18/06/2017 21:11 1118

Відео дня. Кліп 1988 року на гімн «Динамо»

Раритетний відеоролик гімну «Динамо», який показували на українському телебаченні майже 30 років тому.

Після дворічного перебування у Москві, у 1985 році «радянський Пол Макартні» Вадим Лащук повернувся у рідний Київ, де його улюблене київське «Динамо» тріумфувало. «Біло-сині» після трирічної перерви взяли «золото» союзного чемпіонату, через рік ще раз завоювали першість СРСР а потім ще й взяли Кубок Кубків!

Успіхи рідної команди надихнули виконавця на створення пісні про «Динамо». Текст для задуманої композиції написав Анатолій Матвійчук. До професійно написаного тексту Лащук додає усім відомий приспів: «Динамо, Динамо, о-о ..».

Хіт «Динамо» відразу ж починають співати на трибунах Республіканського стадіону.

У 88-му Лащук отримує вказівку «зверху» видати альбом, який вийде «у світ» тільки восени 89-го. «Динамо», як основний хіт, завершує першу сторінку альбому.

Поки пісня Лащука пробивала собі дорогу, кияни ніяк не могли перемогти в чемпіонаті країни. Двічі шлях до «золота» їм перекривають московські «закляті друзі» – «Спартак», одного разу - дніпропетровські земляки.

Але... на початку 1990-го на українському телебаченні нарешті дають дозвіл та монтують ролик на пісню «Динамо» – відеорядом служать епізоди єврокубкових поєдинків і прощального матчу Олега Блохіна.

Символічно, що саме цього року кияни нарешті виграють «золото», передостанню першість СРСР.

Відзначимо, нещодавно до 90-річчя «Динамо» вийшла україномовна рок-версія гімну у виконанні групи «Моноліт».

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше