Огляд матчів 1-го туру Чемпіонату U-19: вдалий старт для «біло-синіх»

Динамо Київ 7 Серпня, 12:42 627
Огляд матчів 1-го туру Чемпіонату U-19: вдалий старт для «біло-синіх» | 19-27
Стартовий тур юніорської першості ознаменувався довгоочікуваною у Маріуполі перемогою над «Вересом».

Старші команди приазовців в новому сезоні вже двічі приймали принципового суперника, і обидва рази все закінчувалося мирно: в молодіжному чемпіонаті —3:3, в УПЛ — 0:0. І тільки команді U-19 нарешті вдалося здолати гостей із Західної України. В інших парах сенсаційних результатів не зафіксовано. Впадають у вічі хіба що поразки «Ворскли» (тому що вдома) та «Скали» (бо розгромна).

«ЗОРЯ» — «ЗІРКА» — 2:1

Півтора тайми команди, що відкривали новий чемпіонат 19-річних, не могли забити бодай гол. Зате починаючи із 75-ї хвилини і по 79-у провели всі три голи, два з них у різні ворота забивалися з 11-метрової позначки. «Попереджали хлопців, що перша гра важка буде, — відзначив наставник луганців Дмитро Кара-Мустафа. — Потрібно над реалізацією працювати, адже в першому таймі багато моментів змарнували, воротар гарно зіграв. Добре, хоч дотиснули й перемогли, хоча обидва пенальті були сумнівними».

«ВОРСКЛА» — «КАРПАТИ» — 1:2

В іншому поєдинку першого ігрового дня львів’яни таки обіграли Полтаву. У матчах другого туру своїх чемпіонатів «карпатці» незмінно поступалися на своєму полі «ворсклянам» і дублем (1:2), і основою (1:3). І ось у юніорському чемпіонаті взяли реванш, ще й на полі суперника. «Ми ще перебудовуємо команду, колектив на 80 відсотків новий, — пояснив поразку керманич «Ворскли» Вадим Мандрієвський. — Перший тайм не вийшов, програли центр поля, єдиноборства, атака діяла слабенько. У перерві попросили футболістів виграти хоча б тайм. Вони це зробили».

«ШАХТАР» — «ОЛІМПІК» — 1:0

Не форсуючи подій, мінімально, але авторитетно гірники взяли перші три очки в новому чемпіонаті. Переможний гол на рахунку вже досвідченого 18-річного юніора Андрія Кулакова. «Ми пройшли збори, підготувалися функціонально, — розповідає тренер олімпійців Руслан Уманець. — Але цим складом лише другий матч проводимо, не вистачало спарингів, абсолютно не зіграні. Напередодні матчу ще трьох новачків заявили. Сподіваюся, у матчах доберемо».

«СТАЛЬ» — «СКАЛА» — 4:1

Хто не може поскаржитися на брак ігрової практики у міжсезоння, то це стрийська команда. Сім контрольних матчів, з яких шість було виграно, провели підопічні Олега Луткова. Поступилися лише в одному, але боляче — 0:4 від однолітків із «Карпат». Спіймали облизня гості із Львівської області і в дебютному поєдинку нового сезону. Причому свій гол забили, вже пропустивши чотири.

«МАРІУПОЛЬ» — «ВЕРЕС» — 2:1

Здавалося б, сама доля грала проти господарів у першому таймі. На 9-й хвилині їх півзахисник Артур Мурза «змазав» з пенальті, на 42-й вони пропустили. На щастя для приазовців їхній новий тренер Геннадій Орбу вгадав із заміною: вийшовши по перерві на поле хавбек Олег Денисов вже до 76-ї хвилини забив два голи й очолив бомбардирську гонку.

«ОЛЕКСАНДРІЯ» — «ДИНАМО» — 0:4

Минулого сезону Ігорю Костирі вдалося збудувати настільки бойовий колектив, що на фініші чемпіонату юні олександрійці буквально вирвали срібло з рук гравців «Шахтаря». Нову команду доводиться будувати практично з нуля, перший млинець вийшов не дуже. «Було дуже спекотно, але футболісти тримали темп і переграли суперника, повністю володіли ініціативою, — новий очільник «Динамо» Ігор Костюк залишився задоволеним. — У другому таймі після нашого вилучення трішки змінили гру, сіли нижче, стали діяти на контратаках. Та хлопці однак тримали темп, молодці».

«АРСЕНАЛ» — «ЧОРНОМОРЕЦЬ» — 1:1

Не в роздягальню, а майже в роздягальні отримали гол гості з Одеси, у компенсовані хвилини першого тайму заробивши пенальті. Та втративши двох лідерів (Микола Мусолітін вже грає за основу моряків в УПЛ, Михайло Плохотнюк орендований «Динамо»), моряки не загубили бійцівські якості. І на 75-й хвилині після розіграшу стандарту вони вдало поборолися, і Владислав Клименко головою зрівняв рахунок. Тож наставник «Чорноморця» Олександр Спіцин залишився більше задоволений результатом, аніж засмучений.