Експертиза. Високий ККД «Динамо» і слабка ланка «Зорі»

Динамо Київ 15 Листопада, 12:10 1346
Експертиза. Високий ККД «Динамо» і слабка ланка «Зорі» | 19-27
«Динамо» забило найбільше голів зі стандартів у нинішньому чемпіонаті.

У попередніх сезонах Зоря завжди славилася своїми домашніми заготовками. Багато забивають луганчани після стандартів і в поточному чемпіонаті, але справжнім одкровенням стала гра команди Юрія Вернидуба при кутових і штрафних біля своїх воріт. За кількістю пропущених м'ячів у результаті їх розіграшів (11) Зоря займає останнє місце в УПЛ! Додайте до цього три стандартних пробоїни в Лізі Європи - і ви отримаєте проблему системного характеру. Причин може бути дві - або в штабі команди не в повній мірі вивчають особливості суперників при виконанні стандартів, або безвідповідально в цих епізодах діють футболісти.

Втім, в атаці у Зорі стандартні ситуації як і раніше досить небезпечні, і в цьому ми могли переконатися і на міжнародній арені, де по-іншому луганчани, взагалі-то, і не забивали. В УПЛ команда Юрія Вернидуба ділить перше місце за кількістю голів після стандартів з Маріуполем і Динамо, які, правда, зіграли на один матч менше. У таблиці ми, втім, окремо розписали всі види стандартів - все-таки у деяких команд часто-густо трудові голи, а хтось часто забиває з пенальті...

Забиті голи після стандартів у поточному чемпіонаті


Звернемо увагу на малу кількість голів, забитих після прямих ударів зі штрафних. Три з чотирьох таких результативних пострілів забезпечили футболісти Карпат. Жодного подібного м'яча не забили Динамо і Шахтар, і це дивує найбільше - все-таки підбір виконавців у цих клубах на високому рівні. Гірники, до слова, і в минулій першості не провели жодного м'яча безпосередньо зі штрафного. Повний нуль у графі голи після стандартів у Чорноморця, який, як і Ворскла, жодного разу не забивав із пенальті.

Втім, найефективніші стандарти, якщо виходити з різниці забитих і пропущених м'ячів, у Вереса. Команду Юрія Вірта неймовірно складно засмутити в результаті домашньої заготовки - єдиний м'яч вона пропустила безпосередньо зі штрафного. Пильно вивчають розіграші суперників у Зірці, Ворсклі та Шахтарі, хоча біля воріт гірників нечасто можна побачити кутові і, особливо, штрафні.

Пропущені голи після стандартів у поточному чемпіонаті


Повернемося до атакуючих стандартів команд. Для того щоб повністю оцінити ефективність розіграшів домашніх заготовок, потрібно подивитися на їх загальну кількість, число ударів по воротах і співвіднести все це до забитих м'ячів. Почнемо з того, що в УПЛ найбільша кількість подач виконується в район 11-метрової позначки - звідти найчастіше і б'ють по воротах. На далеку штангу адресують в два рази менше м'ячів, ніж на ближню, але пробити звідти набагато простіше.

Статистика стандартів у поточному чемпіонаті


Примітка. Без урахування пенальті й аутів.

В цілому в поточному чемпіонаті України було виконано без малого дві тисячі стандартів: кожен третій з них привів до удару по воротах, кожен 40-й - до взяття воріт. Треба відразу зазначити, що лідерство окремих команд за загальною кількістю штрафних і кутових пояснюється дуже просто. В УПЛ дуже часто, не мудруючи лукаво, вантажать м'яч в штрафний майданчик навіть з центрального кола, а це, як не крути, стандарт. Найефективніші розіграші, якщо виходити з числа ударів по воротах, у Шахтаря, Зорі і Олімпіка, але за гольовим ККД на першому місці Динамо. Кожен 20-й стандарт киян призводить до взяття воріт противника. За загальною кількістю домашніх заготовок лідирують Олександрія і Маріуполь, але в якості їм потрібно додавати.