Динамо Київ 16 Липня, 00:12 2581
Шахтар – Динамо. Обороні Хацкевича – двійка. Головні підсумки Суперкубка України-2017 | 19-27
​«Футбол 24» виділяє кілька головних моментів матчу в Одесі.

Мінімальні зміни у складах

Попри новачків і номінальних новачків, Фонсека і Хацкевич зробили ставку на перевірених бійців. Хіба що на вістрі атаки Динамо вийшов Дьємерсі Мбокані, який непогано проявив себе на зборах, а в запасі Шахтаря залишилися Коваленко і Ордець. Плюс – із приходом нового тренера ще один шанс отримав Євген Хачеріді.

Провали «Динамо» у захисті

Динамо розпочало матч, взявши м’яч під контроль. Натомість “гірники» намагалися максимально раціонально розпоряджатися своїми можливостями. Тайсон знайшов шанс для удару на 3-ій хвилині. А вже через 5 хвилин Шахтар розіграв еталонну атаку, в якій взяли участь винятково латиноамериканці. Тайсон знайшов Марлоса, який перевів м’яч на лівий фланг, звідки Ісмаїлі прострелив на дальню стійку. Багатоходівку завершив Феррейра. При цьому оборона Динамо була лише статистами.

На початку другого тайму Феррейра оформив дубль за аналогічної ситуації. Ісмаїлі безперешкодно прострелив у район воротарського майданчика, звідки аргентинець вдруге розстріляв Рудька. Більшого «гірникам» і не було потрібно – це убезпечило Хачеріді і Ко від нових проблем. Щоправда, динамівці наприкінці матчу могли привезти собі третій гол самі, проте Рудько вчасно вибіг із воріт після обрізки Шепелєва.

Нульова реалізація киян

Якщо позаду було кепсько, то хоча б в атаці Динамо могло розраховувати на позитивний результат. Ще в першому таймі Пятов потягнув удар Гармаша, а Мбокані не встиг на добивання. Конголезець міг забивати й в іншому епізоді, коли виграв повітря, але спрямував м’яч над поперечкою. Вже при рахунку 0:2 і у чисельній більшості 100-відсотковий момент змарнував Сидорчук. Значно більшої активності та ударів вже традиційно очікувалося від Ярмоленка, але Андрію вкотре важко дався матч проти топ-суперника.

Обопільна груба гра

До «бійцівського клубу», на щастя, цього разу не дійшло, але картки різного кольору Костянтин Труханов таки змушений був виймати. У першому таймі в центрі підвищеної уваги перебував Буяльський. Спершу хавбек Динамо підсадив на «гірчичники» Степаненка і Бернарда, а потім і сам отримав попередження.

На 80-ій хвилині Шахтар залишився у меншості. Степаненко пішов у жорсткий підкат проти Бєсєдіна і достроково покинув поле. Можна також згадати, як Срна штовхнув у груди свого співвітчизника Віду, а також каратистський прийом Ракицького проти все того ж Віди. Обидва епізоди залишилися без покарання. На «жовту» тягнув і «дайвінг» Гармаша у першому таймі, проте Труханов обмежився ігноруванням акторських талантів хавбека Динамо.

Свавілля динамівських ультрас

Двічі поєдинок зупинявся на кілька хвилин, позаяк торсида Динамо бомбардувала штрафний майданчик петардами, монетами та іншим мотлохом. На 34-ій хвилині від цього постраждав Тайсон, який після вибуху однієї із петард впав на газон, схопившись за обличчя. У другому таймі акція повторилася. Причому цього разу від своїх уболівальників найбільше натерпівся Рудько. Його володіння обстрілювали навіть тоді, коли поблизу не було жодного «гірника». Так, що там у нас із іменними квитками?

Шахтар довів свою повну перевагу

Отож, до чемпіонського титулу і Кубка України «гірники» додали ще й Суперкубок. Причому, цілком заслужено, впевнено, на класі. Натомість дебют Хацкевича – невдалий. Його команда потребує не лише свіжих тактичних ідей, але й мотиваційної складової. На тренерській лаві тепер сидить Олег Лужний. Тож у динамівських вболівальників є надія хоча б на те, що з дисципліною у їхній команді все буде гаразд. Починати потрібно із захисту. Йому сьогодні поставили абсолютно заслужену двійку.