Динамо Київ 4 Грудня, 16:58 1520
Комітет арбітрів ФФУ про матч «Динамо» - «Маріуполь»: Суддя міг дати Яворському навіть пряму червону картку | 19-27
Комітет арбітрів ФФУ дав оцінку ігровим епізодам, які мали місце у матчах 18-го туру чемпіонату України серед команд Прем'єр-ліги сезону 2017/18.

18-ий тур, 03.12.2017, матч “Динамо” - “Маріуполь”

68 хв. Арбітр через отримані два попередження вилучає з поля гравця № 13 гостей. Першу ЖК було правильно винесено за нерозсудливі дії при контратаці вчинені проти футболіста № 70 господарів. Друге попередження було винесене за особливо тяжке порушення скоєне гравцем № 13 гостей − гра прямою високо піднятою ногою проти футболіста № 11 господарів. З повтору видно, що йдеться про СІП (серйозне ігрове порушення), і тому арбітр міг би дати навіть пряму ЧК, щоб покарати за таке порушення.

18-ий тур, 02.12.2017, матч “Чорноморець” - “Зоря”

12 хв. Було винесено правильно ЖК гравцю № 36 гостей, який у спробі випередити суперника скоює очевидне порушення - грає у небезпечний спосіб високо піднімаючи ногу проти безпосереднього суперника, футболіста № 5 господарів. Небезпечне для здоров’я футболіста-суперника порушення, що вимагає обов’язкового винесення попередження.

17 хв. Гравцю № 77 господарів за очевидну та демонстративну симуляцію була правильно винесена ЖК. При мінімальному контакті він вирішує впасти на газон для того, щоб ввести в оману арбітра і домогтися призначення неіснуючого 11У. Про це прямо свідчить повтор (на 16 хв 25 сек), що показує ситуацію з-за воріт і з якого у чіткий спосіб видно динаміку симуляції.

19 хв. Гравцю № 77 господарів було правильно винесена друга ЖК. Його не цікавить гра у м’яч і, для того, щоб відсторонити суперника, він скоює навмисне порушення, застосовуючи руки у недозволений спосіб і завдаючи при цьому удару супернику. Очевидне порушення, за яке виноситься обов’язкове попередження. Маючі вже одну ЖК до цього, гравцю № 77 господарів, як логічний наслідок згідно Правил, виноситься ЧК.

33 хв. Гравцю № 36 гостей, який скоює таке саме порушення, що було вчинено ним вже на 12 хв., правильно виноситься друга ЖК. Цього разу він грає прямою ногою проти гравця № 17 господарів. Через те, що цей епізод заслуговує на обов’язкове попередження, і, враховуючи те, що до цього гравець № 36 гостей вже отримав перше попередження, як логічний наслідок згідно Правил, йому виноситься ЧК.

44 хв. Гравцю № 4 господарів було правильно винесена друга ЖК за зрив контратаки у виконанні суперника, футболіста № 28, якого він у недозволений спосіб примушує впасти на газон. Йшлося про розвиток перспективної атаки на лівому фланзі поля.

76 хв. Гравцю № 4 господарів за затримку суперника, який обійшов його і збирався розпочати контратаку, правильно виноситься друга ЖК. Класична ситуація із затримкою, в якій ЖК є обов’язковою. В результаті, винесена ЧК є логічним наслідком і є правильною з точки зору Правил Гри.

18-ий тур, 02.12.2017, матч “Шахтар” - “Верес”

23 хв. Гравець № 9 гостей робить карамболь м’ячем в бік футболіста № 6 господарів. Останній у чіткий спосіб показує, що не має наміру контактувати із м’ячем лівою рукою і намагається уникнути будь-якого контакту. З відео, яке є у розпорядженні КА ФФУ, не видно глибини цього епізоду і воно не дає можливості із впевненістю говорити про те, що цей контакт таки стався. В будь-якому разі, йдеться про ненавмисну гру рукою і тому арбітр правильно продовжив гру.

31 хв. АА № 2 прийняв правильне рішення, зафіксувавши активне положення поза грою нападника № 19 господарів. Гол забитий господарям було правильно не зараховано.

33 хв. М’яч, по якому завдав удару гравець № 11 господарів, влучає у верхню частину руки футболіста № 8 гостей, в точці з’єднання руки із плечем. Через це для арбітра не існує жодної ситуації з гри рукою для оцінки.

