Трансферна зима-2018: кадровий потенціал клубів української Прем'єр-ліги

Динамо Київ 16 Лютого, 19:14 693
Трансферна зима-2018: кадровий потенціал клубів української Прем'єр-ліги | 19-27
Підбиваємо підсумки зимової підготовки вітчизняних клубів до поновлення матчів у чемпіонаті України.

Уперше в історії національної першості зимова перерва на українських футбольних теренах завершиться вже 16 лютого. За два місяці антракту 12 команд елітного дивізіону провели підготовку на навчально-тренувальних зборах та оновили свій кадровий потенціал.

Відзначимо, що трансферне вікно в Україні закриється аж 2 березня, тому склади колективів ще можуть змінитися.

Чемпіон України, «Шахтар», зимою підсилився бразильським захисником Додо («Курітіба»), повернув захисника Миколу Матвієнка («Ворскла») та хавбека В'ячеслава Танковського(«Маріуполь»), а також орендував у азовців форварда Руслана Фоміна. Щодо втрат гірників, то латераль Марсіо Азеведо відбув до ПАОКу, Юрій Глущук відправився до «Ворскли», Олексій Зінкевич — до «Олександрії», а Олександр Піхальонок — до «Маріуполя».

Продуктивно попрацювало на трансферному ринку «Динамо». Кияни підписали в півзахист словенця Беньяміна Вербича («Копенгаген»), повернули до України воротаря Дениса Бойка («Бешикташ») та півзахисника Руслана Ротаня («Славія»). В «Олімпіку» був придбаний захисник Артем Шабанов, повернувся з оренди в мінському «Динамо» нападник Дмитро Хльобас, із ПАОКу перебрався перуанський захисник Карлос Самбрано.

Натомість біло-сині попрощалися з хорватським захисником Домагоєм Відою, який відправився до «Бешикташу». Голкіпер збірної України Максим Коваль був орендований «Депортиво», а нападник синьо-жовтих Артем Кравець віднині захищає кольори «Кайсеріспору».

«Зоря» підписала кількох іноземців — французького вихованця «Манчестер Сіті» Давіда Фаупала, колишнього капітана молодіжної команди дортмундської «Боруссії» Мохамеда Ель Буаззатті та бразильського воротаря Філіпе з «Інтернасьонала». Серед втрат луганчан — захисник Артем Сухоцький («Слован»), колишні збірники Микита Каменюка(«Верес») і Дмитро Гречишкін, а також Владислав Калитвинцев.

Відзначимо перехід Василя Кобіна з «Вересу» до казахстанського «Тоболу». Також залишив команду колишній гравець «Динамо» Валерій Федорчук, до «Чорноморця» вирушив екс-футболіст «Шахтаря» Микола Іщенко. Натомість склад рівненців поповнили Павло Лук'янчук («Олімпік»), колишній збірник Денис Кожанов («Маріуполь») та Станіслав Куліш («Олександрія»).

Відчутних втрат зазнав «Олімпік», який покинули кращий бомбардир Моха («Слован»), Володимир Прийомов («Чорноморець») та Андрій Богданов («Арка»). «Маріуполь» підписав контракт із Денисом Дедечком («СКА-Хабаровськ»). Тарас Качараба, що належить «Шахтарю», опинився у «Словані», другий бомбардир нинішньої Прем'єр-ліги Олексій Хобленко із «Чорноморця» відправився в оренду в «Лех». Загалом одесити взимку втратили 12-х гравців, серед яких досвідчені Олексій Антонов та Сергій Політило(«Адана Демірспор»). «Карпати» відзначилися підписанням колумбійського воротаря Йонатана Бедої, що виступав за «Еспаньол», проте втратили відомих на українських теренах Ігоря Худоб'яка, Павла Ксьонза та Олександра Гладкого.

Що стосується тренувальних зборів, то одразу 10 команд УПЛ обрали місцем їхнього проведення турецькі міста. Єдиним колективом, що побував у двох країнах, став «Шахтар», який другу частину підготовки провів в ОАЕ. «Динамо» традиційно зупинилося в іспанській Марбельї, а от «Зірка» виявилася єдиною, хто взимку залишився в Україні.

Станіслав Біленький забив вісім голів за час зборів. Фото olimpik.com.ua.

Кращою за відсотком набраних у спарингах очок та кількістю перемог стала «Ворскла», яка виграла сім матчів із дев'яти (77,8%). Найбільше поєдинків провів «Чорноморець» — аж 12, щоправда, виграли моряки лише три з них. В одеситів — найбільша кількість поразок (сім), а у «Маріуполя» — нічиїх (п'ять). «Зірка» — єдина команда, що не програвала, у «Ворскли» відсутні мирові, а жодної звитяги не здобула «Сталь».

Лідером за сумарною кількістю голів стало «Динамо» — в 11-ти матчах за участю киян було забито 33 м'ячі. Найкраща результативність — у біло-синіх та «Ворскли» (по 18 точних пострілів). Найменше пропускав «Верес», який у шести поєдинках лише п'ять разів витягав м'яч із сітки. Водночас, рівненці забили найменше голів серед усіх команд — усього три.

«Карпати» й «Зірка» відзначилися тим, що забивали в кожному матчі. Найкрупнішу перемогу здобула «Олександрія», розгромивши вірменський «Пюнік» із рахунком 6:0. Кращим же бомбардиром серед гравців став Станіслав Біленький, якому за вісім поєдинків «Олімпіку» в Туреччині вдалося забити вісім голів.