​Віктор Леоненко: «Динамо» дивилося футбол, а не грало в нього»

Динамо Київ 3 Серпня, 08:30 4740
​Віктор Леоненко: «Динамо» дивилося футбол, а не грало в нього» | 19-27
Екс-динамівець, футбольний експерт Віктор Леоненко поділився з 1927.kiev.ua враженнями від виїзної поразки київського «Динамо» швейцарському «Янг Бойз» 2:0, яка по сумі двох матчів вибила «біло-синіх» з Ліги чемпіонів.

«Пенальті вийшло безтолковим, але чистим»

Що робили гравці «Янг Бойз»? Провокували, били, подавали, пресингували. Все. Комбінацій, як таких, не було. Як здавалося по грі, нічого небезпечного й не було, але так вийшло, що кияни самі собі привезли голи.

Страх почався після пробиття пенальті. Коли ти не можеш віддати своєму гравцеві пас на метр-три, це називається: «Я перегорів». В результаті, «Динамо» дивилося футбол, а не грало в нього. Суперник постійно пресингував і тільки за рахунок цього був постійно з м’ячем.

Швейцарці нас просто перебили і перебігали. Все інше ми придумали самі. Вони ввімкнули потужний пресинг і подавали звідусіль. Майже не тримали м’яч.

Арбітр? Свистів. Міг кілька жовтих дати, але не зробив цього. А пенальті вийшло безтолковим, але чистим. Просто Морозюк «проспав» і не побачив, що ззаду біжить гравець, а той грамотно підставився. Звісно, там і «поза грою» можна було свистнути… Пізніше в моменті з Кадаром щось схоже було на 31-ій хвилині.

«І де наш лідер?»

Суперник просто зім’яв «Динамо» за рахунок того, що просто біг вперед. Коваль замість того, щоб виставити коліно і проїхатися по ребрах нахабному супернику, сам ледь не вбився. Підошву виставляти небезпечно. Самого можуть вигнати. Найчастіше виставляють коліна. Двох швейцарців вже не було б. Ну і Оаро можна було хребет підправити разом з головою.

Майже всі удари швейцарців влучали в Максима, а він пропустив такий гол на останніх хвилинах. А Кадар, мабуть, не знає, що не можна вибивати м’яч в центр.

І де наш лідер? В таких матчах він потрібен, щоб команду не трясло. Щоб він чіплявся і тримав м’яч, щоб по троє-четверо суперників відбирали і не могли забрати. А хлопці мали з такої гри впевненості набиратися і думати: «А що, хіба я так не можу?». Лідера у «Динамо» в цьому матчі ми не побачили.

«Не впевнений, що штуче поле заважає віддати пас своєму гравцеві»

Таких стовідсоткових моментів, як у Ярмоленка, суперник не мав. Потрібно було пробивати між ногами. Дійсно небезпечний момент у них був на 33-ій хвилині. Все інше – напівмоменти.

А зараз всі говоримуть про штучне поле. Я підрахував, що на 57-ій динамівці зробили вісім пасів. А то все дві-три передачі чи одна. Я не впевнений, що штуче поле заважає віддати пас своєму гравцеві. Швейцарці грали в тих самих бутсах, що й на «Олімпійському». Якби не пропустили другий м’яч, то про штучне поле майже не згадували б.

Але нічого страшного немає, бо з такою грою «Динамо» нічого робити в Лізі чемпіонів, їхали в Швейцарію з хорошим запасом, а по грі – ніби ввісьмох грали. А от в Лізі Європи щось може вийти. Плюс, ще й часу трішки буде, - сказав Віктор Леоненко нашому журналістові Миколі Тимощуку.