Турнір Баннікова: Грузія – у фіналі, Україна зіграє у матчі за третє місце

Збірна України 20 Серпня, 10:10 1004
Турнір Баннікова: Грузія – у фіналі, Україна зіграє у матчі за третє місце | 19-27
У суботу, 19 серпня, відбулися матчі третього туру XIV традиційного міжнародного турніру Віктора Баннікова.

Юнацька збірна команда України із мінімальною перевагою переграла команду Білорусі, а збірна Грузії здобула вольову перемогу над командою Естонії.

У заключній грі групового етапу із командою Білорусі головний тренер української збірної Олег Кузнецов випустив виконавців, які до цього не мали достатньо ігрового часу протягом турніру. І ця ротація одразу позначилася на якості гри українців, які у першому таймі виглядали досить пасивними, коли справа доходила до переходу з оборони в атаку. Колектив Валентина Міхєєва, незважаючи на відсутність зіркових індивідуальностей, досить надійно перекривала усі вільні зони і намагалася не давати часу «синьо-жовтим» для прийняття рішень на власній половині поля.

В умовах пекельного сонця та тактичної гри із великою кількістю єдиноборств гольових моментів протягом першої 40-хвилинки було небагато. На 12-й хвилині спроби ударів по воротах суперників виконали Станіслав Біблік та Ярослав Надольський, але у першому випадку воротар Станіслав Лецько відбив м’яч, а в іншому – на допомогу прийшов частокіл ніг із захисників. За мить знову Біблік був близьким до успіху. Надольський виконав подачу зі штрафного, але «сферу» після удару головою у виконанні нашого форварда пройшла у сантиметрах від каркасу воріт.

Також заслуговує на увагу небезпечний «постріл» Гурова на 17-й хвилині: капітан українців «розрядив гармату» на вході до штрафного з правого флангу, але голкіпер не без труднощів зреагував на цей епізод. Білоруси, які протягом першої половини зустрічі переважно думали про власні ворота, також дочекалися свого шансу на 36-ї хвилині. Щоправда, змарнували його, адже Кирило Самойленко впорався із ударом Максима Капральова у ближній нижній кут.

У перерві наставник збірної України змінив майже 2/3 складу, зокрема, випустивши на поле гравців, які запам’яталися якісними діями під час створення атак у двох перших матчах турніру Баннікова. На 51-й хвилині Лецько відбив небезпечний удар від Артема Шулянського з лівого флангу. Ще через три хвилини Шулянський міг відкривати рахунок у зустрічі, замикаючи навісну подачу Надольського на дальній стійці. Але українська кількість перетворилася в якість лише на 63-й хвилині. Михайла Мудрика було збито у штрафному майданчику білорусів, і Вікентій Волошин взявся виконувати 11-метрове покарання. Удар у правий від себе кут – Лецько вгадав напрям польоту м’яча, але не зумів врятувати свою команду від голу.

Забитий м’яч заспокоїв «синьо-жовтих» і змусив команду Міхєєва йти вперед та шукати щастя у володіннях Самойленка. На щастя, українська збірна надійно відіграла у захисті у той час, що залишався до фінального свистка. Мінімальна перемога підопічних Кузнецова дозволяє їм позмагатися за бронзові нагороди із командою Словаччини у матчі за третє місце, який відбудеться 20 серпня на стадіоні ім. Мельника в Обухові.

Україна U-17 – Білорусь U-17 – 1:0

Гол: Волошин (64, з пенальті)

Попередження: Хондак (17), Варяник (24), Якуба (47), Підручний (72) – Дубров (41), Белашевич (50)

Україна: Самойленко – Пінчук (Снісар, 41), Біловар (Ауссі, 41), Надольський, Біблік, Хондак (Якуба, 41), Мельничук (Шулянський, 41), Гуров (к) (Підручний, 71), Желізко (Волошин, 41), Варяник (Мудрик, 41), Ярош (Данилюк, 41)

Білорусь: Лецько – Лузан, Белашевич, Прищепа, Іванютенко (к), Трофимчук, Капральов (Латиш, 65), Давискіба, Дубров, Кабишев (Козел, 41), Євтухович

Матч у Обухові для збірних Грузії та Естонії майже не мав ніякого турнірного значення: перша після двох поспіль перемог гарантувала собі місце у фіналі, друга могла розраховувати на участь у поєдинку за третє місце лише за певних обставин – перемоги у заключному поєдинку групового етапу та програшу України команді Білорусі.

Тож не дивно, що тренерський штаб грузинської збірної зі стартових хвилин випустив резервний склад, мабуть, вирішивши поберегти «основу» на вирішальний поєдинок турніру. Щоправда, перебіг матчу з Естонію змусив наставника команди Грузії все ж скористатися послугами своїх ключових гравців.

У першому таймі на полі точилася доволі рівна боротьба, майже без небезпечних моментів, за винятком пари епізодів. Спочатку футболісти збірної Грузії, скориставшись помилкою голкіпера естонців, вискочили на порожні ворота та украй невдало розпорядилися м’ячем. А за хвилину до закінчення тайму уже кіперу збірної Грузії довелося демонструвати майстерність, витягуючи м’яч з кута після пострілу Вяльї зі штрафного.

А дебют другого тайму змусив головного тренера грузинської команди Георгі Немсадзе вдаватися до кардинальних змін, адже вже через шість хвилин після виходу на заміну Моймерс після флангового прострілу влучним ударом завершив швидку контратаку естонської збірної.

Немсадзе кинув у бій одразу сім «свіжих» футболістів, і цей хід грузинського наставника повністю виправдав себе. Грузини захопили ініціативу, інколи надовго «зачиняючи» суперника на його половині поля. А трохи згодом кількість моментів переросла у якість. Спочатку Кваратсхелія після прострілу Капанадзе відновив рівновагу, а незабаром Давіташвілі ударом головую вивів Грузію уперед. Як виявилося пізніше, цей гол став останнім у матчі.

Естонія U-17 - Грузія U-17 – 1:2

Голи: Моймерс (47) - Кваратсхелія (66), Давіташвілі (70)

Естонія: Меріло – Сеппік (Пелт, 72), Пукк, Черезов, Кокла, Шеннінг-Ларсен (Крутоголов, 55), Піхт, Вялья (Туйнов, 55), Тухканен (Лааенотс, 55), Райд, Тіїсма (Моймерс, 41)

Грузія: Куталадзе – Бакрадзе, Нонікашвілі, Янгвеладзе (Гуліашвілі, 66), Чавчанідзе (Гелашвілі, 52), Бендіанішвілі (Давіташвілі, 52), Меквабішвілі (Чоталішвілі, 52), Лордкіпанідзе (Шалікашвілі, 52), Тудебі (Капанадзе, 52), Ломтадзе (Кваратсхелія, 52), Чарквіані (Азаров, 52)

У неділю, 20 серпня, юнацька збірна України зіграє у матчі за третє місце із командою Словаччини в Обухові (15:00), а збірна Грузії змагатиметься за золоті нагороди із однолітками з Ізраїлю в Борисполі (17:00).