Андрій Ярмоленко: «У Чернігові я думав, що найкращий, а в академії «Динамо» побачив, що таких хлопчиків дуже багато»

Динамо Київ 18 Лютого, 15:01 695
Андрій Ярмоленко: «У Чернігові я думав, що найкращий, а в академії «Динамо» побачив, що таких хлопчиків дуже багато» | 19-27
Екс-динамівець зустрівся з юними футболістами київського «Динамо» та відповів на їх питання стосовно свого минулого та сьогодення.

- Андрію, з якими проблемами або труднощами Ви зіткнулися в академії «Динамо»?

- Коли я грав у Чернігові, я завжди виділявся і думав, що я найкращий, і так буде завжди, але, приїхавши в академію «Динамо», я побачив, що таких талановитих хлопчиків як я дуже і дуже багато, і тут на перший план виходить те, що той, хто більше працює, той і домагається успіху в житті.

- Чи важко Вам було переходити до статусу професіонала і як сильно Вам довелося для цього змінитися?

- Звичайно, це важко, коли ти переходиш з дитячого футболу до дорослого. Коли ти граєш проти чоловіків, на полі точиться зовсім інша боротьба, включаються інші швидкості, тому доводилося дуже багато працювати в тренажерному залі, щоб якось зміцніти, адже у 17 років я був ще зовсім худим, маленьким. Було нелегко, але до всього звикаєш, підлаштовуєшся.

- Які зусилля Вам потрібно було прикладати, щоб стати професіоналом?

- Багато працювати, іншого шляху немає.

- Перебуваючи в академії, що Вам найбільше подобалося, і чого найбільше не вистачало?

- Не вистачало моєї сім'ї, батьків, друзів, які залишилися вдома. Найбільше подобалися умови, які створені в Києві, щоб грати в футбол. Я думаю, що це найкращі умови в нашій країні, і, звичайно, це не могло не радувати.

- Хто допоміг Вам стати професіоналом?

- Мені допомогли всі мої тренери, з якими я працював, мої батьки. Кожен тренер, який з вами працює, вкладає у вас душу, і, в моєму випадку, це величезна заслуга всього тренерського штабу.

- Як справляєтеся зі злетами і падіннями в Вашому житті?

- Звичайно, вигравати ми всі любимо, любимо, коли все у нас виходить і всі нас хвалять. А коли ти програв, провів поганий матч – це не найприємніші моменти в нашому житті. Але потрібно вміти як вигравати, так і програвати. Якщо у тебе щось не вийшло – потрібно над цим працювати і виправляти свої помилки.

- Як відрізняється Ваше життя і професіоналізм в Німеччині?

- Великих відмінностей між Німеччиною і Україною немає. В першу чергу потрібно розуміти, що ти - професіонал, і потрібно дбати про своє здоров'я, виходити на тренування підготовленим, щоб не отримати жодної травми. Потрібно думати про самого себе і розуміти – якщо ти отримаєш якусь несподівану травму – будеш винен тільки сам.

- Чи доводилося Вам у «Динамо» працювати більше за інших?

- Я намагався не дивитися на інших, я знаю свої сильні сторони, знаю свої слабкі сторони і дивлюся тільки на себе. Якщо я знаю, що мені потрібно над чимось попрацювати – я не буду дивитися, чи залишився хтось у тренажерному залі. Кожен має дивитися тільки на себе, якщо він хоче добитися великих успіхів.

- Чи велика різниця в тренувальному процесі та іграх між Україною та Німеччиною?

- Різниця в тренувальному процесі не дуже велика, але в плані ігор – це зовсім інший рівень. У Німеччині кожна команда може відібрати у тебе очки і кожен матч потрібно проводити на максимумі. Наведу приклад – коли ти граєш проти команди, яка знаходиться внизу турнірної таблиці в чемпіонаті України – ти відсотків на 80 впевнений у своїй перемозі. У чемпіонаті Німеччини все інакше – якщо ти їдеш грати проти команди, яка посідає останнє місце – це не означає, що ти легко візьмеш три очки. Там потрібно повністю викладатися в кожній грі.

- У якій країні або чемпіонаті Ви хотіли би грати в майбутньому?

- Мені не хотілося би загадувати, адже тільки розпочався новий етап у моїй кар'єрі – я переїхав до Німеччини. На даний момент я максимально зосереджений на тому, щоб показувати хороший, якісний футбол у Дортмунді.

- Наскільки важливо знати мову в Німеччині, щоб жити та працювати там було комфортніше?

- Мова відіграє величезну роль. Усім нам приємно, коли є можливість спілкуватися або пожартувати один над одним – у футболі без цього ніяк. І коли ти приїжджаєш, і тобі доводиться спілкуватися жестами, то розумієш, що в школі потрібно було вчити англійську та інші мови.

- Як поводяться молоді гравці в «Боруссії», наприклад, Санчо або Ісак?

- Мені здається – головна відмінність наших молодих гравців і молодих гравців у Європі в тому, що і в тренувальному процесі, і в іграх вони не бояться грати в футбол. У нас, в основному, молоді гравці, вийшовши на поле, просто підігрують старшим, щоб ніхто на них не накричав. Там же хлопці навпаки намагаються показувати весь свій арсенал можливостей, за які їх і взяли в команду. І скажу вам на майбутнє – не бійтеся грати в футбол, отримуйте від цього задоволення з ким би і де б ви не грали.

- А як молоді гравці поводяться в колективі серед старших партнерів по команді?

- У «Боруссії» молодий гравець може пожартувати над старшим, і це сприймається нормально і всі посміються, але у нас трошки інший менталітет, і якщо у нас молодий гравець пожартує над старшим, то, я думаю, ви самі знаєте, що може бути (сміється).

- Якого харчування Ви дотримуєтеся?

- Якщо чесно – я можу їсти все що завгодно. Я не сиджу на якихось спеціальних дієтах.

- Як ви налаштовуєтеся на ігри?

- Футбол – це моє життя, і я, виходячи на поле, намагаюся отримувати від нього задоволення. Так і налаштовуюся.

- Скільки часу Ви присвячуєте індивідуальним тренуванням?

- По різному. Якщо я відчуваю, що після командного тренування я отримав недостатнє для себе навантаження, то я можу залишитися попрацювати на полі або у тренажерному залі. Але якщо тренування було насиченим, тоді я не залишаюся, тому що себе не потрібно навантажувати так, щоб на наступний день не можна було встати з ліжка.

- На якого гравця Ви рівнялися у дитинстві?

- На Андрія Шевченка. Тоді всі діти мого віку вважали Андрія Миколайовича своїм кумиром.

- Які здібності потрібні українському футболісту, щоб грати у європейських клубах?

- Особисто я люблю футболістів, які думають на футбольному полі, які не бояться грати в футбол, які можуть щось придумати. Звичайно, у футболі без захисників – нікуди, так само, як і без воротарів. Тут дуже багато різних критеріїв.

- Хто став Вашим другом у «Боруссії»?

- Знаєте, друзі не з'являються за 3-5 місяців. Спілкуюся я, в принципі, з усіма, і з усіма у мене дуже хороші стосунки.

- Наскільки важко пройшла Ваша адаптація в Бундеслізі, чи важко було перебудуватися з українського футболу на німецький і чи набагато складніше було проявити себе там?

- Не можу сказати, що було дуже легко. Особливо непросто було в побутових питаннях, у цьому країни сильно відрізняються. У плані ж футболу – швидкості й інтенсивність там набагато вищі, тому будь-якому гравцю потрібен певний час, аби перебудуватися. Перші два місяці було дуже важко.