«Динамо» – «Скендербеу». 5 головних підсумків матчу Ліги Європи

Динамо Київ 15 Вересня, 09:44 1386
«Динамо» – «Скендербеу». 5 головних підсумків матчу Ліги Європи | 19-27
«Футбол 24» підбиває підсумки матчу першого туру групового раунду Ліги Європи «Динамо» – «Скендербеу».

1. Енергозберігаючий режим не спрацював

Перед матчем йшла мова про спокійні безпроблемні три очки для Динамо. Рівень суперника дозволяв не рвати жили. Втім, у старті вийшли всі основні виконавці, яким важко було позбутися спокуси поберегти сили на статусніші протистояння. Такий настрій на гру не пройшов безслідно.

Протягом стартових хвилин кияни дуже багато дозволяли гостям. Ліляй, Аденійї та Соу проходили млявих «динамівців» і створювали напівмоменти переважно із зони правого центрхава «біло-синіх». Албанці завдали декілька неточних ударів по воротах Коваля, однак черговий подібний наступ Скендербеу все ж призвів до пропущеного голу.

В атаці Динамо не відзначалося націленістю на реалізацію своїх шансів. Моменти виникали досить непогані, але господарі «тринькали» їх з чистим серцем, мовляв, нікуди перемога від нас не втече. Така відверта гра в півноги з неприхованою недооцінкою опонента змусила понервувати і провести команду на перерву гучним свистом «Олімпійського».

2. Ефективна розмова у перерві

За відведені 15 хвилин тренери Динамо «розбудили» футболістів, відновили концентрацію та врегулювали ігрову дисципліну. На другий тайм вийшла інша команда, яка вже не імітувала рух по полю, а грала на результат.

Динамо почало швидше думати, а тому Скендербеу, який у першій 45-хвилинці почувався комфортно, відразу знітився. Албанці відставали на один-два кроки від киян, пізно реагували на ігрові ситуації.

3. Мораєс допоміг організувати бліцкриг

Ще один «плюс» в актив Олександра Хацкевича – рання заміна Гармаша на Мораєса. Денис намагався пресингувати, діяв практично на одній лінії з Мбокані, але сьогодні гра в нього відверто не пішла. На противагу Гармашу бразилець відразу додав гостроти атакам Динамо. Жуніор також опускався за м'ячем нижче, відпрацьовував у першій фазі відбору, а на додачу був ефективнішим і гострішим у чужому штрафному майданчику, що підкріпив голом.



Мораєс вивів «біло-синіх» вперед після того, як Сидорчук розкішним ударом зрівняв рахунок. Ці два взяття воріт стали логічним наслідком бліцкригу на старті другого тайму. Звичайно, Динамо пощастило швидко двічі забити, однак по такій грі господарі рано чи пізно все одно б дотиснули Скендербеу.

4. Мбокані не віддасть своє місце конкурентам

Мораєс прекрасно увійшов у гру, але Мбокані залишався MVP передньої лінії. Конголезець відмінно чіпляється за м'яч, націлений на боротьбу, прекрасний у підіграванні партнерам. Перша гольова атака киян яскраво продемонструвала головний козир Дьємерсі: прийняв спиною до воріт, притримав, перспективно відкинув ближньому.

31-річний африканець регулярно зустрічався з м'ячем по всьому фронту атаки та найчастіше в команді йшов у обіграш. Бєсєдіну, Кравцю і навіть Мораєсу майже нереально конкурувати з таким Мбокані, він надорганічний під керівництвом Хацкевича.

5. Динамо має кадровий дефіцит вінгерів

Всі обговорюють, хто стане послідовником Ярмоленка, але забувають, про необхідність не лише якісної заміни, а й кількісного підсилення на його позицію. Циганков і Гонсалес мають «залізні» місця в старті, але хто за їхніми спинами?



Першого замінив звиклий до оборони Морозюк, другого – віковий Гусєв. Коли атакувати вже не треба і все влаштовує, на такі моменти закриваються очі – яка різниця, хто потримає м'яч під завісу матчу. Але якщо виникне потреба вирвати перемогу, освіжити краї, додати швидкості на фланги, які є варіанти? А їх немає.

Дерліс і Циганков – безальтернативні, точніше, не мають гідної заміни та конкурентів на свої позиції. Досі для них двох було виділено лише одне місце в основі, що спонукало до праці та вдосконалення. Відхід Ярмоленка значно зменшив необхідність щось доводити головному тренеру, а це може дуже негативно відобразитися на прогресі юного українця та молодого парагвайця.