Збірна України: пропустили гол - опустили руки

Збірна України 17 Жовтня, 12:13 773
Збірна України: пропустили гол - опустили руки | 19-27
Перший пропущений м'яч на 73% гарантує збірній України поразку. За всю свою історію вона здобула тільки п'ять вольових перемог.

У відбірковому турнірі ЧС-2018 збірна України в чотирьох матчах пропускала першою і тільки один раз зуміла уникнути поразки. Невміння переломити хід переслідує нашу національну команду протягом всієї її історії. Досить сказати, що остання вольова перемога була здобута синьо-жовтими ще в червні 2012 року, на чемпіонаті Європи, завдяки дублю Андрія Шевченка у зустрічі зі Швецією. В сумі у нас було п'ять випадків, коли, пропустивши першими, ми виривали три очки. Як правило, це були поєдинки з аутсайдерами відбіркових турнірів.

Всі вольові перемоги

Статистика свідчить про те, що перший пропущений м'яч на 73% гарантує збірній України поразку, причому в домашніх матчах цей показник, як не дивно, ще гірший. Після того самого чемпіонату Європи 2012 року українці 13 разів дозволяли противнику відкривати рахунок і врятували тільки два поєдинки. Один - в Словенії, коли господарі пішли всією командою вперед, і ми зловили їх на контратаці. Другий - рік тому з Ісландією.

Всі вольові очки

Найбільше вольових очок збірна України заробила за час роботи Валерія Лобановського. У відбірковому турнірі ЧС-2002 наша команда пішла від поразки в трьох матчах, пропускаючи гол першими. У трьох з п'яти - і це найкращий результат серед усіх тренерів. Під керівництвом Олега Блохіна синьо-жовті, наприклад, 12 разів дозволили супернику відкрити рахунок, але врятували тільки два поєдинки.

Загалом, проблема ця виникла не сьогодні і не вчора. Краще з нею, звичайно, не стикатися - не дозволяти противнику забивати першим. Але характер теж не завадило б потренувати. Потрібен командний дух. Не можна пропускати гол і опускати руки.

Сергій КОЗЛОВ