Трансферна геометрія «Динамо»

Динамо Київ 31 Січня, 00:23 8697
Трансферна геометрія «Динамо»   | 19-27
Трансферні зміни гравців «Динамо» за період їх перебування у Києві.

Німеччина славиться прекрасним автопромом, пивом і баварськими сосисками. Також необхідно відзначити німецьку скрупульозність і педантичність. У світовому футболі, крім німецьких команд та Бундестіму, далеко не останню роль грає сайт transfermarkt.de. Завдяки йому можна дізнатися останні трансферні новини і поживитися іншою корисною інформацією. Наприклад, відстежити прогрес/регрес того чи іншого гравця в площині грошового еквівалента.

Вашій увазі пропонується аналіз трансферного зростання футболістів київського «Динамо».

Почнемо за порядком, з воротарів.

Олександр Шовковський – 500 тис. євро

Ціна капітана «Динамо» особливої ​​ролі не грає. І неважливо, що кар'єра СаШо підходить до завершення. Для київського вболівальника Шовковський - як картка Master Card в рекламі - безцінний.

Максим Коваль – 6 млн євро

За 3,5 роки в «Динамо» вихованець запорізького футболу виріс у всіх відносинах. Звичайно, є ще достатньо компонентів гри, які потрібно покращувати. Але Максиму лише 21 рік і є всі шанси для того, щоб домогтися успіхів своїх кумирів: Шовковського, Касільяса, Акінфєєва. Головне - не зупинятися.

Ціна до «Динамо": 700 тис.; що маємо: зростання у 8,5 разів.

Олександр Рибка – 500 тис. євро

«Улюбленець» уболівальників і головний порушник спокою Максима Коваля. Через 5 років, які Рибка проcидів у «Динамо», він подався в «Оболонь». На той момент ціна воротаря становила 500 тис. євро. Сезон 2011/2012 поєднав у собі одночасно і пік, і піке Олександра. У момент дискваліфікації його трансферна вартість була 5 млн євро.

Ціна до «Динамо": 0; що маємо: 500 тис. євро за «колишні заслуги».

Євген Хачеріді – 9 млн євро

Після Ракицького (12 млн) - 2-й за вартістю український захисник. Коли 6 років тому, в 2008-му році, хлопчисько з Мелітополя переїхав до Києва, він оцінювався в 75 тис. євро. Зараз Хачеріді продовжує рости як гравець, а разом з ним зростає і його ціна.

Ціна до «Динамо": 75 тис.; що маємо: зростання в 120 разів.

Александр Драгович – 7 млн євро

Вартість партнера Хачеріді по центру оборони німецький портал оцінює по швейцарському етапу його кар'єри. На жаль, поки невідомо, як відіб'ється ціна Драговича на основі його виступів за півроку в «Динамо».

Ціна до «Динамо": 7 млн; що маємо: невідомо

Домагой Віда – 5 млн євро

Конкурент австрійця за місце в основі програє поки за всіма параметрами. Це стосується і кількості ігрового часу (13 ігор у сезоні проти 22-х у Драговича) і, власне, ціни. Хоча, якщо подивитися на цінову діаграму, треба відзначити, що саме в Києві хорват досяг піку своєї ціни. До переїзду в столицю України, в загребському «Динамо», Віда оцінювався в 4 млн євро.

Ціна до «Динамо": 4 млн; що маємо: зростання в 1,25 рази.

Євген Селін – 2 млн євро

Селін - перший гравець в нашому списку з негативною трансферною тенденцією. Правда, причина тому - аж ніяк не погана гра захисника. Серйозна травма Євгена завадила йому розкритися і заграти в повній мірі у складі киян. Будемо сподіватися, він себе ще покаже.

Ціна до «Динамо": 2,5 млн; що маємо: регрес в 0,8 разів;

Євген Макаренко – 1,5 млн євро

Можна сказати, що саме травма Селіна змусила Блохіна залишити Макаренка і не віддавати його в оренду. І дуже приємно, що наявність іменитого опонента, в особі Тремулінаса, не відлякнула Євгена. Вихованець «Динамо» не тільки склав конкуренцію французу, але і зовсім витіснив того з основи. Ще 4 роки тому навряд чи хтось міг припустити, що 18-тирічний хлопець з ринковою ціною 50 тис. євро буде грати в основі «ДК». Правда, для цього йому довелося (і доводиться) гарненько працювати.

Ціна до «Динамо"*: 700 тис.; що маємо: зростання в 2,14 рази;

*до переходу в Говерлу Макаренко коштував 200 тис. євро. За рік оренди і сезон в УПЛ його ціна зросла до 700 тис.

Бенуа Тремулінас – 7 млн євро

На відміну від Драговича, регрес Тремулінаса німці помітили. І це більш, ніж красномовно виражено в цифрах. До переїзду в Київ один з кращих захисників французького чемпіонату коштував 9,5 млн євро. За півроку Бенуа встиг втратити не тільки стабільне місце у складі, але і 2,5 мільйона у своїй собівартості. Не дивно, що 28-річний захисник не в захваті і непроти повернутися до Франції на правах оренди.

Ціна до «Динамо": 9,5 млн; що маємо: регрес у 0,74 рази;

Данило да Сілва – 4 млн євро

Коли Данило догравав свої останні матчі за «Інтернасьонал», його ціна була 1,4 млн євро. За 4 роки у Києві бразилець встиг розкритися і досягти поки найвищої своєї трансферної позначки - 4,5 млн. На жаль, правий захисник «Динамо» далеко не завжди радує надійністю і стабільністю. Плюс до всього, травми. Поєднання подібних факторів призвело до падіння його ціни до 4-х мільйонів.

Ціна до «Динамо": 1,4 млн; що маємо: зростання в 2,86 рази;

Мігел Велозу – 9 млн євро

Говорити про вихованця «Спортинга» можна багато, але ясно одне: останнього свого слова він ще явно не сказав. 3,5 роки тому Велозу коштував 11,5 млн. Далі - все по синусоїді. Спочатку вниз, потім вгору, ще одне падіння в Дженоа і переїзд до Києва. Зараз португалець не в кращій своїй формі, але попереду чемпіонат світу. Чи то ще буде?..

Ціна до «Динамо": 8 млн; що маємо: незважаючи на ціновий спад, в підсумку Мігел залишається в плюсі: ​​+1 млн;

Огнєн Вукоєвич – 5 млн євро

Період з 2009-го по 2012-й був найкращим у київській кар'єрі хорвата. Вукоєвич - один з небагатьох легіонерів «Динамо», якого поважають і люблять вболівальники. Краще тому підтвердження - нормальна реакція на оренду Огнєна в «Спартак». Думаю, згадувати Ващука і порівнювати не варто. До речі, переїзд до Москви став основним показником регресу Вуко як в ігровому, так і у фінансовому плані.

Ціна до «Динамо": 5 млн; що маємо: регрес за 1,5 роки з 8,5 до 5-ти млн;

Сергій Сидорчук – 1,5 млн євро

Гарантії того, що Сидорчук буде грати в основі, не було ніяких. Але, на відміну від Богданова, Сергій місце в центрі поля заслужив і продовжує прогресувати у всіх аспектах. Дебютний виклик в збірну в листопаді - зайве тому підтвердження.

Ціна до «Динамо": 400 тис.; що маємо: прогрес у 3,75 рази;

Денис Гармаш – 6,5 млн євро

Дебютувавши 6,5 років тому в основному складі «Динамо», Гармаш оцінювався в 50 тис. євро. З кожним роком вартість луганчанина росла все більше. А ось 2013-й рік Денису остаточно зіпсувала травма. Українського Джеррарда не вистачало і клубу, і збірній. У зв'язку з цим припускаю невеликий спад в ціні, але, думаю, це явище тимчасове.

Ціна до «Динамо»: 50 тис; що маємо: зростання в 130 разів;

Лукман Аруна – 5 млн євро

Нігерійський «козир» Олега Володимировича. Багатьом досі не дуже зрозумілий цей трансфер. І зайвий раз говорити про нього не варто. Всі все бачать і, думаю, розуміють. Чесно кажучи, не уявляю, за що його оцінюють в 5 млн.

Ціна до «Динамо»: 2,4 млн; що маємо: зростання в 2,08 рази.

Роман Безус – 3 млн євро

Незважаючи на те, що Безус в «Динамо» вже більше року, трансфермаркт «тупить» і оцінює його з ігор за «Ворсклу». І якщо у київській грі Романа особливого регресу немає, то в ціні він, напевно, проявиться. Але Аруна коштує 5 мільйонів!!! Невже Безус в порівнянні з ним в два рази дешевше?

