19/05/2017 21:10 1195

Шандор Варга розповів, як Лужний поривався піти з «Арсеналу»

Відомий футбольний агент Шандор Варга розповів про про перехід київського динамівця Олега Лужного в «Арсенал».

— Як ви влаштовували Лужного в «Арсенал»?

— Пікантний момент: «Динамо» з «Арсеналом» потрапили в одну групу Ліги чемпіонів, і Олегу вже після підписання контракту належало три місяці доопрацювати в Києві, в тому числі зіграти проти майбутньої команди.

— Колізія.

— А уяви, що відчував Венгер, коли «Динамо» з Лужним обіграло його «Арсенал» і вибило з Ліги чемпіонів! У тому самому, пам'ятному рейсі із Запоріжжя Лобановський сказав Суркісу: «Можливо, ми і знайдемо такого правого захисника, як Лужний, але такого капітана – точно ні». Інший на його місці поберігся б – гра нічого не вирішує, чемпіони, в тебе контракт з «Арсеналом» в кишені. А Лужний при рахунку 4:0 або 5:0 мчить по флангу і кричить: «Па-а-ас!».

— Чув, що, будучи бійцем за вдачею, Лужний погано переносив фізичний біль.

— Слухай, ти правий! Я згадав ситуацію: проходимо медогляд в «Арсеналі». Аналіз крові. І дідусь-лікар ніяк не може знайти у Лужного вену. Дивлюся, Олег побілів, наче в непритомність зараз впаде. Мені крізь зуби процідив: «якби це був наш Малюта, лікар «Динамо», я б його вбив...».

— З Києва Олег їхав мовчуном – двох слів не витягнеш. Англія його змінила?

— Він такий – мовчун-роботяга. Ображався, коли я йому зустрічі з журналістами влаштовував. Вмовляв його: «Олег, потрібно. Це теж свого роду шоу-бізнес. А все, що робить преса, — для публіки. Твоя думка, твої слова людям цікаві». Він кривився: «Знову ви...». У цьому сенсі Олег не змінився.

— Казуси з ним в Лондоні траплялися?

— Перші два-три тижні, коли він приїхав в Лондон, я ходив на кожне тренування «Арсеналу» — з Арсеном поспілкуватися, заняття подивитися. Команда була зірковою: Петі, Овермарс, Бергкамп. Ззаду – вважай, вся лінія захисту англійської збірної: Сімен, Діксон, Вінтерберн, Кіоун, Тоні Адамс. Анрі одночасно з Лужним прийшов у команду – довгий час жили в одному готелі. Всі англійською говорять – тільки Олег лається: «Тьху, блін, нічого не розумію!». Я йому: «Спокійно, все буде нормально».

Один час Лужний перестав потрапляти в основний склад, присів на лавку. Дзвонить: «Шандор, куди я,..., потрапив?! Треба валити звідси». Я кажу: «А ти подивись наліво, направо. Там найкращий бомбардир чемпіонату світу Шукер сидить. Там Овермарс, Кану, Бергкамп навіть сідає. Ти не в найпоганіший поганій компанії сидиш! Це раз. А по-друге, тебе «Динамо» списував як ветерана, а тут ти наймолодший і прогресуючий захисник». Він задумався: а адже правда, вся оборона – на два-три роки старші. І заспокоївся, — цитує Варгу championat.com.

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше