13/01/2018 14:04 180

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів «Динамо» в часи незалежності

Руслан Ротань став найстаршим футболістом, якого підписало «Динамо» за останні 27 років. Українські клуби в цілому і «динамівці» зокрема не великі любителі трансферів гравців з категорії «кому за тридцять».

Тим не менш, іноді менеджери і тренерські штаби приходять до консенсусу, що досвідчені виконавці в команді також потрібні. І всього таких в «Динамо» з моменту появи незалежного українського чемпіонату крім Ротаня приходило семеро. Точніше - поверталося.

Анатолій Дем'яненко. 33 року. Відзев Лодзь → Динамо. Сезон-92/93

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 1

Це був фінал кар'єри легендарного «динамівця» і, схоже, всі це розуміли. Після повернення до Києва із не найвдалішого закордонного вояжу Дем'яненко відіграв лише 14 матчів за першу команду. Містком між кар'єрами футболіста і тренера став ЦСК ЗСУ, куди він пішов з «Динамо» в якості помічника тренера.

Владислав Ващук. 30 років. Чорноморець Одеса → Динамо. Сезон-05/06

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 2

На початку нового століття Ващук, мабуть, найбільше створював шуму. Спочатку своїм відходом з «Динамо», потім підписанням контракту з московським «Спартаком», ну, і поверненням до Києва транзитом через Одесу. Каші після повернення до табору «біло-синіх» Ващук не псував, але в 33 все ж був змушений остаточно попрощатися з «Динамо».

Сергій Ребров. 31 рік. Вест Хем → Динамо. Сезон-05/06

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 3

У «Динамо», як ви бачите, любили повертати своїх гравців під будь-яким приводом: від «динамівського» серця до наявності необхідного досвіду. Ребров зробив собі ім'я в Києві, після чого англійсько-турецький етап кар'єри йому не дуже вдався. Повернення до столиці України допомогло форварду повернутися в збірну країни. Після «Динамо» був ще казанський «Рубін» і повернення до Києва, але вже в якості асистента тренера молодіжної команди «біло-синіх».

Тарас Луценко. 31 рік. Закарпаття → Динамо. Сезон-05/06

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 4

Рева перед початком того сезону вирушив до «Таврії», тому у «Динамо» залишалися вже тоді в принципі віковий Шовковський і зовсім молодий Рибка. За весь чемпіонат Луценко відіграв аж один матч (за іронією, якраз проти «Закарпаття»). Голкіпер був надійним другим номером. Як, втім, і майже всі воротарі «Динамо» в еру Шовковського.

Андрій Шевченко. 32 роки. Челсі → Динамо. Сезон 09/10

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 5

Здавалося, що Андрій Миколайович повертається до Києва збитим льотчиком, проте за три сезони він приніс чимало користі киянам. Цей етап для форварда немов став трампліном до домашнього Євро-2012, де «Шева» приніс українцям перемогу над Швецією, але вийти з групи це все одно не допомогло.

Бетао. 31 рік. Без клубу → Динамо. Сезон-14/15

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 6

Бразилець став першим іноземним футболістом, який вдруге повернувся до клубу. Схоже, тільки заради цього він і тоді був підписаний. За півроку досвідчений захисник провів у матчах чемпіонату трохи більше ста хвилин та мало чим запам'ятався. Влітку 2015-го у «Динамо» вирішили, що він їм не потрібен.

Олег Гусєв. 34 роки. Без клубу → Динамо. Сезон-17/18

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 7

Поки що Олег Анатолійович в Києві нагадує також весільного генерала, який виконує в клубі одному йому відомі функції, але незрозумілі широкому колу вболівальників. У цьому сезоні Гусєв відіграв поки лише 146 хвилин, а судячи по коментарям тренерського штабу, його головною заслугою є спілкування і мотивація молодих гравців. Чи потрібно для цього значитися в лавах футболістів або ж можна з чистою совістю входити в тренерський штаб Хацкевича?

Руслан Ротань. 36 років. Славія Прага → Динамо. Сезон-17/18

Не заглядаючи до паспорта. Ротань і ще 7 найбільш вікових трансферів Динамо в часи незалежності - изображение 8

Без ризику втрат. Навіщо Руслан Ротань Динамо?

Руслан, як ми вже відзначали, стає найстаршим новачком команди. Але при цьому, хавбек в останні роки тримав свій рівень і був на хорошому рахунку в усіх командах, за які виступав. Що буде далі? Чи він стане лідером центру поля або також виявиться «лідером роздягальні»? Наскільки активною буде його роль у «Динамо» зараз? Чи не нависають над гравцем невдачі минулого етапу кар'єри в «Динамо»?

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше