13/11/2017 21:23 7873

Циганик: «Маріуполь» своєю поведінкою показує некоректність, команда мала б взагалі бути понижена в класі за договірний матч»

Ведучий програми «Профутбол» прокоментував ситуацію навколо можливого перегравання матчу «Маріуполь» - «Динамо».

- Я завжди за спортивний принцип. Наскільки я знаю, опитування Прем'єр-ліги було сформульоване таким чином, що клуби запитали: «Ви за спортивний принцип?». Особисто я - за. Я завжди вважаю, що все може вирішуватися на футбольному полі. Ми живемо в досить складних умовах живого політичного нестабільного суспільства. Іноді дуже складно відрізнити правильні вчинки від неправильних. За регламентом це, швидше за все, технічна поразка. Але якби всі пішли один одному назустріч, то чому б не переграти? Тим більше, мені не дуже подобається позиція «Маріуполя» в цій історії. Тому що життя довге, ми можемо опинятися в різних ситуаціях. І якщо не йти один одному назустріч, буде досить складно.

Мені здається, що сам клуб «Маріуполь» своєю поведінкою останнім часом показує якусь некоректність. Команда, яка в минулому році зіграла договірний матч у Першій лізі. За що взагалі повинна була бути дискваліфікована і понижена в класі. Чомусь про це ніхто зараз не згадує, а вони собі дозволяють зараз коментувати і постійно посилатися на регламент. Про той матч знає вся Україна. Це моя особиста точка зору.

Якщо говорити про моє журналістське бачення ситуації, то я з повагою ставлюся до рішення всіх клубів. І тих, хто за те, щоб переграти, і тих, хто говорить, що не потрібно грати. Тому що вони - постраждалі в цій історії. Вони могли б використовувати цю ситуацію на свою користь і зіграти так, як було б зручно їм. Логіка присутня і у одних, і в інших. Ці ситуації - добра воля цих людей. Сказати, яке саме рішення буде правильним, я не можу.

- Ця ситуація не створює ніяких прецедентів?

- У цьому й річ. У мене тут питання до Прем'єр-ліги. Якби вона хотіла, можна було все це розкрутити в іншу сторону. Потрібно було сказати, що це безпрецедентний випадок, щоб потім ніхто не посилався на цей епізод. Це просто виключення з правил. УПЛ так і не продумала механізм того, як вийти з усієї цієї історії. І тепер все дуже незрозуміло. Я сумніваюся, що «Шахтарю» потрібні ці три очки в боротьбі за чемпіонство. Прецедент може бути, якщо зараз неправильно створити механізм. Якщо неправильно побудувати правову історію, то, звичайно, може бути прецедент. Це дуже небезпечно. Для того і створені такі організації, як Прем'єр-ліга, які повинні допомагати клубам виходити з усіх цих ситуацій. І придумати той механізм, який дозволить все це зробити. Або навпаки. Прем'єр-ліга повинна була сказати: «хлопці, ми організовуємо всі ці змагання, і вважаємо, що ця ситуація неправильна. Ми прорахували всі варіанти і регламентні норми і не можемо знайти юридичного врегулювання». І все. Далі немає сенсу говорити. А то виходить, що Прем'єр-ліга перекладає на клуби і персоналізує прийняття рішень людьми, які не дуже глибоко знають всю ту історію.

Я б хотів почути саму позицію Прем'єр-ліги. У них є юридична площина і вона може придумати механізм того, щоб це було безпрецедентним рішенням і подібне більше не повторювалося. Якщо є таке рішення, то можна обговорювати це. Якщо ж ні, то потрібно прийти і сказати: «Ми не знайшли шляхи виходу з ситуації, вибачте, ФК «Динамо», ми вас поважаємо, але механізм ми не виробили».

Я вважаю, що обидва рішення, які будуть прийняті, будуть правильними в цій історії, - пояснив Циганик.

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше