Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 29-го туру чемпіонату України

Футбол України 16 Травня, 18:31 1263
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 29-го туру чемпіонату України | 19-27
Суддівський аналіз матчів 29-го туру чемпіонату України від Мирослава Ступара.

На фініші чемпіонату матчі повинні ставати напруженішими, повинно бути більше боротьби. Але у нас – все навпаки. В 29-му турі вмерла ще одна інтрига – в боротьбі за виживання. Залишилося з трьох претендентів визначити дві команди, які зіграють у Лізі Європи.

В таких умовах арбітрам, - не втомлюється повторювати суддівський експерт Мирослав Ступар, - працювати легко. Тому відсутність кричущих помилок заспокоювати чи розслаблювати не повинна.

Констатуємо факт – 29-й тур виявився достатньо вдалим для арбітрів. Вони провели свої матчі вдало, без резонансних помилок. Методичні і дрібні помилки, які мали місце, впливу на загальний підсумок матчів не залишили.

«Зоря» - «Олександрія» 1:0

Арбітр – Дмитро Кутаков (Київ)

Мирослав Ступар. У Кутакова був складний матч. Команди ведуть боротьбу за місця в зоні Ліги Європи. В матчі було кілька вартих уваги моментів.

На 33-й хвилині у штрафному майданчику «Олександрії» Ліпартію хтось з захисників команди, що захищалася, потягнув за рукав футболки. Ліпартія впав на газон і втратив нагоду боротися за м'яч. Тонкий момент. Арбітр пропустив фол, який тягнув на призначення одинадцятиметрового удару. Ймовірно, Кутаков не бачив епізоду, оскільки там було щільне скупчення футболістів.

Вилучення Новака – простий, елементарний момент. Новак грав як воротар, не думаючи про те, що руками він грає за межами штрафного майданчика. Андрій не дозволив Пауліньо вийти на вигідну позицію, тому справедливо був покараний. Про те, що руками Новак зіграв за межами штрафного майданчика, воротар зрозумів після отримання червоної карточки.

Одинадцятиметровий на 51-й хвилині викликає запитання щодо дій М'ягкова. В скупченні гравців велася боротьба за м'яч, Пауліньо розхитував захисників, М'ягков налетів на опонента і відверто вдарив бразильця по нозі. Сумнівів щодо справедливості рішення арбітра бути не може.

«Ворскла» - «Зірка» 1:1

Арбітр – Олександр Головков (Луганська область)

Ворскла - Зирка

Мирослав Ступар. Можна відзначити момент з заміною на 80-й хвилині. Вийшло непорозуміння. Але – не з вини арбітра в полі чи четвертого арбітра. Тут вина тренерського штабу «Ворскли». Подаючи записку з номерами гравців, які залишають і виходять на поле, полтавчани показали, що 13-й номер повинен зійти з поля. Четвертий арбітр Юрій Грисьо показав – 13-й номер. Але до того тренерський штаб «Ворскли», очевидно, сповістив М'якушка про те, що той буде замінений. Тому Сергій, не дивлячись на електронне табло, залишив межі поля. Показали 13-й номер, а межі поля залишив 10-й номер. М'якушко хотів повернутися на поле, але тренери його зупинили. Зрозуміли, що припустилися помилки. Тренери виправили «тринадцятку» на «десятку» і Грисьо повторно підняв табло. Уже з вірним числом.

Формально – це жовта карточка для М'якушка за самовільне залишення меж поля. А це було б друге для Сергія попередження в матчі. Але, на мою думку, в дусі гри судді вчинили правильно, не підкорившись формальностям.

«Чорноморець» - «Шахтар» 0:3

Арбітр – Микола Кривоносов (Київ)

Мирослав Ступар. Цей матч повинен увійти до історії статистики. Одна команда, - «Шахтар», - в кожному з таймів допустила лише по два порушення правил. Це щось з розряду фантастики.

Це була прогулянкова гра. «Шахтар» грав у своє задоволення, а «Чорноморець» – як може. Від арбітра Миколи Кривоносова у цій грі вимагалося не заважати футболістам «Шахтаря» проявляти своєї майстерності, своєї підготовки і своїх позитивних емоцій.

Василь Кобін отримав свою жовту карточку на 80-й хвилині за удар ліктем суперника. Примітно, що Кобін лише з'явився на полі і не встиг навіть доторкнутися до м'яча.

«Олімпік» - «Динамо» 2:1

Арбітр – Юрій Можаровський (Львів)

Юрий Можаровский (Львов)

Мирослав Ступар. Свято у «Динамо» не вдалося. «Олімпік» здобув несподівану перемогу під наглядом Можаровського, який свою роботу виконував кваліфіковано.

Треба виділити момент на 5-й хвилині, коли Микита Бурда сфолив проти Гриня, але жовтої карточки не отримав. Можаровський, очевидно, пошкодував захисника «Динамо», не покаравши того за зрив перспективної атаки суперника. Порушення тягнуло на жовту карточку, але Юрій прийняв інше рішення. Цей момент ніяк не вплинув на хід поєдинку.

«Дніпро» - «Карпати» 2:3

Арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

Мирослав Ступар. Для судді матч не став проблемним, хоча гра була динамічною, швидкісною і контактною. Але інтрига та напруга проявилися лише в другому таймі.

Варто виділити момент на 24-й хвилині, коли Чеберко навмисно не у межах правил зупинив Ксьонза. Павло вривався на простір, тому була небезпечна атака. Абдула вчинив ліберально, не винісши Чеберку попередження. Але згодом, - на 43-й хвилині, - на тому ж таки Ксьонзі за підніжку жовту карточку заробив Луньов.

На 82-й хвилині в скупченні гравців Мірошниченко впав на землю, і під час цього падіння м'яч влучив йому до руки. Дніпряни просигналізували до арбітра, але Абдула вірно вчинив, не зафіксувавши порушення правил. М'яч торкнувся опорної руки Мірошниченка, про навмисну гру рукою мова не йде.

Днепр - Карпаты

«Волинь» - «Сталь» 0:1

Арбітр – Ігор Пасхал (Херсон)

Мирослав Ступар. Ігор Пасхал матч провів на належному рівні. Вилучення Сергія Логінова – цілком справедливе. В першому таймі захисник «Волині» двічі сфолив проти Васіна, за що справедливо був покараний жовтими карточками.