Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 26-го туру чемпіонату України

Футбол України 25 Квітня, 10:27 1112
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 26-го туру чемпіонату України | 19-27
Суддівський аналіз матчів 26-го туру чемпіонату України від Мирослава Ступара.

Матч «Динамо» - «Шахтар» під наглядом досвідченого Костянтина Труханова пройшов відносно гладко в плані арбітражу. Проте не підтримали почин харківського колеги інші судді. В матчах «Олександрія» - «Олімпік» і «Сталь» - «Зірка» мали місце суперечливі суддівські рішення, наявність яких не дозволяє записати 26-й тур до активу. Більше – негативних вражень.

«Дніпро» - «Ворскла» 2:0

Арбітр – Микола Кривоносов (Київ)

Мирослав Ступар. Для Миколи Кривоносова це був третій матч на елітному рівні українського футболу. В цілому Микола провів зустріч непогано. Але варто відзначити два моменти – один позитивний, другий негативний.

54-а хвилина. В ході гольової комбінації відбувся контакт м'яча з рукою Довбика. Арбітр гри не зупинив.

Мирослав Ступар. Довбик отримав передачу, виграв єдиноборство у Даллку, обіграв Чеснакова і ударом у ближній кут забив гол. Під час однієї з фаз гольової комбінації м'яч від ноги Даллку відскочив у руку Довбику. Це не є порушення правил, бо не рука знайшла м'яч, а м'яч знайшов руку. Кривоносов правильно вчинив, зарахувавши гол.

86-а хвилина. Владислав Кочергін в боротьбі з Павлом Ребенком впав на газон у штрафному майданчику «Ворскли». Арбітр розцінив падіння як симуляцію і виніс Кочергіну попередження.

Мирослав Ступар. Руслан Ротань пробив по воротах, політ м'яча заблокували захисники, м'яч відлетів до Кочергіна, в боротьбу хотів вступити Павло Ребенок. Проте захисник «Ворскли» невдало згрупувався і вдарив по п'ятках Владислава Кочергіна, який завалився на газон. Кривоносов епізоду не бачив. Він бачив лише момент падіння Кочергіна і розцінив його як симуляцію. Даремно. Вартувало призначити одинадцятиметровий удар, а не карати Кочергіна жовтою карточкою за симуляцію.

«Олександрія» - «Олімпік» 1:0

Арбітр – Юрій Грисьо (Львів)

Мирослав Ступар. Бригада Юрія Грися не впоралася з грою. Мали місце два ідентичних моменти з взяттями воріт, одне з яких арбітри зарахували, а інше – ні. Моменти стосуються положення «поза грою», у якому перебували гравці атаки.

Александрия - Олимпик

48-а хвилина. Артем Полярус в ході комбінації «Олександрії» отримав передачу від Старенького, випередив Немчанінова і забив гол. Підозри щодо офсайду.

Мирослав Ступар. Після подачі Старенького Полярус з очевидного офсайду забив гол. Асистент Жарий проковтнув цей момент, вважаючи, що офсайду немає. Важко щось сказати в якості виправдань асистенту. Варто лише відзначити, що в Олександрії арбітри дуже часто помиляються на користь господарів. Висновки кожен для себе зробить сам.

88-а хвилина. В ході гарної комбінації «Олімпіка» пройшла передача з лівого флангу на Емерсона, захисник донецької команди головою завдав влучного удару, але арбітри скасували взяття воріт через офсайд.

Мирослав Ступар. Емерсон забив гол з офсайду. Тут асистент Твердохліб спрацював чітко, молодець. Але чому так чітко не спрацював Жарий у попередньому епізоді? Помилка на 58-й хвилині не дозволяє говорити про роботу бригади в позитивному ключі. Один з асистентів підвів Юрія Грися.

90-а хвилина. На полі виникла сутичка, Дмитро Немчанінов грубо обійшовся з одним зі своїх опонентів, за що отримав лише жовту карточку.

Мирослав Ступар. Дмитро Немчанінов отримав жовту карточку за те, що наступив суперникові на ногу. А перед тим Дмитро штовхнув гравця «Олександрії». Останній упав на газон і затисну м'яча між ногами. Немчанінов хотів вибити снаряд, що й спровокувало сутичку. Юрій Грисьо пред'явив порушникові жовту карточку, хоча міг вилучити Немчанінова з поля. Як, наприклад, у недавньому Ель Класіко арбітр вилучив Серхіо Рамоса за підкат проти Лео Мессі. Це схожі моменти, але різнопланові рішення суддів. І Грисьо тут явно не у виграші.

«Сталь» - «Зірка» 1:0

Арбітр – Ігор Пасхал (Херсон)

Мирослав Ступар. На жаль, Ігор Пасхал відпрацював далеко не бездоганно. Дванадцять попереджень і одне вилучення – це не дотягує до рекорду Вакса, але також змушує насторожитись. Не всі карточки були по справі.

Знову доводиться говорити про санкції за симуляції. Арбітри отримали вказівку строго карати тих, хто «малює» порушення правил, але ця вказівка лише заважає. Бо арбітри часто не розбираються в епізодах і під тиском вказівки виносять попередження. На 68-й хвилині, коли за симуляцію жовту карточку отримав Едгар Малак'ян, суддю можна зрозуміти і виправдати, оскільки захисник «Зірки» хоч і виставляв ногу, але на порушення правил не йшов.

