Найцікавіші передматчеві традиції клубів АПЛ

Світовий футбол 15 Лютого, 13:59 983
Найцікавіші передматчеві традиції клубів АПЛ | 19-27
Практично кожен англійський клуб може похвалитися традицією, яка вже протягом багатьох років є невід'ємною частиною життя команди. Сьогодні ми розповідаємо про найцікавіші, незвичайні та в чомусь смішні традиції.

Наприклад, перед кожним поєдинком на домашньому стадіоні «Кристал Пелас» випускають орла, який, як стверджують уболівальники, приносить удачу команді.

Традиція пов'язана з символом клубу, яким з 1970-го року є орел. Точна дата першого польоту птаха над стадіоном «Селхерст Парк» і ім'я першовідкривача невідомі. Зараз же клубного талісмана звуть Кайл, якого любить кожен уболівальник англійського клубу. У лютому 2017 го року керівництво «Кристал Пелас» заборонило випускати Кайла через епідемію пташиного грипу в регіоні. В результаті «орли» зазнали трьох поразок поспіль. Так, може, орел дійсно фартовий?

Перед кожним домашнім поєдинком на стадіоні «Евертону» дівчина, одягнена в традиційний місцевий наряд, кидає в натовп уболівальників іриски.

Ця традиція пов'язана з прізвищем ліверпульського клубу - «іриски». Існує дві версії такого прізвиська і традиції розкидання цукерок. Перша версія пов'язана з якоюсь матінкою Ноблетт, яка працювала в кондитерській поруч зі стадіоном, а перед матчем роздавала ментолові цукерки всім футболістам. Друга говорить, що таке солодке прізвисько пов'язане з кондитерською фабрикою «Евертон Тоффі Хауз», яка працює по сусідству з «Гудісон Парк». Як би там не було, цю традицію можна сміливо назвати найсмачнішою!

эвертон девочка ириски

На домашньому стадіоні «Вест Гема» перед початком кожного поєдинку роздмухують мильні бульбашки.

Ця традиція з'явилася порівняно нещодавно, після зміни керівництва клубу. Чому саме бульбашки? Вся справа в клубному гімні, який звучить на арені «молотобійців» під час кожного домашнього поєдинку. Клубною піснею лондонцям служить композиція «I will forever blowing bubbles», яка з'явилася ще в далеких 1920-их роках. Справжня причина, по якій саме вона стала гімном для «Вест Гема», невідома. Однак завдяки їй мильні бульбашки стали фішкою «молотобійців».


До недавнього часу в лондонському «Арсеналі» капітан команди вирішував, в яких футболках виходити на гру - з довгим рукавом або коротким.

Що б він не вирішив, всі гравці повинні були підтримати свого капітана. До слова, бували й випадки непослуху серед гравців «канонірів». Так, в 2013 році Матьє Фламіні порушив традицію і відрізав довгі рукава ножицями, після чого зіткнувся з різкою критикою з боку уболівальників і колишніх гравців. Також і Тео Волкотт в одному з матчів надів футболку з коротким рукавом, тоді як інші гравці - з довгим. Зараз же з якоїсь причини ця традиція пішла в небуття.

Під час домашніх поєдинків «Лестер» виходить на поле під звуки мисливського горна.

Переможці АПЛ сезону 15/16 непросто мають прізвисько «лисиці». Його команда отримала через давню традицію полювання на лисиць в графстві Лестершир, де і розташований клуб. Зараз цей вид розваг заборонений, проте пам'ять про нього живе і донині. Саме завдяки своїм історичним корінням і народилася традиція з'являтися під звуки горна під час домашніх поєдинків.

Лестер

Часто фанати «Манчестер Сіті» святкують забиті командою голи, стоячи спиною до поля.

Стояти спиною до поля і святкувати забиті м'ячі - дивне заняття, правда? Однак, саме такою традицією можуть похвалитися вболівальники «Манчестер Сіті» і не тільки. Справа в тому, що такий дивний вигляд тріумфу не є нововведенням саме фанатів «городян» - крім них таку традицію мають і інші клуби. Сам процес називається «познань», в честь «Леха» з Познані, фанати якого і стали зачинателями настільки дивної традиції. Серед англійців саме вболівальники «Манчестер Сіті» запозичили такий стиль святкування у своїх польських колег.

Вболівальники лондонського «Челсі» до недавнього часу кидали на поле селеру.

Мабуть, найдивнішою традицією можуть похвалитися саме фанати «Челсі», які любили закидати поле селерою під час домашніх матчів. Чому саме любили? Тому що в один момент керівництво «аристократів» внесло цю традицію під заборону. Чому саме селера і з чим це все пов'язано - невідомо. Може, фанати лондонців просто хочуть упевнитися в тому, що повернуться на «Стемфорд Брідж»?..

Данило Осипчук