Футбол України 17 Листопада, 14:01 650
Є що згадати. П’ять років тому «Динамо» та «Шахтар» синхронно програли нині неіснуючим клубам | 19-27
Рівно п’ять років тому, 17 листопада 2012-го року, обидва гранди українського футболу «Динамо» та «Шахтар» програли свої поєдинки в рамках національної першості.

Для киян то були важкі часи. Олег Блохін зовсім недавно змінив Юрія Сьоміна на посаді головного тренера, однак діями команди керував Олексій Михайличенко, оскільки новий тренер переживав проблеми зі здоров’ям. В клубі в цей час довіряли таким гравцям як Лукман Аруна, Марко Рубен, Тайє Тайво. Втім, ворота продовжував захищати Олександр Шовковський, а Олег Гусєв перебував у розквіті сил.

В 16-му турі «Динамо» приїхало в гості до донецького «Металурга», яким керував колишній динамівець Юрій Максимов. Гра киянам відверто не вдавалась. Не вражав і суперник, проте Олександру Шовковському регулярно доводилось вступати у гру. Зрештою, в середині другого тайму Євген Хачеріді невдало вибив м’яч з власного штрафного майданчика, першим на підборі опинився Велізар Дімітров, який за допомогою рикошету пробив досвідченого голкіпера.

В цей самий час у Києві донецький «Шахтар», який в першому колі Чемпіонату продемонстрував 100-відсотковий результат, зустрічався з «Арсеналом» Леоніда Кучука. Мірча Луческу виставив максимально бойовий склад, зокрема в основі вийшли Фернандіьо, Мхітарян, Дуглас Коста та Алекс Тейшейра, за яких в наступні пару років донецький клуб виручить більше 150 млн євро.

Проте вражаюча переможна серія зіграла з гірниками злий жарт. Оранжево-чорні занадто розслабились і за це поплатились – в першому таймі відзначився Максим Шацьких, а вже в компенсований арбітром час Сандро Кобахідзе забив розкішним ударом з далекої відстані.