Динамо Київ 25 Липня, 19:02 1860
Шедевр Ярмоленка, стоппер Гармаш і Шевченко нарозхват. Як «Динамо» перемагало «Янг Бойз» у 2012-му | 19-27
«Футбол 24» згадує єдине в історії майбутніх суперників за кваліфікацією Ліги чемпіонів очне побачення.

То був січень 2012-го, іспанська Марбелья, перші зимові збори киян після виходу з відпустки. До того «біло-сині» лише тренувалися. Наставник команди Юрій Сьомін разом з тренерським штабом, у якому був зокрема й нинішній тренер динамівців Олег Лужний, навантажували команду виснажливими заняттями по два чи навіть три рази на день. Поєдинок проти Янг Бойз у рамках комерційного турніру був першим контрольним спарингом Динамо в зимовому антракті-2012. У цій зустрічі не змогли виступити відразу семеро футболістів – Олександр Шовковський, Тарас Михалик, Олександр Алієв, Горан Попов, Артем Кравець мали пошкодження, а новачок команди Адмір Мехмеді відчув слабкість напередодні матчу.

Серед травмованих був і Андрій Шевченко, який потішив українських діаспорян, довго роздаючи їм під час гри автографи.

Football Impact Cup – змагання за участю восьми команд, які боролися за олімпійською системою. Переможець, а ним стало саме Динамо, отримав 6000 євро призових. Після Янг Бойз кияни обох наступних суперників здолали переконливо: 5:0 – угорський Відеотон у півфіналі і 7:2 – польську Краковію у фіналі.

Номінальну основу Сьомін виставив у першому таймі, а в другій половині грав експериментальний склад, у якому в центрі оборони поряд з 16-річним В’ячеславом Лухтановим, котрий нині виступає за рівненський Верес, через брак виконавців діяв Денис Гармаш. Також у тій зустрічі Юрій Павлович перевірив цілу групу інших талановитих гравців: зліва в обороні грав Євген Макаренко, у середині поля вийшли Сергій Рибалка і Віталій Буяльський, попереду грали колумбієць Андрес Ескобар і повернений з Аргентини «новий Мессі» Факундо Бертольо. Ескобар тоді навіть забив, але після матчу Сьомін сказав, що гра колумбійця його не влаштувала. Не дивно, що в основі киян Андрес так і не закріпився.

Ескобар і Бертольо. Були й такі динамівці

Обидва голи динамівці пропустили в першому таймі, коли на полі були найсильніші. Спершу півоборонець Давід Деген, отримавши по правому краю довгу передачу від Крістіана Шнойвлі, втік від Бетао і сильно спрямував м’яч Максимові Ковалю між ніг. А перед самим свистком на перерву Рафаель Нуццоло, гарно піймавши м’яч на ногу після діагоналі від Морено Костанцо, пробив зльоту точно в правий нижній кут.

Менш ніж за хвилину до голу Нуццоло Динамо відігралося. Артем Мілевський на самій лінії карного майданчика заробив штрафний, а Андрій Ярмоленко виконав «стандарт» бездоганно, спрямувавши м’яч у ліву «дев’ятку».

Та й загалом Динамо впродовж гри мало відчутну перевагу. Нагод забити кияни втратили близько десятка, а в підсумку ледь не програли. Благо, за хвилину до завершення основного часу Мілевський, котрий повернувся на поле на заключних десять хвилин, розпочав атаку, яку спільними зусиллями завершили Бертольо і Ескобар. Легіонери ледь не заштовхали м’яч у ворота – 2:2.

Долю серії пенальті вирішили два перших удари швейцарців: Деген пробив вище воріт, шведський хавбек Александр Фарнеруд влучив у поперечину, а динамівці Мілош Нінкович, Рибалка, Мілевський і Гармаш били бездоганно.

ПРОТОКОЛ

Football Impact Cup-2012. 1/4 фіналу

Динамо (Київ, Україна) – Янг Бойз (Берн, Швейцарія) – 2:2, по пенальті 4:2

Голи: 0:1 – Деген (23). 1:1 – Ярмоленко (44). 1:2 – Нуццоло (44). 2:2 – Андрес Ескобар (80)

Пенальті: Деген – 0:0 (над поперечиною). Нінкович – 1:0. 1:0 – Фарнеруд (поперечина). Рибалка – 2:0. Ойяла – 2:1. Мілевський – 3:1. Шпихер – 3:2. Гармаш – 4:2

Динамо: перший тайм – М. Коваль – Даніло Сілва, Хачеріді, Леандро Алмейда, Бетао – Ярмоленко, Вукоєвич, Аруна, Дуду – Мілевський (к), Ідейє; другий тайм – Д. Бойко – Даніло Сілва (Мілевський, 80), Лухтанов, Гармаш, Є. Макаренко – Нінкович, Рибалка, Корреа, Буяльський – Бертольо, Андрес Ескобар

Тренер – Юрій Сьомін

Янг Бойз: Вьольфлі – Зверотіч, Аффольтер, Ойяла, Шпихер – Деген, Зільбербауер (Дубаї, 46), Александр Фарнеруд, Нуццоло (Віткевец, 62) – Костанцо (Йосеф Мартінес, 62) – Шнойвлі (Міхаель Фрей, 46)

Тренер – Паоло Кольявіті

22 січня 2012-го. Марбелья (Іспанія). Муніципальний стадіон. Близько 400 глядачів.

Як видно зі складу, в Динамо до нинішнього, першого на офіційному рівні протистояння цих суперників залишилося шестеро учасників матчу п’ятирічної давнини. За швейцарців донині грає лише воротар Марко Вьольфлі. Був у тій команді ще оборонець Марко Бюркі, якому в 2012-му було 19. Але проти Динамо він у Марбельї не грав.