48 хв. 11У було правильно призначено на користь господарів. Для зриву перспективної атаки гравець № 32 гостей здійснює затримку і валить на газон футболіста № 10 господарів (в середині штрафної площі), скоюючи тим самим очевидне ігрове порушення. У відповідності до нових положень Правил, тут не йдеться про ЧК за ЗОГМ, і тому гравцю № 32 гостей була правильно винесена лише ЖК.

66 хв. Гравець № 77 гостей грає проти футболіста № 74 господарів у дуже небезпечний спосіб обома ногами піднятими на рівні зросту людини. Арбітр фіксує порушення на користь господарів для того, щоб покарати очевидні неправомірні та навмисні дії. Гравець № 33 (капітан) протестує у недозволений спосіб проти такого технічного рішення і арбітр правильно виносить йому попередження за такі очевидні протести.

68 хв. При здійснені перспективної атаки гравцем № 91 гостей, на якого у неправомірній манері здійснює напад футболіст № 10 господарів, принцип переваги було застосовано правильно. По завершенню ігрових дій, арбітр за такі неправомірні дії карає ЖК.

18-ий тур, 03.12.2017, матч “Карпати” - “Олімпік”

45 хв. Похвально, що арбітр спробував зробити все, щоб матч таки відбувся, не дивлячись на погодні умови і не зважаючи на те, що стан газону був на межі того, щоб гру не проводити. Нажаль, під час першого тайму матчу, погодні умови тільки погіршувались − продовжував йти сніг, який постійно застеляв лінії розмітки поля (що є суттєвим аспектом для гри). Окрім того, товщина сніжного покрову з кожною хвилиною збільшувалась, футболістам все складніше ставало втримати рівновагу, ризики отримання травми футболістами зростали. Після відповідного інспектування поля на початку другого тайму арбітром було прийняте правильне рішення зупинити матч через непридатність поля до гри.

18-ий тур, 03.12.2017, матч “Зірка” - “Сталь”

6 хв. Гравець № 44 гостей завдає потужного удару в напрямку воріт суперника. На траєкторії польоту м’яча знаходився захисник господарів, який у спробі захисти себе, виставляє руки перед тулубом. Ця гра рукою не заслуговує на покарання тому, що руки не створюють перешкоди для польоту м’яча і, якби там не було рук, м’яч влучив би у тулуб. Рішення прийняте арбітром продовжити гру є правильним.

27 хв. Головного тренера гостей було правильно вилучено з поля за постійні протести проти технічних рішень бригади арбітрів. Йдеться про поведінку в технічній площі недозволену Правилами Гри та Fair Play.

33 хв. Рішення вилучити гравця № 22 господарів, показавши ЧК за два отриманих попередження, є правильним: на 28 хв гравець № 22 господарів навмисно завдає потужного удару плечима безпосередньому супернику, який саме збирався розпочати контратакувальні дії − обґрунтована перша ЖК. На 33 хв той самий гравець № 22 господарів зриває перспективну атаку футболіста № 21 гостей, здійснивши навмисну затримку за плечі. Ситуація потребує обов’язково застосування ЖК. Неминучою є й ЧК через отримання двох попереджень.

73 хв. Рішення вилучити гравця № 20 гостей з поля, показавши йому ЧК через отримання двох попереджень, є правильним. На 36 хв йому правильно виноситься попередження за міні масову конфронтацію із неспортивною поведінкою між цим гравцем та футболістом № 8 господарів (обом було винесено ЖК). На 76 хв той самий гравець у нерозсудливій манері нападає ззаду на гравця № 29 господарів, який самотужки входив до штрафної площі. Обидві ситуації заслуговували на ЖК і тому, згідно Правил, ЧК винесена цьому гравцю є автоматичною.

18-ий тур, 03.12.2017, матч “Ворскла” - “Олександрія”

87 хв. Арбітр помиляється з оцінкою епізоду, в якому футболіст № 11 гостей робить передачу до центру штрафної площі, а гравець № 2 господарів грає відкритою рукою у м’яч. В цьому випадку, зважаючи на критерії (відстань, швидкість та неприродне положення руки − відкрита рука), арбітр повинен був оцінити ці дії як навмисні і призначити 11У на користь гостей.