11/03/2018 14:01 193

«Тебе кличуть на футбол, а ти кажеш: «Не можу, мене мама не відпускає». Фанати «Динамо» про «справу Маріуполя»

Ярмак, Анатолій Анатоліч та інші - про матч «Маріуполь» – «Динамо», запланований на 31 березня.

Ярмак, реп-виконавець

Я був у Маріуполі після початку війни на Сході, і в місті досить спокійно. У 2014-му мав виступ на центральній площі міста. Ніяких проблем не було. Повірте, що у Маріуполі надзвичайно серйозно ставляться до безпеки під час масових заходів. Багато знаю про це місто, бо там служили два мої товариші. Один з них не так давно був керівником маріупольської поліції. Я з ним багато спілкувався.

Зрозуміло, що це прифронтове місто. Але там все нормально. І я вважаю, що в такий непростий для України час, одна з топових команд має підтримувати міста, які знаходяться у такій ситуації. Тим паче показово, що у Маріуполі є купа динамівських фанатів, які служать в полку «Азов».

Можливо, Суркіс знає більше за мене. Але мені здається, вся істерія навколо матчу «Маріуполь» – «Динамо» – це більше питання Суркіса, а не фанатів чи команди.

Я читав заяву президента клубу, що приїдуть київські фанати, які воювали на стороні України, а на стороні ДНР – фани «Шахтаря», і можуть бути провокації. Це якась така собі відговорочка. Цілий полк «Азова» київських фанатів стояв у Маріуполі. До речі, полк «Азов» звільняв Маріуполь. Тому тут нічого більше додати.

Моє бачення – головна українська команда має їхати в Маріуполь на наступний матч. І ніяких питань. Я в цьому переконаний.

Анатолій Анатоліч, телеведучий

Мене засмутила вся ця історія. Президент України Петро Порошенко їздить в Маріуполь. Так, його охороняють. Але мені здається, президенту там в 10 разів небезпечніше, аніж футболістам «Динамо». Зверніть увагу, скільки артистів приїздить до Маріуполя. «Океан Ельзи» не боїться, хоча могли б сказати, що є загроза теракту. Місто живе недалеко від фронту, та люди живуть, діти ходять в школу. Іде життя. Коли туди приїздить президент країни, артисти, спортсмени – це підтримка цих людей. Показник того, що країна не кинула напризволяще. «Динамо» мало теж приїхати туди.

У кожної авіакомпанії є свої уявлення про безпеку. Іноді бувають ситуації, коли одна авіакомпанія відмовляється літати в погану погоду, а за параметрами іншої такі погодні умови вважають допустимими. Свої параметри можуть бути у футбольних клубів.

Я не зрозумів, чому так сталось. Я не міг подумати, що «Динамо» може стати ціллю для терористів. До кінця незрозуміло, про які гарантії безпеки йде мова. Що не з’явиться якийсь дурень з гранатою і не вирішить, що треба атакувати Маріуполь? Такі гарантії ніхто дати не може. Це зрозуміло, бо ми живемо в стані неоголошеної війни.

«Динамо», як і інші футбольні клуби, має грати в Маріуполі. А відмова виглядає так, ніби коли ти граєш на вулиці з хлопцями і тебе кличуть грати у футбол, всі йдуть, а ти кажеш: «Я не можу, мене мама не відпускає». А всі здивовано на тебе дивляться і заявляють: «Ну, ти і сцикло!». Але до «Динамо» я ці слова адресувати не хочу.

Петро Мага, актор, телеведучий

Я добре бачив, як розгортались події, коли ця історія розпочиналась. У мене тоді були спільні справи з родиною Суркісів, я спілкувався з Григорієм Михайловичем та Ігорем Михайловичем на цю тему.

Це не політичні моменти. Вони справді переживають, що у Маруіполі щось може статись з хлопцями. Суркіси пішли до кінця і залишились на своїй позиції. Вони були на боці команди, і я їх підтримую. З іншого боку, я розумію «Маріуполь», який хотів, щоб до нього приїхали. Вони брали «на слабо». А якби, не дай бог, щось сталося, мені б хотілось побачити цих всіх скептиків, які виступали і розказували, що хтось злякався та не поїхав. Що б вони говорили тоді?

Президент «Динамо» сказав: якщо все буде добре і спокійно, то грати в Маріуполі будуть. Коли відбувся арбітраж у Лозані, у мене серце розділилось на дві половини. Одна дуже хотіла, щоб «Динамо» виграло процес. Але коли цього не сталось, то друга половина сказала – добре, бо не буде розмов, що хтось комусь підіграв чи виграв по блату.

«Динамо» в пошуках своєї гри і обов’язково приїде в Маріуполь. Мені хочеться, щоб кияни приїхали туди і виграли з великим рахунком. Для тих, хто багато розповідає, не маючи стосунку до процесу, хочу сказати ось що. Ви знаєте, що робити? То прийдіть з грошима, візьміть на баланс київське «Динамо» та наведіть порядок.

Враховуючи те, скільки шуму було навколо цього матчу, я не так боюсь провокацій з боку так званих ДНР/ЛНР, як переживаю провокацій з боку якогось ідіота. От хтось прийде і вирішить на зло всім зробити щось.

Коли Чак Норріс був чемпіоном світу з карате, у нього запитали: «Навіщо тобі 9 охоронців?» Він відповів: «Я дуже боюся ідіота. Ідіот вбив Джона Ленона!» Раніше для того, щоб знайти гранату у когось вдома, мала б працювала поліція всієї країни. Зараз у нас кожен другий грабіж відбувається з вогнепальною зброєю, боєприпасами. Країною розсипані боєприпаси, автомати. Тому легковажно ставитись до таких подій я б не хотів.

У нас є компетентні органи, вони мають розібратися. Будь-хто в такій ситуації просив би певних гарантій безпеки. Хвилююсь, щоб Маріуполь гарно зустрів киян. Менш за все хочеться побачити образливі плакати. Треба зрозуміти, що це місто знаходиться на відстані одного гарматного пострілу від лінії фронту. Це могло статись.

Я вірю, що війна в Україні має закінчитись, бо вона вже триває більше, ніж Велика Вітчизняна.

Назарій Кравченко, ультрас «Динамо», учасник визволення Маріуполя

В складі батальйону «Азов» разом з іншими фанами «Динамо» та військовослужбовцями я брав участь у звільненні Маріуполя від терористів. Мені дуже хотілось би, щоб історія зі скандалами навколо цього матчу була перегорнута, щоб на наступний матч кияни приїхали без проблем. І ми з друзями теж поїхали подивитись футбол у Маріуполі.

У Маріуполі я буваю часто, вся ця історія – велике непорозуміння. Знаю багатьох фанів «Динамо», які зараз служать у Маріуполі як військові. Знаю хлопців з фан-сектора «Маріуполя». Я впевнений, що там буде безпечно київським фанам.

Фанати «Динамо» не робили заяв з приводу матчу у Маріуполі, бо не хотіли, щоб їх використовували проти клубу. Ми зустрічались з керівництвом клубу і говорили про це.

Мені імпонує, що наш клуб намагається чути своїх фанатів, тому думаю, що все буде добре.

Давид Бабаев, народный артист Украины

В этой истории есть две стороны медали: с одной – глупость Игоря Суркиса, со второй – коварность Рината Ахметова. Суркис решил, что в стране повязанной коррупции и в федерации футбола Украины, которая полностью лежит под Ахметовым, он добьется справедливости. Ждать правды от ФФУ – глупо и наивно. «Мариуполь» принадлежит Ахметову, и все это знают. 8 клубов УПЛ проголосовали, чтобы была переигровка, а не 0:3 для «Динамо». И кстати, эти 3 очка очень помогли «Мариуполю» попасть в первую шестерку. Проиграли дело? Юридическая служба «Динамо» сработала плохо.

Федерация у нас абсолютно коррупционная, ее возглавляет зиц-председатель Павелко, которым руководит Ахметов. Никакой справедливости от нее ожидать нельзя, и дело не должно было доходить до Лозанны. Нужно было решить все на нашем внутреннем уровне, ведь 8 клубов были за. Арифметика простая.

В будущем «Динамо» нужно ехать в Мариуполь – другого выхода нет. Если не поедут, то по регламенту «Динамо» снимут с соревнований. Ахметов не побоится. Снимут – и не будет команды «Динамо» в украинской премьер-лиге.

Роман Бебех

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше