Аналіз трансферної політики «Динамо» за останні 4 роки

Динамо Київ 16 Лютого, 20:59 791
Аналіз трансферної політики «Динамо» за останні 4 роки | 19-27
Які з трансферів київського «Динамо» за останні роки стали дійсно успішними, а які виявилися провальними?

Хтось може запитати, чому ми вибрали саме останні чотири роки... Однак відповідь лежить на поверхні: сезон 2013/2014 став останнім, коли «Динамо» дозволило собі великі витрати (45,5 мільйонів!) і купило досить якісних гравців: Мбокані, Драговіча, Ленса... До речі, двох останніх кияни продали навіть дорожче, ніж купили (Драго - так взагалі удвічі).

Але ось після того сезону у киян з трансферами якось не склалося. І хоча багато футболістів приходили в «Динамо» в якості вільних агентів, клуб все одно платив їм немаленьку зарплату, однак мало хто з новоприбулих її реально відпрацював... І виходить, що власні вихованці киян стали набагато більш успішними, ніж численні запрошені легіонери.

Сезон 2014/2015

Віторіну Антунеш (з «Малаги» за 6 млн. євро)

Лукаш Теодорчик (з «Леха» за 4 млн. євро)

Бетао (вільний агент)

Мабуть, єдиний, хто хоч якось виправдав аванси і витрачені на нього гроші - це Віторіну Антунеш. Не скажеш, що гравець завжди показував висококласний футбол (як мінімум при підключеннях до атак футболісту не вистачало техніки, витонченості і вигадки), але хоча б довгий час грав регулярно. Та й розкішний гол «Евертону» увійде в історію київського клубу і вже точно ніколи не забудеться уболівальниками «Динамо» ...

Виторину Антунеш

Що стосується Лукаша, то спочатку він себе зарекомендував дуже навіть непогано і забивав важливі м'ячі. Як суперсаб Теодорчик здавався відмінним варіантом, але в якийсь момент поляк вирішив, що хоче бути більше, ніж просто джокером, і поїхав в «Андерлехт». Скільки б голів ні забив Теодорчик, констатуємо, що основним в «Динамо» він так і не став, програвши конкуренцію Мораєшу і Кравцю - і цілком справедливо.

Ну а по Бетао досить сказати, що той ні зіграв жодного матчу в УПЛ після свого повернення, а в Кубку провів лише дві гри. Зрозуміло, що бразильця брали для підстраховки, але чому тоді не використовували його при ротації хоча б в деяких матчах чемпіонату? .. Незрозуміло.

Сезон 2015/2016

Дерліс Гонсалес (з «Базеля» за 9,4 млн. євро)

Микита Корзун (700 000 євро)

Радослав Петровіч («Генчлербірлігі», вільний агент)

Жуніор Мораеш («Металург» Д, вільний агент)

Микола Морозюк («Металург» Д, вільний агент)

Олександр Яковенко («Фіорентина», вільний агент)

Валерій Федорчук («Дніпро», вільний агент)

На сто відсотків успішними трансферами можна назвати повернення Миколи Морозюка та Жуніора Мораеша. Обидва хлопця з донецького «Металурга» відмінно влилися в «Динамо»: перший зараз є стовідсотковим гравцем основи, капітаном (за відсутності Сергія Сидорчука) і штатним виконавцем стандартів, а другий забив за «Динамо» чимало важливих голів (21 в 48-и іграх УПЛ).

А ось по іншим гравцям - дуже багато питань. Досить навести дані про кількість ігрового часу футболістів в УПЛ, щоб все стало зрозуміло без зайвих пояснень. Петрович - 563 хвилини; Яковенко - 123 хвилини в УПЛ і 30 хвилин - в Лізі Європи (після «Динамо» взагалі ніде не грав); Федорчук - 281 хвилина за півтора сезони (правда, тут зробимо знижку на травми гравця); Корзун - 990 хвилин за три сезони. Чи не краще було б замість всіх цих хлопців давати більше ігрового часу молоді «Динамо»?..

Радосав Петрович

Найбільш суперечливий трансфер цього періоду - Дерліс Гонсалес. Чи став він провальним? Звичайно, ні. Однак перехід парагвайця в «Динамо» анонсували як дуже гучний і успішний, від гравця чекали, що той не просто стане заміною Ленса, а навіть, можливо, перевершить голландця. Однак футболіст і близько не показав того рівня футболу, який демонстрував Ленс. За 2,5 роки, наприклад, Дерліс забив всього 10 м'ячів у всіх турнірах, і з них по-справжньому важливих - всього один - у ворота «Порту» в тріумфальної Лізі чемпіонів, коли «Динамо» вийшло в плей-офф.

Чи коштував Гонсалес тих 10-и мільйонів, які кияни віддали за нього?.. Питання залишається відкритим.

Сезон 2016/2017

Тамаш Кадар (з «Леху», 2,5 млн. євро)

Олександр Гладкий (з «Шахтаря», вільний агент)

Александар Пантіч (з «Вільярреалу», вільний агент)

Артем Громов (з «Ворскли», вільний агент)

Двох з цих хлопців вже немає в «Динамо», і вже точно не тому, що їх викупили за хороші гроші. Справа в тому, що обидва трансфери виявилися провальними для киян.

Гладкий так і не забив жодного м'яча в складі «біло-синіх» і через рік в столичному клубі (півроку з яких провів в оренді в «Карпатах) просто був відпущений на волю. Що стосується Артема Громова, то він також не зміг закріпитися в «Динамо» і пробитися в основу, так що за рік, як і Гладкий, виїхав з Києва.

гладкий2

Що стосується захисників Кадара і Пантіча, то у них ситуація трохи інша, але не кардинально. Тамаш, наприклад, регулярно отримує ігровий час в «Динамо», однак важко сказати, що він відповідає рівню київського клубу. Що стосується Александара, то в цьому сезоні серб тільки те й робить, що гріє лавку (у 25-річного футболіста - всього 134 хвилини в УПЛ). Взимку, за чутками, Пантіч міг піти в «Маккабі», однак трансфер так і не відбувся ...

Зараз Пантіч разом з Корзуном тренується разом з «Динамо» U-19.

Сезон 2017/2018

Йосип Пиваріч (з «Динамо» Загреб, 2 млн. євро)

Томаш Кендзьора (з «Леха», 1,5 млн. євро)

Беньямін Вербіч (з «Копенгагену», 4 млн. євро)

Артем Шабанов (з «Олімпіку», вільний агент)

Руслан Ротань (зі «Славії», вільний агент)

Карлос Самбрано («Рубін», вільний агент)

Денис Бойко («Бешикташ», оренда)

пиварич хорватия

Тільки двоє з перерахованих вище футболістів прийшли в «Динамо» влітку (Піваріч і Кендзьора, які нічим поки особливо не виділилися), всі інші - взимку, так що по ним, звичайно, робити висновки рано. Але деякі трансфери викликають як мінімум побоювання. По-перше, це Карлос Самбрано, у якого були постійні проблеми з дисципліною, по-друге - Денис Бойко, який за останні 2,5 сезону в чемпіонатах Туреччини та Іспанії відіграв 540 хвилин. Руслан Ротань після переходу встиг травмуватися, але вже відновився, а Беньямін Вербич, хоч і виступав в товариських матчах досить непогано, не забив жодного разу в чужі ворота, зате один м'яч - в свої.

Втім, незважаючи ні на що, вболівальники киян сподіваються, що ці трансфери не стануть такими провальними, як попередні, і новачки увіллються в команду і зможуть відповідати високому рівню «Динамо». Як воно буде на ділі - побачимо...