Динамо Київ 6 Листопада, 11:58 1219
Мирослав Ступар: «Козик не призначив два пенальті у ворота «Динамо» і один – у ворота «Ворскли» | 19-27
Суддівство бригади Ярослава Козика в матчі «Динамо» - «Ворскла» (2:1) залишило негативний відбиток. Арбітр вибрав манеру, при якій футболістам багато чого дозволялося. Проте меж Козик так і не відчув, пропускаючи у штрафному майданчику фоли та гру рукою.

- Козик повинен був призначити три одинадцятиметрових удари. Два у ворота «Динамо» і один у ворота «Ворскли», - взяв слово екс-арбітр ФІФА.

- На восьмій хвилині з правого краю відбулася подача до штрафного майданчика «Динамо» в район одинадцятиметрової позначки, Гармаш бійцівським прийомом завалив Коломойця на газон, а Козик промовчав. Ярослав лише підтримав згубну тенденцію, яка сьогодні має місце в українському футболі.

В плані того, що Комітет арбітрів трактує подібні моменти як боротьбу, акцентуючи увагу на тому, що м'яч ніби був посланий в боротьбу, а не конкретному футболістові. Але ж можна пригадати матч клубного чемпіонату світу у Японії за участю відомого арбітра Віктора Кашшаї, коли той призначив одинадцятиметровий після перегляду повтору моменту, де м'яча взагалі не було. Відеоасистент підказав судді в полі, а той вже зробив роботу. Ось це по-сучасному. У нас же Лучано лише виправдовує арбітрів, тому з туру в тур продовжуються помилки, - зауважив Мирослав Іванович.

Ступар: Козик не призначив два пенальті у ворота Динамо і один – у ворота Ворскли

- На 27-й хвилині Мораєс гол забив «чистий». Гармаш перебував у положенні «поза грою», але на події не впливав. Гол треба було б відмінити в тому випадку, якби Денис торкнувся м'яча. Варто віддати належне асистенту Висоцькому, який в цій ситуації розібрався вірно.

В другому таймі арбітри проґавили ще два порушення правил у штрафному майданчику, - продовжив Мирослав Ступар. – Пішла подача зліва від Ребенка, м'яч летів довго, а Корзун чомусь зіграв рукою. Не м'яч потрапив до руки, а саме Корзун зіграв забороненою у футболі частиною тіла. Були всі підстави для призначення одинадцятиметрового удару.

Те саме можна сказати про епізод на 87-й хвилині, коли атакувало «Динамо», пішла подача з правого флангу, хтось зіграв головою, після чого м'яч вдарився об землю перед Матвієнком і влучив йому до руки. Тут не можна говорити про «неочікуваний м'яч», адже у Миколи був час прибрати руки за спину. Тим більше, захисник повинен був прорахувати варіант з таким відскоком м'яча. Козик міг призначити одинадцятиметровий. Але знову цього не зробив, - резюмував експерт.