізі СРСР, а в незалежній Україні виходив у єврокубки. Скільки має пройти років, щоб у «Зорі» там з'явився свій глядач - складно сказати. Зрозуміло, що треба придумувати для глядачів різні акції, розіграші. Але в будь-якому випадку, футбол залежить від економічної ситуації в усій країні. Коли вона реально покращиться - не знає ніхто.

Думаю, максимум буде ще один сезон з 12 команд, після чого ми знову повернемося до 16-ти. І на цьому етапі нам це допоможе, оскільки клуби, які за турнірним становищем і станом інфраструктури претендують на потрапляння до УПЛ, повинні хоч якось виправити ситуацію. Адже ми не знаємо, що буде з «Дніпром», коли і в якому вигляді повернеться «Металіст», коли наші гравці стануть конкурентними. Я з жахом чекаю на наступний сезон, адже клуби реально слабшають», - розповів журналіст.