«Янг Бойз» – «Динамо»: 6 головних підсумків матчу Ліги Європи

Динамо Київ 3 Листопада, 21:06 1604
«Янг Бойз» – «Динамо»: 6 головних підсумків матчу Ліги Європи | 19-27
До вашої уваги підсумки матчу 4-го туру групового раунду Ліги Європи «Янг Бойз» – «Динамо».

1. Гра другим номером

Олександр Хацкевич випустив у старті трьох центрхавів і одного форварда. Білоруський наставник очікував від суперника активної гри. Не помилився – Янг Бойз з перших хвилин полетів у наступ. Динамо, у свою чергу, діяло переважно другим номером, намагаючись стримувати заряджених опонентів.

Вже до 30 хвилини Янг Бойз мали просто вражаючу перевагу за ударами 10-1 та кутовими 6-0. За весь матч господарі завдали 27 ударів по воротах «біло-синіх», 13 – з меж штрафного майданчика.

Для розуміння того, наскільки кияни віддали ініціативу, наведемо деякі цифри з останніх матчів Ліги чемпіонів, де явний фаворит домінував над аутсайдером:

Порівняння дещо грубе і, можливо, примітивне, але це дуже яскравий приклад того, хто і наскільки діяв з позиції сили у звітному матчі, а хто виступав відверто другим номером.

2. Витиснули максимум

При всьому цьому, Динамо вистояло, по перерві на певний час перехопило ініціативу і забило переможний гол. На жаль, доводиться визнавати, що нинішнім підбором виконавців перемагати такого суперника, як лідер чемпіонату Швейцарії, можна лише вичікуванням, а не грою першим номером.

Однак варто віддати належне головному тренеру, який це зрозумів, грамотно вибудував стратегію та набрав 3 очки. У поточній ситуації цей результат можна вважати дуже хорошим. Затяжну безвиграшну серію нарешті перервано. Інша справа, що наразі претендувати на статус вищий за «середняк європейського футболу» Динамо не доводиться.

3. Слабкі фланги при обороні

Тренерський штаб наситив центр поля, і це принесло користь, тоді як на флангах швейцарці мали величезну перевагу. Гармаш, Корзун і Буяльський на трьох здійснили 8 вдалих відборів, а четверо флангових гравців – разом 2. Морозюка і Гонсалеса легко обігрували, а Піваріч і Кензьора багато помилялися та залишали вільні зони.

Правий захисник Янг Бойз Мбапу виконав 11 кросів, здійснив 14 вривань, а 70% своїх передач спрямував у останню («динамівську») третину поля. Він активно хазяйнував на своїй бровці, а його візаві не встигали перекривати зони.

Перевага суперників на флангах логічно призводила до великої кількості подач як з гри, так і зі стандартів. У тому, що ці навіси не принесли Янг Бойз користі, величезна заслуга Хачеріді. Він виграв 8 верхових дуелей біля своїх воріт. Найнебезпечніший момент «жовто-чорних», коли Касім влучив головою у стійку, – на совісті Віди.

Євген таких проколів майже не припускався. Він організовано оборонявся та дуже часто розряджав обстановку у володіннях Бущана, здійснивши в сумі 20 виносів. Хачеріді справедливо отримав від Whoscored найвищу оцінку за матч у складі обох команд. Після такої гри на євроарені бажання турецьких клубів переманити 30-річного захисника тільки зросте.

5. Нерви Бущана

Після критики Коваля свій шанс у першій команді отримав Бущан. У дебютному єврокубковому матчі голкіпер не пропустив та здійнив пару хороших сейвів, що вже можна вважати позитивом.

Втім, було помітно, що Георгій нервував, навіть подарував швейцарцям вільний удар у власному штрафному майданчику, взявши м'яч в руки від партнера. Деякі парирувані постріли можна було ловити «намертво», десь не вистачало взаєморозуміння із захисниками.

Бущан команду не підвів, але навряд чи зробив заявку на статус першого номера. Дуже схоже, що сьогодні тренери провели виховну роботу щодо Коваля, і в наступному матчі Максим повернеться у ворота.

6. Завдання вирішено

При всіх своїх негараздах сьогоднішньою перемогою Динамо достроково оформило вихід у плей-офф Ліги Європи. Більше того, 5-очковий відрив від другого місця за два тури до кінця групового етапу майже «на всі сто» гарантує киянам перше місце у групі.

Кожна з трьох єврокубкових перемог цієї осені була нелегкою та трудовою. Але тим ціннішим для Динамо є завчасне потрапляння в 1/16 фіналу. Україна вже точно навесні матиме двох повпредів у європейських турнірах.