21/04/2017 10:43 566

Подія футбольного дня. Перший за двадцять років півфінал єврокубка для «Аякса»

«Аякс» вперше за двадцять років зіграє у півфіналі європейського турніра.

«Аякс» – команда з дуже славною історією, але не з дуже яскравим, - з точки зору європейських здобутків, - теперішнім. В 90-х роках минулого століття «Аякс» «запалював» Європу, перемігши в Кубку УЄФА, Лізі чемпіонів, а також дійшовши до фіналу та півфіналу Ліги чемпіонів. То був славний і продуктивний період, після якого наступив етап відносного затишшя. Після 1997-го року «Аякс» не проходив у єврокубках далі чвертьфіналу.

Ба більше. Протягом останніх чотирнадцяти років максимальним здобутком «Аякса» була 1/8-а фіналу. Тому вчорашній результат протистояння з «Шальке» можна вважати для нідерландців особливим у новітній історії клубу. Вперше за двадцять років «Аякс» зіграє у півфіналі європейського турніру (останній півфінал був у сезоні 1996/97, коли команда поступилися путівкою до головного матчу «Ювентусові»).

Аякс (Нидерланды)

Для Нідерландів в цілому цей успіх «Аякса» також не рядовий. Востаннє команда з країни тюльпанів грала у півфіналі якогось євротурніру у 2005-му році. Тоді був півфінал Ліги чемпіонів для ПСВ і півфінал Кубка УЄФА для АЗ Алкмара.

«Аякс» пройшов «Шальке» яскраво, але не без нервів. Після перемоги 2:0 на власному полі, нідерландці на початку другого тайму протягом трьох хвилин розгубили перевагу. Довелося грати овер-тайми. Грати у меншості, оскільки на 80-й хвилині з поля був вилучений правий оборонець команди. Невдовзі після того «Аякс» пропустив і третій гол. На тому, здавалося, шлях молодої команди Петера Боса завершився.

Проте «Аякс» зумів у меншості забити не лише рятівний гол, але й вийти вперед за сумою двох матчів. Цей «Шальке» – зовсім не грізний і не самодостатній. Тому «Аякс» просто скористався своїм шансом. Нехай і обрав не найлегший шлях.

Аякс (Нидерланды)

Далі, звичайно, буде ще важче. Але хто б не дістався у суперники, - МЮ, «Сельта» чи «Ліон», - боротися можна. І боротьба буде.

Читайте першими новини про світовий футбол на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше