«Динамо» виграло у НБУ і «Приватбанка» у Вищому адмінсуді

Динамо Київ 21 Листопада, 15:25 1297
«Динамо» виграло у НБУ і «Приватбанка» у Вищому адмінсуді | 19-27
Вищий адміністративний суд України підтвердив незаконність визнання футбольного клубу «Динамо» (Київ) пов'язаною із «Приватбанком» особою.

Про це йдеться в ухвалі суду від 16 листопада, передають Українські Новини.

13 грудня 2016 року Національний банк визнав «Динамо» пов'язаною із Приватбанком особою.

Футбольний клуб звернувся в Окружний адміністративний суд з позовом до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тимчасового адміністратора Приватбанку й самого банку.

Позовні вимоги клубу полягали у визнанні незаконним рішення НБУ про пов'язаність, а також визнанні незаконним наказу тимчасового адміністратора Приватбанку від 20 грудня 2015 року в частині призупинення/блокування/припинення видаткових операцій за рахунками клубу.

20 березня Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов «Динамо» у частині зазначених вимог.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не вправі визначати пов'язаність осіб лише на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону «Про банки й банківську діяльність» без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій.

Крім того, суд вважав, що керівник «Динамо» не відповідає ознакам пов'язаної з банком особи, а роздруківка із сайту телеканалу «ТЕТ» про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду.

Водночас відомості з Єдиного держреєстру юридичних осіб не містять даних про Ігоря Суркіса як власника частки ТРК «ТЕТ».

27 червня апеляцію НБУ й Фонду гарантування вкладів було відхилено.

16 листопада Вищий адміністративний суд залишив без змін рішення судів.

6 листопада апеляційний суд зобов'язав Приватбанк повернути Суркісам 1,1 млрд грн.

17 травня суд зобов'язав Приватбанк повернути 364 млн гривень, А-банку, який належить братам Суркісам.

Ігор Суркіс мав у Приватбанку рахунок на 151 млн гривень, Поліна Ковалик - 514,1 млн гривень, Григорій Суркіс - 163,1 млн гривень, Марина Суркіс - 174,5 млн гривень, Рахміль Суркіс - 44,8 млн гривень.

У грудні 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення націоналізувати Приватбанк.

Під час роботи тимчасової адміністрації борги перед акціонерами банку та пов'язаними з ним особами (в тому числі і єврооблігації) потрапили під механізм bail-in (конвертація в капітал).

Загальна сума проведеного bail-in склала 29,4 млрд гривень.