Футбол України 18 Вересня, 19:06 1542
Ступар: «Призначення Копієвського на гру «Олімпік» - «Динамо» було авансом, яким він не скористався» | 19-27
Колишній арбітр ФІФА проаналізував роботу суддів під час матчу 9-го туру «Олімпік» - «Динамо».
«Призначення на поєдинок між суперниками, які зазвичай ведуть безкомпромісну боротьбу, такого молодого арбітра як Віктор Копієвський з самого початку виглядало дивним. Для 26-рефері - це був серйозний аванс, яким він в підсумку не скористався. Власне, робота Віктора і до цього викликала певні зауваження. Саме Копієвський призначив пенальті у грі «Карпати» - «Сталь» та не вказав на позначку у грі «Чорноморця» з «Вересом», хоча епізоди були досить неоднозначними. Тоді Лучано Лучі знайшов пояснення діям Віктора. Як коментуватиме італієць його роботу цього разу, сказати важко.

Копієвський помилився в двох ідентичних епізодах. На 28-й хвилині Антон Кравченко завалив перед штрафним майданчиком Дьємерсі Мбокані. Справедлива жовта і небезпечний стандарт. Удару завдає Буяльський, однак м’яч влучає у виставлену руку Мохи, який стояв у стінці. Копієвський порушення не помітив та призначив кутовий. Початок другого тайму – аналогічна ситуація. Знову рука Мохи коригує траєкторію польоту м’яча, тільки цього разу після удару Циганкова.

В даному випадку можна говорити, що Копієвському банально не вистачило досвіду. Зрозуміло, що з тих точок, звідки виконувались штрафні, мали бути прямі удари по воротах. Тобто Віктору потрібно було концентрувати увагу на стінці, а не на скупчені гравців збоку. Тоді б у нього цих проблем не було. З іншого боку коли на 69-й хвилині Мбокані перечепився через ногу Федоріва, який перебував у статичному положенні, Копієвський вказав продовжувати гру, правильно розібравшись в епізоді.

Вийшли такі собі гойдалки – то добре, то погано. Але такої ситуації напевне вдалося б уникнути, якби на гру був призначений більш досвідчений арбітр. Зрештою, добре, що помилки Копієвського не вплинули на результат. Бо якби «Динамо», наприклад, не вдалось здобути перемогу, це б спровокувало черговий скандал», - проаналізував суддівство Мирослав Ступар для ua-football.