Підсумки 9-го туру УПЛ. Невипадковість успіхів «Вереса» та тінь Ліги чемпіонів для «Шахтаря»

Футбол України 18 Вересня, 23:07 1376
Підсумки 9-го туру УПЛ. Невипадковість успіхів «Вереса» та тінь Ліги чемпіонів для «Шахтаря» | 19-27
До вашої уваги підсумки 9-го туру чемпіонату України.

Олімпіку забракло сміливості

Олександр Хацкевич продовжує уникати масованої ротації складу. Наставник Динамо дає мімімум відпочинку кістяку команди, застосовуючи від гри до гри лише косметичні зміни в складі. В єврокубковому режимі, тобто з двома матчами на тиждень, такі дії тренерського штабу не можуть пройти безслідно.

У четвер киянам довелося увімкнути вищі швидкості, щоб дотиснути в Лізі Європи Скендербеу, а тому провести весь поєдинок проти Олімпіка в одному темпі, звичайно, не вдалося. Динамо заслужено виграло перший тайм, проте після перерви свіжість «біло-синіх» зовсім зникла. Номінальні господарі мали значно більший запас сил і цілком могли перехопити ініціативу.

Втім, чи то тренер вчасно не підказав піти більшими силами вперед, чи то футболісти не зуміли позбутися страху перед іменами суперників, але донеччани знехтували своєю можливістю нав'язати боротьбу новому лідеру першості. У другому таймі складалося враження, що результат влаштовував Олімпік і команда просто не хотіла ризикувати. Гра проти Динамо однаково заслуговує епітетів «достойна» та «боягузлива».

Шахтар не уникнув наслідків Ліги чемпіонів

Те, про що застерігали «гірників», трапилося – команда зависла між Лігою чемпіонів і внутрішньою першістю. Перемога над Наполі більш ніж заслужена, але вона була здобута завдяки грі від суперника. У чемпіонаті ж навпаки – для успіху Шахтарю замало організованої розміреної гри, потрібна свіжа ідея, нова думка. З цим і виникли проблеми, адже під простим пресом Чорноморець не прогнувся.

На цьому етапі перша причина плавно переходить в другу, яка полягає в ротації складу. При всіх стараннях Бутка, донеччанам катастрофічно не вистачало на правому фланзі Срни. Даріо зазвичай пропускає матчі тільки з дуже поважних причин, і ми не знаємо справжніх мотивів його відсутності в заявці на одеську гру. Паулу Фонсека сказав, що це його рішення, і якщо така правда – португалець сам посприяв втраті лідерства в УПЛ.

Інші «продукти ротації» Алан Патрік, Азеведо, Хочолава і Дентінью теж були далекими від ідеалу, а Марлос і Феррейра, здавалося, після Наполі не мали голоду до гри. Загалом Шахтар пожав очікувані плоди Ліги чемпіонів. Чи можна було їх уникнути?

Успіхи Вереса невипадкові

9 очок у 4 останніх матчах і єдина поразка – від Шахтаря, якої Верес також мав шанс уникнути. Найцінніше, що в цих матчах Народний клуб повністю контролює ситуацію на полі. Рівнянам для цього необов'язково володіти м'ячем чи атакувати, вони здатні тримати гру в потрібному руслі відносно зі сторони.

Кожен гравець знає свою зону відповідальності та виконує свої обов'язки.Відсутність травмованого Іщенка в протистоянні з Ворсклою змусила Юрія Вірта перебудувати натренований попередніми матчами ідеальний склад. Однак це не завадило «червоно-чорним» знову провести близький до зразкового матч. Адамюк змістився з позиції правого фулбека, туди опустився Кобін, а його місце зайняв автор переможного гола Пасіч.

Про Верес можна сказати, що він щотуру грає на 1:0, а такі суперники, як Карпати, стають приємним бонусом. Перемога над Ворсклою здобута у «своєму стилі». Вірт знає, що він будує, а поступовий прогрес призвів до перемоги над головним претендентом на бронзові медалі та виходом на 4 місце.

Олександрію прорвало

За 8 турів Олександрія забила 4 голи та не здобула жодної вікторії. У грі зі Сталлю «містяни» подвоїли свій 2-місячний гольовий доробок і оформили першу перемогу в чемпіонаті. Її своїм хет-триком забезпечив Старенький, який з'явився на полі настільки рано волею випадку – травмувався Пашаєв.

При цьому, успіх «жовто-чорних» у жодному разі не можна вважати випадковістю. Колектив Володимира Шарана за всіма статтями переграв кам'янську молодь. Психологічний бар'єр у вигляді нуля в колонці «перемоги» подолано, а відставання від верхньої шістки скоротилося до 6 очок. Відіграти такий гандикап можна без проблем, позаяк команду нарешті прорвало на голи.

Невезіння Зорі

Після програного матчу Ліги Європи Юрій Вернидуб розкритикував своїх підопічних. Варто визнати – небезпідставно. Естерсунд виступає досить посередньою командою, відтак наставник був в праві очікувати на соліднішу гру свого колективу в атаці та відсутність дитячих помилок. Карпатам луганці також не забили, але тепер головний тренер похвалив футболістів. Що найцікавіше – знову небезпідставно.

Зоря завдала по воротах львів'ян численних ударів, багато з них полетіли в площину, а ще три постріли «чорно-білих» завершилися влучанням у каркас. Луганська команда заганяла суперника все глибше й глибше, а гол назрівав протягом всього ігрового часу. Неодноразово могли забивати Громов з Караваєвим, класно пробивав Андрієвський. Карпати дивом вберегли «нулі», але варто визнати, що Зоря реабілітувалася за єврокубковий провал.

Рекордні «родзинки» 9-го туру

– Закінчується рекордна в чемпіонатах гольова гостьова серія Шахтаря, яка з 9 травня 2015 року тривала 34 (!) матчі – 93 м'ячі.

– Переривається пропускна в чемпіонатах серія Чорноморця в матчах із Шахтарем, яка з 5 жовтня 2008 року тривала 18 ігор – 44 м'ячі.

– Олександрія перериває клубну антирекордну безвиграшну серію в чемпіонатах, яка з 30 квітня тривала 14 (!) ігор поспіль: 7 нічиїх й 7 поразок.

– 1-й хет-трик у чемпіонатах оформлює Сергій Старенький з Олександрії (в 71-й грі).

– Програшний клубний антирекордний серіал Сталі в чемпіонаті триває вже 7 ігор поспіль.

– «Сталевари» збільшують два свої клубні рекордні безнічийні серіали: як загальний з 9-ти ігор (2 перемоги і 7 поразок), так і на полях суперників (+2-6).

– «Містяни» повторюють клубний антирекорд, пропускаючи в Прем'єр-лізі впродовж 6-ти ігор.

– Рівняни переривають в елітному дивізіоні клубну антирекордну домашню безвиграшну серію з 6-ти ігор: 2 нічиї і 4 поразки. Попередня домашня вікторія Вереса зафіксована ще 24 травня 1995 року – з Карпатами.

– Карпати рекордний 200-й раз у чемпіонатах грають унічию, поліпшуючи попередній показник Дніпра.

– Олімпік у ролі господарів поля перериває клубну рекордну в чемпіонатах серію без пропусків голів, що тривала 379 (!) хвилин.

– «Олімпійці» також закінчують свій рекордний безпрограшний домашній серіал у Прем'єр-лізі з 7-ми ігор: +3=4.