У чому причини невдач «Динамо» під керівництвом Хацкевича

Динамо Київ 20 Жовтня, 17:32 2832
У чому причини невдач «Динамо» під керівництвом Хацкевича | 19-27
Невже це те «Динамо», за яке вболіває півкраїни?

Немає капітана. Якщо після Шовковського у команді був Ярмоленко, який без проблем взяв на себе функції капітана, то після того, як пішов Андрій – у «Динамо» не залишилося людини, яка може повести за собою команду. Сергій Сидорчук, як би не розхвалював Хацкевич його лідерські якості, так і не зміг стати капітаном...

У «Динамо» великі проблеми в захисті. Часто намагаючись забити гол – команда забуває про оборону, з’являється багато браку та обрізок. Не менші проблеми з виходом із оборони в атаку. Таке враження, що футболісти не знають, коли бити і кому пасувати. У «Динамо» немає футболіста, який віддає якісний перший пас, але найгірше – незрозуміло, кому його віддавати. Тренерський штаб працює вже кілька місяців, але ще досі незрозумілий малюнок гри команди. То динамівці катають м’яч поперек короткими та середніми передачами, то біжать вперед, закидаючи м’яч на нападника. То грають у одного центрального та одного відтягнутого форварда, то у два нападники, а іноді й випускають чотири форварди на поле. Можливо, це тактика така – щоб суперник заплутався і не знав чого чекати від киян? Але, схоже, перш за все заплуталося саме «Динамо».

Немає альтернативи основним футболістам. Команда має велику кількість гравців, але не може провести рівнозначну ротацію складу. Як приклад – матч із «Чорноморцем». Футболісти, які замінили у тому матчі основних гравців – провалили гру. Зараз ніким ПОВНОЦІННО замінити Циганкова, Віду, Сидорчука, якщо він все таки не зможе грати з «Шахтарем».

У команді є багато футболістів, але це зовсім не означає, що в «Динамо» є конкуренція. І це велика проблема для клубу, який ставить перед собою високі задачі. Підбір виконавців киян, якби не криза, у кращому випадку – грав би за середній український клуб, у гіршому – сидів би на лаві запасних «біло-синіх». Як «Динамо» докотилося до найгіршого складу в історії? Навіть у роки перебудови і тотальної розрухи в клубі грали більш якісні та зіркові виконавці.

Футболісти подумки в інших командах. Віда вже напевно давно зібрав валізи до Туреччини. У багатьох матчах він показує не таку гру, яку ми звикли бачити в минулих сезонах, і не таку, як за збірну Хорватії. Хоча у вчорашньому матчі до нього немає претензій у контексті самовіддачі.

Де поділася ефективність Мбокані? Конголезький форвард грає не з таким запалом та бажанням, як на старті сезону. Можливо, він подумав, що забити кілька голів за «Динамо» достатньо, щоб перейти в інший європейський клуб. Адже бажання грати в Європі він ніколи не приховував. Але навіть не використовуючи повністю свій потенціал, на фоні інших Мбокані виглядає пристойно.

Гонсалес – слабке місце. «Динамо» завжди грало добре на флангах. Коли був Ярмоленко, то команда більше діяла правим флангом, тому не так було помітно погану гру парагвайця. Хоча і тоді він не уникав критики. А зараз, після того, як пішов Ярмоленко, – слабка гра Гонсалеса помітна неозброєним оком. Вчора він не реалізував кілька моментів, і було багато браку в його діях. Що стосується правого флангу, то Циганков намагається замінити Ярмоленка (іноді вдається, іноді не дуже). А ось Гусєв, як показала практика, Циганкова у разі необхідності замінити не може.

Ми граємо проти слабких суперників і все одно маємо проблеми... Виникає питання, що було б, якби ми грали з топ-командами. А все це тому, що підбір виконавців залишає бажати кращого. Гравцям бракує майстерності, щоб реалізовувати моменти і здобувати перемогу на класі. Судячи з останніх матчів, схоже, що клас футболістів «Динамо» – на рівні «Скендербеу», «Партизана», «Вереса», «Чорноморця»... Якщо ми поступово звикаємо до «вольових» перемог над «Партизаном», задовольняємося нічиєю з «Янг Бойз», то що буде далі?

Піварич, Кадар, Пантич, Кендзьора, повернення Гусєва - занадто слабке підсилення для команди в останній час. Якщо Кендзьора молодий і ще може розкрити свій потенціал, то 28-річний Піварич повинен показувати зрілу гру, а не видавати іноді окремі хороші матчі. Про Кадара і Пантича взагалі мовчимо…

А тепер загадка: що робить селекційний відділ «Динамо»? Невже потрібно було запрошувати колишнього динамівця Вукоєвича, щоб підписати хорвата Піварича?

Команда одного тайму. З кожним матчем це лише підтверджується. Змінюється тільки те, чи динамівці грають у першому, чи у другому таймі. «Динамо» не здатне втримати перевагу і результат (як приклад, у другому матчі кваліфікації на виїзді програли «Янг Бойз», не втримали перевагу 3:0 із «Зорею»).

Не так багато було б питань, якби ми розуміли, що команда будується на перспективу. Але ж це не так. Якби на перспективу, то ми бачили б Лєднєва, Шапаренка, Дубінчака у складі, хоч іноді. Михайличенко, Тимчик не пішли б у «Сталь». Шепелєв частіше б виходив у стартовому складі. Але ж ні... Тренерський штаб краще великодушно спробує врятувати кар'єру Кадара, Пантича, Піварича, ніж допоможе вихованцям клубу. Іноді здається, що академія «біло-синіх» існує тільки для того, щоб запезпечувати клуби УПЛ хорошими гравцями. Молоді динамівці грають майже у всіх командах українського чемпіонату, крім «Динамо».

З яких це пір «Динамо» стало командою, на якій тренер отримує свій досвід і розпочинає кар'єру? Напевно тоді, коли президент вирішив, що наставником великого клубу повинна бути виключно людина з «динамівським» серцем і зовсім неважливо, що з сумнівною кваліфікацією. Зараз у «Динамо» відверто слабкий тренерський штаб. «Мотивація» від Олега Лужного це звичайно цікаво, але ж «Динамо» не «Волинь», яка без криків Кварцяного не вміє грати.

Усім вболівальникам «Динамо» потрібно запастися терпінням, щоб пережити цей важкий період, і підтримувати рідну команду при будь-яких результатах. Віримо, що великі перемоги великого клубу ще попереду!