U-15: Україна та Чехія переможця не виявили

Збірна України 26 Травня, 10:06 1086
U-15: Україна та Чехія переможця не виявили | 19-27
У другому товариському матчі між юнацькими збірними командами України та Чехії серед гравців до 15 років, який відбувся на тренувальній базі «Арсенал» у Щасливому, була зафіксована бойова нічия – 1:1.

Тренери обох команд вдалися до ротації, змінивши майже усіх тих гравців, які зі старту брали участь у першому товариському поєдинку у вівторок. В українців із тих, хто розпочинав минулий поєдинок в основі, на поле вийшов лише Блізніченко.

На відміну від минулої гри, яка була більш тактичною, перший тайм запам’ятався великою кількістю гострих епізодів біля воріт обох команд. Першими були близькі до того, аби відкрити лік забитим м’ячам, підопічні Єзерського. На 12-й хвилині Рубчинський прострілював з лівого флангу атаки, але Блізніченку бракувало влучності під час завершального удару - м'яч пролетів у міліметрах від дальньої стійки.

«Не забиваєш ти – забивають тобі»: спрацювало добре відоме футбольне правило. На 17-й хвилині позиційна атака гостей завершилася тим, що Шипек опинився найспритнішим на підборі у воротарському майданчику українців і вивів свою команду уперед у рахунку.

Забитий чехами м’яч серйозно струсонув гру, на полі розпочалася справжня футбольна гойдалка. Гончарук із забійної позиції не влучив у рамку воріт, а Свобода з гострого кута не зумів переграти Турбаєвського. За кілька миттєвостей Турбаєвський відбив потужний удар Геллебранда у ближній кут. Українці ж відповіли моментом, в якому Рубчинський, відгукнувшись на навіс Блізніченка, не зумів виграти верхову боротьбу та переправити «сферу» вже у порожні ворота.

До перерви команда Яноушека ще двічі була близькою до того, щоб засмутити нашого стража воріт. В обох випадках вдача була на боці господарів: спочатку Свобода не влучив у нижній дальній кут, а трохи згодом українців за необережність у захисті пробачив Гложек.

У другому таймі наставник української збірної поступово почав кидати у бій більш зіграних динамівців. Небезпечних моментів біля воріт Стейскала побільшало. На 45-й хвилині Гончаруку не вистачило сантиметрів, аби замкнути у підкаті гострий простріл з правого флангу від Судакова. Через десять хвилин Ванат отримав м'яч у штрафному від партнера і пробив по воротах, але голкіпер ногами відбив «постріл» нападника. Була нагода і у Вивчаренка під час виконання штрафного удару з 20-ти метрів – чеський голкіпер продемонстрував відмінну реакцію у цьому епізоді.

І все ж велика кількість українських атак перетворилася в якість. На 70-й хвилині Кожелуг сфолив у власному штрафному проти Вьюнника, а Ванат розвів м'яч та воротаря по різних кутах, забивши перший історичний м’яч нинішньої збірної U-15 в офіційних матчах.

Ендшпіль матчу видався досить нервовим. Турбаєвський декілька раз врятував свою команду від голу, особливо цінним вийшов сейв воротаря під час удару впритул від Шимека. А на останній хвилині гри гості залишилися у меншості після того, як Свобода відверто жорстко зіграв проти Емере. Як підсумок, результативна нічия – 1:1.

«Два матчі позаду. Насамперед хочу подякувати хлопцям і клубам, які надали гравців на цей збір. Отримали цінну інформацію, зробили висновки. Дуже важливий міжнародний досвід здобули наші юні гравці. У чемпіонаті України не так багато таких сильних суперників. Чехи грали в агресивний та силовий футбол, до чого ми були не зовсім готові. У нас є свої переваги: швидкість та техніка, за рахунок цих якостей ми і намагалися сьогодні зіграти», - прокоментував результат спарингу наставник «синьо-жовтих».