Руслан Ротань не той, ким здається

Динамо Київ 13 Січня, 21:28 925
Руслан Ротань не той, ким здається | 19-27
Артур Валерко радить не настільки однозначно сприймати повернення 36-річного Руслана Ротаня в «Динамо».

Не треба бути семи п’ядей в чолі, щоб обґрунтувати скептицизм переходу Ротаня в Динамо.

Ветеран Ветеранович. За віком – придатний для збірної України під керівництвом Анатолія Дем’яненка (тієї, яка ветеранська, oldies). В останньому своєму клубі поступово осів у запас. Не швидкий, багато карток. Перекриватиме дорогу в основу молодим. Не співпадає із задекларованим курсом на омолодження.

Проте про Ротаня треба розуміти кілька допоміжних речей, які роблять не настільки вже й очевидним цей перехід.

Винятковий колективіст. Мінімум розмов про скандали чи непорозуміння в попередніх командах. Професіонал. Добре адаптується до гри з більш молодими товаришами. Набив пристойний скілл в володінні м’ячем – прямий удар з гри і стандартів, майже повна «двоногість», хороші подачі та проникаючі передачі. Доводить свою здорову спортивну мотивацію, обираючи варіанти продовження кар’єри не стільки за нулями в особистій угоді, скільки за змагальним інтересом. Найголовніше – надзвичайно командний та універсальний гравець. Добре знайомий більшості членів тренерського штабу нинішнього Динамо.

Скептики сприймають Ротаня винятково у площині ігровій – і тому бачать у його переході лише негатив. Очевидно ж, що за приходом Руслана потрібно бачити ще й додатковий ефект. І тоді ми зрозуміємо, що піврічний союз із таким футболістом може бути навіть корисним.

slavia.cz

Динамо продало Ярмоленка, втратило Віду, на олівці у преси – іще кілька досвідчених гравців, які можуть буквально цієї зими змінити київську прописку на зарубіжну. Якщо переживати наразі про Шепелєва, Шапаренка чи будь-кого із інших молодих гравців, то треба думати не тільки про їхній ігровий час, який може забрати Ротань, а й про ефект старшого товариша, який поруч. Морального та професіонального авторитета. Те, що в футболі називають «дядькою».

Для тім-білдинґу визначальним є наявність лідера в справі та її організації. Читай, на полі та поза ним. І тут Ротань (багаторічний капітан більшості команд, за які він виступав) може стати першим помічником тренера на полі та в роздягальні.

Очевидно, що Руслан – це не ставка на довгострокову перспективу. Проте можна нагадати, як свого часу Ліверпуль запрошував такого ж, майже 36-річного, Гарі Макаллістера. Й отримав не просто гравця, а футболіста з мізками досвідченої вже людини. Шотландець дуже старався – цілком очевидна мотивація для вікового спортсмена, для якого це був останній шанс забезпечити коштами родину й поповнити скарбничку трофеїв. Не будучи в ідеальній фізичній формі й не маючи пікових показниківу швидкості, він в окремих матчах вносив вирішальний вклад за рахунок досвіду, мислення, добре поставленого удару та розуміння гри. Ті дорогоцінні трофеї Червоних початку 2000-х стали певним містком для молодшого покоління та фанатів до повного тріумфу на континентальному рівні буквально за кілька років.

twitter.com/dynamokyiv

Не особливо напружуючись, можна згадати ще добрий десяток +/– таких же переходів. Тому що модуль «досвідчений лідер у центрі поля або центрі оборони» – це такий давній трюк, що навіть соромно йому дивуватися.

Ротань в ідеалі замислюється як щось приблизно те саме, як і Макаллістер – урівноважувач тактичних побудов у центрі поля, який дозволить розкріпачитися Шепелєву (а він дуже потребує впевненості в собі, в тому, що під ним буде підстраховка) та вільніше творити Шапаренку.

Динамо буде активно використовувати універсалізм та багатогранність Ротаня, для якого не є проблема зіграти як нижче, так і вище в центрі поля, зіграти правіше чи лівіше трикутника у центрі поля, взяти на себе розпасовку чи організацію першого редуту в відборі. Напевно, пригодиться й уміння Руслана ефективно виконати стандарт, тому що Динамо, на мою думку, недоотримує ефективності із прямих штрафних ударів із забивних позицій.

Мінуси настільки очевидні, що навіть банально їх наводити – віковий, не дуже швидкий та з браком стабільної ігрової практики футболіст. Однак якщо спробувати поглянути на ситуацію не із одного ракурсу, можна навіть знайти певну логіку в одному із очікуваних, але все одно неоднозначних переходів.

Артур Валерко