Ціна до «Динамо": 3 млн; що маємо: невідомо.

Юнес Беланда – 11 млн євро

У «Монпельє» мароканець був лідером і мозком команди. Ще менше року тому його гра оцінювалася в 14 млн євро. За півсезону в «Динамо» Беланда лідером не те, що не став - його легко може спіткати доля Кранчара і Раффаеля. Але ж голова у цього хлопця дійсно світла.

Ціна до «Динамо": 14 млн; що маємо: мінус 3 млн за 7 місяців (регрес в 0,79 рази)

Дуду – 2,5 млн євро

Маючи собівартість у 750 тис., перейшов з «Крузейро» до «Динамо»за 5 млн. За рік, правда, практично виправдавши таку переплату. Ціна Дуду досягла 4-х млн, але.. Постійні запізнення та інші порушення дисципліни бразильця вже просто дратують. І добре, якби він грав, як Вілліан. А так, можна їх з Аруною віддати в який-небудь клуб і нехай граються там в Play Station.

Ціна до «Динамо": 750 тис.; що маємо: зростання (якщо це можна так вважати) в 3,33 рази

Олег Гусєв – 5 млн євро

Віце-капітан «Динамо» також не потребує зайвих слів. Спочатку він був просто «гусь», тепер вже Олег Анатолійович. Кар'єрного піку у фінансовому плані Гусєв досяг після Євро-2012. Саме тоді німецький портал оцінив нашого гравця в 8 млн євро. Що стосується ігрового піку, то, здається, він у Гусєва вже позаду. І грати, як Шевченко, до 36-ти Олег навряд чи стане.

Ціна до «Динамо": 500 тис.; що маємо: 10 крат за 10 років;

Джеремейн Ленс – 9 млн євро

Як і всіх новачків, які прийшли влітку (крім Тремулінаса), трансфермаркт ще не «переоцінив». В «Динамо» Ленс ще однозначно не розкрився, як міг би. У голландця є щось схоже з Велозу. Особливо, якщо порівнювати їх в іграх за збірну і в клубі. Вони навіть коштують однаково...

Ціна до «Динамо": 9 млн; що маємо: все ті ж цифри;

Андрій Ярмоленко – 20 млн євро

Найдорожчий і, разом з Коноплянкою, найбільш обговорюваний в пресі український футболіст. І Андрій це заслужив. Прийшовши в «Динамо» у віці 17-ти років, вже через рік Ярмоленко оцінювався в 200 тис. євро. І хоча в технічному зростанні лідер киян трохи призупинився, то ціна і попит на нього ростуть з кожним роком.

Ціна до «Динамо": 50 тис.; що маємо: зростання в 400(!) разів;

Браун Ідейє – 7 млн євро

Першими іграми у футболці «Динамо» нігерієць закохав у себе київських уболівальників. Здавалося, що витрачені на нього 8 млн він відіб'є з лишком. Але Браун як почав, так і закінчив. 10 голів у першому колі чемпіонату і всього 2 м'ячі навесні. Торік, правда, Ідейє показав, що гроші за нього платили не дарма. 21 гол в 40 матчах - досить непоганий показник. У тому сезоні ціна нігерійця підскочила до 11-ти млн євро.

Ціна до «Динамо": 6 млн; що маємо: як і Велозу, +1, але за 1,5 роки ціна Брауна впала на 4 млн…;

Артем Кравець – 500 тис. євро

Гравець, при спогаді якого в підсвідомості спливають 2 речі: це, звичайно ж, дубль «Валенсії» і постійні травми. Хочу помилитися, але, боюся, це останні півроку Кравця у складі київського «Динамо».

Ціна до «Динамо": 750 тис.; що маємо: регрес у 0,66 рази;

Дьємерсі Мбокані – 10 млн євро

Конголезцю виспівувались ще більші оди, ніж Ідейє. І 4 голи в перших 3-х матчах змусили всіх повірити, що «спів» був недаремний. У підсумку, за півроку в активі Дьємерсі 10 м'ячів і 7 гольових передач у 22-х матчах. Досить непогано, але хочеться більшого.

Ціна до «Динамо": 10 млн; що маємо: стару інформацію часів «Андерлехту».

Автор: Євген Труханов