Сталь - Зирка

А от на 70-й хвилині при рахунку 0:0 відбулася помітна помилка Пасхала. Есеола отримав м'яч, накрутив у штрафному майданчику захисника Шабанова, останній намагався за плечі прихопити опонента, не дозволяючи тому просунутися з м'ячем. Проте Шабанову прийом не вдався. Есеола правою ногою прокинув м'яча вбік, в боротьбу вступив Іщенко, відбувся контакт «стегно в стегно», Есеола упав на газон. Арбітр виніс нападникові «Зірки» друге попередження і вилучив його з поля.

Та яка ж тут симуляція? Між футболістами відбувся контакт. Пасхал повинен був фіксувати порушення правил з боку Іщенка і призначати одинадцятиметровий удар. Та й перша жовта Есеолі, до слова, – неоднозначна. Підкат відбувся небезпечний, але цим підкатом Есеола не влучив по ногах Іщенка.

«Зоря» - «Чорноморець» 1:2

Арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

Мирослав Ступар. Абдулі дістався непростий, напружений матч. На четвертій хвилині м'яч після удару Пауліньо потрапив у руку Хочолаві. Не сказати, що Давид перебував поруч, але рука була в природньому стані, захисник не грав рукою, не здійснював рухів для того, аби зупинити політ м'яча у ворота. Тому рішення Абдули не призначити одинадцятиметровий удар – виправдане.

Одинадцятиметровий удар на 51-й хвилині, коли Татарков в спину штовхнув Петряка – елементарний. Суперечок бути не може. Момент на 57-й хвилині, коли право на пенальті отримав уже «Чорноморець», – не такий однозначний. Форстер вів боротьбу з Третьяковим, був контакт «плече в плече», але Форстер переборщив з силою, в результаті чого суперник відлетів від нього наче м'яч від стінки. Є термін «неадекватна сила», – коли гравець докладає більше зусиль, аніж потрібно. Це розцінюється як порушення правил.

Заря - Черноморец

«Карпати» - «Волинь» 1:0

Арбітр – Анатолій Жабченко (Хмельницький)

Мирослав Ступар. Анатолій Жабченко проблем не мав. «Волинь» грала добре, але наприкінці матчу гору взяли емоції, що вилилося в низку попереджень. В підсумку, 8:2 за кількістю жовтих карточок не на користь лучан.

«Динамо» - «Шахтар» 0:1

Арбітр – Костянтин Труханов (Харків)

- Варто віддати належне управлінцям з Комітету арбітрів, які зробили правильний вибір. Колліна не став вкотре наступати на одні й ті ж граблі, призначаючи на принциповий поєдинок когось із когорти вже випробуваних на Класичному дербі арбітрів (Можаровський, Абдула, Жабченко). Вище названі судді не завжди на таких матчах працювали вдало. Труханов – це свіжа кров. Він давно заслуговував на це призначення. Костянтин розуміє футбол, впевнено судить і комфортно почуває себе серед футболістів-авторитетів. Призначення Труханова цілком себе виправдало, - взяв слово Мирослав Іванович.

Динамо - Шахтер

Вдало впоралися з роботою й досвідчені асистенти Войтюк та Плужник. Претензій до арбітражу не повинно бути в жодної зі сторін.

Але треба поговорити про дрібні моменти. Було багато офсайдів (особливо у киян), але Плужник і Войтюк вірно розбиралися. На 65-й хвилині справедливо був скасований гол Ярмоленка після передачі Бесєдіна. В дебюті матчі Ярмоленко забив гол після поштовху у спину гравця «Шахтаря». Тут теж не може бути сумнівів відносно доречності скасування взяття воріт.

«Гармаш міг заробити вилучення, але Ребров вчасно прибрав Дениса з поля»...

Найбільш суперечливі моменти суддівства Труханова – це винесення дисциплінарних санкцій, - каже експерт. - Якби Костянтин був формалістом, то на 44-й хвилині жовтої карточки міг отримати Пантіч, який руками завалив на газон швидкого Бернарда. Це порушення правил, але гостроти воротам «Динамо» в тому моменті не було. Тому арбітр не став діяти формально, а справедливо обмежився штрафним ударом. Перший тайм взагалі обійшовся без жовтих карточок.

В другій половині зустрічі Костянтин видав все, що було необхідним – три жовтих для футболістів «Динамо» і дві – для футболістів «Шахтаря». Попередження у складі «Динамо» отримали ті футболісти, які завжди знаходяться на межі – Морозюк, Сидорчук, Гармаш. Останній, зокрема, нагадував себе минулих років – емоційний, вибуховий. Гармаш міг заробити вилучення, але Ребров вчасно прибрав Дениса з поля, - відзначив Мирослав Ступар.

«Травма Кадара не була спровокована зумисними діями Срни і не підпадала під порушення правил...

В другому таймі в одному з моментів м'яч влучив у руку Ракицькому. Пішла подача, в скупченні гравців м'яча вибили головою, снаряд опустився і потрапив у руку. Це не є порушення правил.

Травму отримав Тамаш Кадар. В цьому не можна звинувачувати Срну. Даріо був в атаці, Кадар вступив у боротьбу, Срна намагався прокинути м'яча між ногами угорця, після чого Кадар врізався в корпус Срні. Випадково рука Даріо «заїхала» по носові Кадара. Це було ігрове зіткнення. Травма Кадара не була спровокована зумисними діями Срни і не підпадала під порушення правил.

На 69-й хвилині Феррейра в боротьбі правою рукою відмахнувся від Пантіча. Ось тут могла бути жовта карточка для гравця «Шахтаря». Але Труханов, можливо, не бачив цього епізоду.

Це було перше Класичне дербі для Труханова. Але, незважаючи на цей факт, Костянтин діяв дуже впевнено і виважено, заслуживши високої оцінки за свій арбітраж, - резюмував експерт.