12/03/2018 23:23 240

Король Артур на шляху до «Камп Ноу»

​Перехід хавбека Артура з «Греміо» до «Барселони» – справа вирішена, і цього вже ніхто не приховує.

Ще на початку лютого бразильський клуб з Порту-Алегрі хотів скаржитися у ФІФА на Барселону, яка оприлюднила фотознімок футболіста у своїй формі. В такий спосіб, начебто, тиснула на Греміо і підбурювала гравця підтримати каталонську сторону у перемовинах. Тепер все позаду – згоди досягнуто. Греміо виторгував собі досить серйозну опцію – Артур приїде до Барселони не влітку, а лише в січні 2019-го. Тобто футболіст повністю допоможе команді у Копа Лібертадорес і проведе в триколірній футболці весь Бразілейрао-2018.

артур

Ціна питання – 30 мільйонів євро та ще 10 можуть додатися у вигляді бонусів. Клаусула складала 50 мільйонів і контракт з Греміо діяв аж до 2021 року. Бразильцям, як бачимо, теж довелося йти на поступки.

Чи виграють вони щось від ще майже року перебування Артура Мело в Порту-Алегрі? Щодо цього є великі сумніви. Нинішній Греміо фактично вичавив з цього складу все, що можна – взяли Кубок Бразилії, взяли Копа Лібертадорес. У складі надто багато ветеранів та просто дуже посередніх виконавців. Справжніми зірками команди є Луан, який може піти влітку, та Артур. Для нового штурму Лібертадорес цього замало. Ексцентричний і дуже цікавий тренер Ренато Гаушо вже зробив велику справу, вимагати від нього дива не варто. Тож з Артуром чи без нього спад Греміо неминучий.

Ось це і є підставою для сумнівів у тому, що в січні 2019-го Барса отримає гравця у максимальних кондиціях. Якщо сезон буде провалено, то десь із вересня чи жовтня команда гратиме лише тому, що зобов’язана це робити. Погодьтесь, сумнівне середовище для підтримання бойової форми.

артур

Стосовно ж самого Артура, то в Іспанії його називають або «новий Іньєста», або «новий Верратті». Друге значно ближче до істини, адже в першу чергу Артур – опорник. Опорник, наділений креативними здібностями і здатний добре підтримати атаку. Виходить, що не вдалося з Верратті справжнім – взяли його копію.

Ризик полягає в адаптації до європейського футболу та самого футболу Барселони. Плюс у віці футболіста. Артуру – 21 рік. Марко Верратті – 25. Також бразилець вищий за італійця, хай на «Камп Ноу» приїде далеко не велетень (172 сантиметри), але й не малюк (165 сантиметрів – зріст Марко). Трансфер Артура може поставити під питання місце в основі «блауграни» Івана Ракітіча. Серхіо Бускетс – людина культова для клубу та й за позицією і стилем відрізняється від новачка. А ось хорват діє майже в тій самій манері.

А тепер трохи про самого бразильця, якого ще рік тому знали одиниці в Європі. До першої команди Греміо він потрапив у 2015-му. І тоді, і за рік навіть потрапляння до заявки на матч для нього було великим успіхом, а лічені хвилини на полі вважалися за щастя. Тільки у 2017-му він заграв і відразу в основі. Це співпало з тріумфальним походом його команди за Копа Лібертадорес.

Взагалі, Греміо був дуже організованою і прагматичною командою минулого року. Якби не Лібертадорес, у чемпіонаті він би спокійно фінішував другим. Але сил на все не вистачало і Ренато Гаушо обрав для полювання найжирнішу здобич. Проте триколірним дуже бракувало футболістів, які, як то кажуть, роблять різницю. Кілька ветеранів це могли виконати дуже зрідка, постійно – тільки Луан.

Ось тут на сцені і з’явився Артур як відкриття сезону. Окрім старанної роботи у відборі він час від часу видавав прекрасні підключення до атаки, дуже потрібні і, головне, своєчасні. Грати добре для новачка – великий плюс, та грати добре у потрібний момент – особливо цінується. На це і звернули увагу усі фахівці. Не минуло й року, як глухий «баночник» потрапив до збірної Бразилії.

артур

Такий стрімкий прогрес може насторожувати. Тому важливо поспостерігати за Артуром у нинішньому сезоні, який для його команди буде значно важчим за минулий. А за рік сам футболіст ще має зайнятися своїм родоводом – порядні латиноамериканці перед переїздом до Європи ретельно вишукують правильних пращурів, аби потім мати паспорт громадянина країни ЄС – без зайвого клопоту.

Читайте першими новини про світовий футбол на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше