Збірна України перемагає Фінляндію та зберігає шанси на вихід із групи

Динамо Київ 11 Червня, 21:29 5192
Збірна України перемагає Фінляндію та зберігає шанси на вихід із групи | 19-27
Національна команда збірної України на виїзді у рамках групової стадії кваліфікації до чемпіонату світу-2018 перемагає збірну Фінляндії з рахунком 1:2.

Неймовірна підтримка була у збірної України в Тампере. 800 вболівальників з України підтримували «синьо-жовтих» на стадіоні «Ратина». Вони розмістилися на двох секторах та весь матч скандували кричалки на підтримку збірної, співали пісні та гімн України.

Матч розпочався з високого пресингу та контролю м’яча українців, однак великої користі з цього не було.

Першого удару в площину завдав Руслан Маліновський, однак для Градецькі цей удар не став проблемним.

Небезпечною атакою відповіли фіни: Лам пробив поруч із лівою від Пятова стійкою. А згодом Пуккі ледь не вивів Уронена сам на сам із голкіпером. Та, на щастя для України, Єре погано прийняв передачу.

Чи не найгострішим моментом у першому таймі стала подача Коноплянки на дальню стійку на Селезньова. Але удар головою від останнього виявився невлучним. Обидва Євгени у першій 45-хвилинці мали кілька можливостей для розвитку успішних атак, однак пройти оборону фінів не вдавалося.

У першому таймі Маліновський та Ракицький спробували пробити з-за меж штрафного майданчика, однак повз воріт.

Суомі дуже добре діяли в обороні, тому українці мало змогли зробити в атаці.

Збірна Фінляндії кілька разів намагалися контратакувати, але 100% моментів так і не створили.

У другомі таймі значно швидше та впевненіше почали діяти підопічні Шевченка.

Схоже, що у перерві Андрій Шевченко знайшов потрібні слова, адже другу 45-хвилинку збірна України почала грати набагато активніше та агресивніше в атаці. Та уже на 51 хвилині Євген Коноплянка забив перший у матчі гол. Ярмоленко ідеально закинув на 11-метрову позначку на Руслана Малиновського. Однак Руслан не зумів переграти голкіпера фінів Градецкі, після чого першим на добиванні був Коноплянка, який точним ударом вивів збірну України вперед.

Після активних дій «синьо-жовтих» господарі поля відповіли тим же та почали атакувати, що призвело до голу у ворота Пятова. Ракицький перервав подачу влучанням у поперечину власних воріт, після чого м'яч відскочив до Пох'янпало, а той проштовхнув м’яч у сітку.

Однак не довго фіни раділи, адже, вийшовший на заміну замість Селезньова, Бєсєдін забив гол. Ракицький з позиції лівого захисника низько навісив у штрафний майданчик. Бєсєдін відмінно підлаштувався під передачу та відновив перевагу «синьо-жовтих».

У збірної України було ще кілька хороших атак, одак або партнери по команді не могли зрозуміти один одного, або голкіпер фінів контролював ситуацію.

Суомі у кінці матчу намагалися організувати фінальний штурм, однак це їм не вдалося.

Зі стартових хвилин на полі був задіяний лише один футболіст київського «Динамо» - Андрій Ярмоленко. У другому таймі на заміну вийшов Артем Бєсєдін, для якого цей матч став третім у складі національної команди. Також на заміну вийшов динамівець Володимир Шепелєв. Для Володимира це перший виклик до збірної України та, якщо враховувати гру проти Мальти, - друга гра за національну команду.

Цей матч був для «синьо-жовтих» надважливим, адже вирішувалася доля збірної України. Після перемоги над фінами ми ще не втрачаємо шанси на вихід з групи. Збірна України має у своєму активі 11 очок та посідає друге місце.

«Синьо-жовтих» після шести зіграних матчів на 2 пункти випереджають хорвати та на одне очко відстають ісландці, яких сьогодні чекає очне протистояння.

Тому вже сьогодні у разі перемоги Хорватії над Ісландією або навіть нічийного результату - українська команда може закріпитися на другому місці у групі.

Нагадаємо, до фінальної частини чемпіонату світу напряму потраплять переможці груп. Команди, які посіли другі місця - продовжать боротьбу за вихід на «мундіаль» у раунді плей-офф.

Відбір на Чемпіонат світу - 2018, група І.

Фінляндія - Україна 1:2

Голи: Коноплянка 51', Йоель Пох'янпало 72', Артем Бєсєдін 75'

Попередження: Ярослав Ракицький, Євген Коноплянка, Віктор Коваленко, Моштаг Ягубі, Томас Лам

Збірна України: Пятов – Матвієнко, Ордець, Ракицький, Бутко – Степаненко, Коваленко (Шепелєв 76'), Маліновський, Коноплянка (Соболь 86'), Ярмоленко, – Селезньов (Бєсєдін 65').

Збірна Фінляндії: Градецкі – Мойсандер, Ояла, Арківуо, Райтала – Уронен (Маркканен 84'), Ягхубі, Лам, Лод (Єнсен 68'), Хамалайнен, – Пуккі ( Пох'янпало 68')