Футбол України 2 Жовтня, 11:58 1309
Супертрилер «Зоря» – «Динамо», відрив «Шахтаря» і драматичний камбек «Олімпіка». Підсумки 11-го туру УПЛ | 19-27
Підсумки 11-го туру чемпіонату України.

1. Супертрилер «Зоря – Динамо»

Справжньою окрасою 11-го туру УПЛ став поєдинок Зорі проти Динамо. Вивіска була гучна, але на таке не очікував, мабуть, ніхто.

Обидві команди на тижні здобули красиві перемоги у Лізі Європи і підходили до очної зустрічі у хорошому настрої.

Неочікувано швидко кияни захопили ініціативу і стерли Зорю у першому таймі (3:0). Однак найцікавіше відбулось після перерви. Динамо наче підмінили і Зоря змогла зрівняти рахунок. Гармаш забив 4-й гол і, здавалося б, це кінець, але футболісти Зорі були іншої думки і вирвали нічию (4:4).

Неймовірний характер Зорі, підкріплений насправді класним виконанням футболістів, поставив захист Динамо на коліна. Саме захист киян став найбільш нестабільною і слабкою ланкою команди. Постійні пожежі виникають як на флангах, так і в центрі оборони команди Хацкевича.

Для Зорі ж перемога над Атлетіком ніби стала відправною точною у сезоні і удача повернулась до команди Вернидуба обличчям, про що свідчить неймовірна нічия з Динамо.

2. Відрив Шахтаря

Шахтар провів «тренування з підвищеною» відповідальністю проти Карпат. «Гірники» робили, що хотіли з командою Зайцева, перетворивши «левів» на кошенят. Матч виглядав як одна безперервна атака Шахтаря проти поганенького «автобуса» Карпат.

Вразила гра Бернарда, який красиво розбирався з Федецьким раз за разом. Найбільш неприємними моментами для «гірників» стали не гострі випади Карпат – їх просто не було – а травми гравців. Болісний удар отримав Бутко, м'язового пошкодження зазнав Ракицький. В цілому «гірники» по-барселонськи розібрались з Карпатами і закінчили перше коло з хорошим відривом від Динамо у 4 очки.

Карпати ж продовжують не демонструвати гру. Ненадійна оборона, відсутність атаки... Найбільш провально команді Зайцева вдається вихід з оборони в атаку. Гравці нібито не бачать, чи не розуміють один одного, постійно віддаючи передачі вперед на «привида».

3. Драматичний камбек Олімпіка

Після успішного старту в сезоні, результати Олімпіка пішли на спад. Команда Санжара місяць не могла перемогти. І от нарешті це сталось.

Матч проти Маріуполя видався захопливим і наддраматичним. Після прісного першого тайму почались веселощі. «Олімпійці» отримали чисельну перевагу і вийшли вперед. Однак за кілька хвилин арбітр зрівняв склади і Маріуполь за 3 хвилини забив 2 м'ячі, повівши в рахунку.

Олімпік не здався і стараннями тандему Богданов – Біленький вирвав перемогу у сутичці 10 на 10.

Олімпік обійшов Маріуполь у турнірній таблиці і вийшов на 5-е місце, маючи по 17 очок з Вересом.

Щодо Маріуполя, то новий тренерський штаб Бабича за результатами поки значно поступається команді Севідова – 2 матчі, 1 очко.

4. Перший розгром Дулуба

Чорноморець відродився після відходу Бабича і приходу Дулуба. Команда набрала 5 очок у 3-х матчах, демонструючи непоганий футбол. Проте в зустрічі з Ворсклою судно «моряків» дало крен не в той бік.

Ворскла на класі розібралась з одеситами (3:0) і після кількох невиразних матчів знову повернулась у всій красі. Схоже, у команди Сачка був певний запланований спад, а перед стартом 2-го кола полтавці повертаються у найкращій формі.

Дулуб же зазнав першого розгрому після повернення в УПЛ і матиме необхідну паузу, щоб привести себе та підопічних до тями.

5. Шапкозакидальний настрій Вереса

Несподіваним результатм завершився матч Вереса проти Сталі. Команда Вірта після видатної серії і нічиєї з Динамо вийшла на гру з аутсайдером УПЛ надто розібраною. Відсутні були швидкість, думка, бажання у Вереса. Натомість було сповна впевненості, що можна обіграти «зелену» Сталь без тренера в півсили.

Шапкозакидальний настрій Вереса став їхнім ворогом і команда пропустила кілька гострих атак. Однак це не стало «дзвіночком» для рівненців і вони продовжили вальяжно катати м'яч. Покарав їх за це Кузик, який з великим бажанням діяв весь матч у якості капітана команди. Екс-«динамівець» класно пробив Бандуру і вивів Сталь вперед.

Гості закрились і гостро контратакували, а Верес бився лобом об стіну оборони Сталі. Врятуватись вийшло лише на 88-й хвилині.

Сталь відсьогодні очолюватиме відомий в Україні Костов. Схоже, у команди є перспективи і виконавці, які під вдалим наставництвом можуть досягати результату.

Щодо Вереса, то під час паузи на матчі збірних Вірт має провести серйозну розмову з командою, аби виключити надалі таке нехлюйство.

6. Прісне кіровоградське дербі

Зірка і Олександрія найбільше розчарували в 11-му турі. Дербі Кіровоградщини виявилось нецікавим, переповнене браку у діях обох команд і відсутністю прагнення перемоги.

Зірка і Олександрія обмінялись кількома небезпечними моментами, але в цілому не змогли порадувати глядачів «іскрами» від боротьби за перемогу у принциповому протистоянні.