Наші за кордоном. Успіх з негативним присмаком

Світовий футбол 13 Березня, 16:52 923
Наші за кордоном. Успіх з негативним присмаком | 19-27
Ua-football аналізує виступи українських легіонерів за кордоном.

Клуби, кольори яких захищають українці, встановлюють досягнення, виходять на провідні місця, продовжують вдалі серії, та й просто видають вдалі матчі і здобувають позитивні результати. При цьому аж ніяк не завжди українські легіонери повністю задоволені тим, що відбувається на полі і, зокрема, своєю грою. Все ж наполовину порожня склянка краща, ніж абсолютно порожня.

Англія

Олександр Зінченко отримав ігрові хвилини в четвертому матчі поспіль і вийшов в стартовому складі в третьому поспіль. Такого з ним в Англії ще не траплялося. Вже це можна вважати досягненням. Втім, останній тиждень був для нього далеко не райдужним. У середу відбулася перша домашня поразка команди після 36-ти матчів, тобто з грудня 2016-го, одночасно й перша після 13-ти домашніх перемог поспіль. Наприкінці зустрічі Ліги Чемпіонів з «Базелем» (1:2) вболівальники навіть дозволили собі свист на адресу гравців, а головний тренер Хосеп Гвардіола заявив, що в другому таймі його команда просто не грала в футбол. «Прості перекочування м'яча - це не футбол». Тож його не вразив і рекорд Ліги Чемпіонів за загальною кількістю передач за матч - 978. Після ж перемоги над «Сток Сіті» (2:0) у лізі каталонець міркував про терміни повернення першого лівого захисника команди Бенжамена Менді, висловлюючи надію на те, що він здатний відіграти 20-25 хвилин.

Звісно, ці матчі не слід оцінювати однаково. Перший з них майже другий склад «Сіті» однозначно провалив, і Зінченко також відіграв слабко. Він почав з кількох втрат м'яча на рівному місці, після однієї з яких Серей Діє прорвався майже до лінії штрафного і завдав неточного удару. Перший гольовий удар Ельюнуссі завдав з-під нього. Точніше, Олександр там виступав у ролі свідка.

Наші за кордоном. Успіх з негативним присмаком - изображение 1

В другому таймі спочатку пройшов пас повз нього, а після тимчасового підстрахування Яя Туре - і врозріз між ним та іншим гравцем. Ланг завершив комбінацію точним ударом під поперечину. А ще до цього, на початку другого тайму, після чергової серії втрат Гвардіола нервово жестикулював на адресу 35-го номера. Лише одна успішна з п'яти спроб відбору м'яча підсумувала невдалий матч.

Другий матч був невдалим хіба що за стандартами самого «Сіті». Яскравою ця гра аж ніяк не була, майбутній чемпіон діяв досить-таки повільно. А сам Зінченко знову почав невпевнено, відверто програючи боротьбу на фланзі Шердану Шакірі. Епізод, в якому швейцарець прокинув м'яч між ногами українця, помітили всі англійські ЗМІ. Тим більше, що закінчився він прострілом і найнебезпечнішим ударом по воротах гостей у таймі. Один з фолів на екс-гравцеві «Баварії» також нагадував занадто грубий фол на Вілліані у матчі проти «Челсі». Втім, поступово Олександр освоївся, чітко прикрив опонента і змусив вже його нервувати. 17:3 за ударами по воротах, 6:0 за ударами у площину, 76:24 за володінням м'ячем - перевага гостей сумніву не піддавалася. Та й друге місце українця за пасами та дотиками до м'яча (115 і 123) слід відзначити.

Німеччина

Вперше з вересня 2015-го року «Шальке» записав на свій рахунок чотири перемоги поспіль. Вдруге з 11-го туру друга команда Бундесліги здобула перемогу після виходу на це місце. 12 очок в чотирьох матчах набрано після десяти у попередніх 11-ти. Та й загалом набрано вже більше очок, ніж за весь минулий сезон. Статистично все виглядає чудово. А от гра в атаці все ще слабка. У першому таймі матчу в Майнці обидві команди практично не загрожували воротам суперника, завдавши лише одного удару у площину на двох. Та й в другому покращення було незначним.

Господарі в підсумку переграли суперника і за володінням м'ячем, і за ударами. Особливо вражає загальна кількість - 16 проти шести. Проте чудова індивідуальна дія Даніеля Каліджурі та сейви Ферманна принесли «кнаппен» перемогу. Євген Коноплянка вийшов на заміну на 51-ій хвилині і нічим не відзначився. На його рахунку 18 дотиків до м'яча і два неточних «кроси».

Бундесліга 2. «Дуйсбург» (6) - «Фортуна» 1:2. Борис Тащі - гол, дев'ятий у сезоні.

Бундесліга 3. «Фортуна» Кельн - «Хемніцер» (8) 3:0. Мирослав Славов - повний матч.

«Хемніцер» - «Халлешер» 1:1. Славов - асист.

Греція

ПАОК ніби не бажає стати чемпіоном. І це при тому, що верхівка грецького футболу приймає рішення на його користь. Спочатку підопічні Резвана Луческу отрималм лише технічну поразку у зірваному домашньому матчі проти «Олімпіакоса», хоча попереднє рішення включало в себе ще й зняття трьох очок і два матчі за порожніх трибун. А в протоколі позавчорашнього матчу ПАОК - АЕК арбітр написав «закінчений» і вказав рахунок «1:0» на користь господарів, хоча насправді матч було зірвано на 90-ій хвилині після голу, скасованого через офсайд.

Зміни були внесені лише після виходу на поле власника ПАОКа російського олігарха Івана Саввідіса (Саввіді), озброєного пістолетом і супроводжуваного озброєною особистою охороною. Останній погрожував арбітру вербально, підкріплюючи сказане жестами. Також преса повідомляє про удар, отриманий одним з журналістів від Генерального директора клубу Любоша Міхела.

Наші за кордоном. Успіх з негативним присмаком - изображение 2

Словак також погрожував арбітру словами «тобі кінець». Все це викликало порівняння з фільмом Клінта Іствуда від головного тренера АЕКа Маноло Хіменеса. Уряд країни відреагував серйозніше, оголосивши про припинення ліги на невизначений термін і бажання посилити закони про футбольне хуліганство. ФІФА та УЄФА також стежать за тим, що відбувається і чекають на розвиток подій. Почекаємо і ми.

Що стосується українців, то Євген Шахов вийшов на заміну на 78-ій хвилині, а Дмитро Чигринський пропускав матч через ушкодження. На приймав він участь і в сьогоднішньому тренуванні.

«Ламія» зіграла внічию з «Левадіакосом» (1:1) і залишилася 13-ою. Євген Будник відіграв повний матч. У рівному першому таймі намагався грати в підіграванні у глибині поля. Зокрема, саме він на лівому фланзі віддав короткий пас Цукалосу, а той прорвався майже до лінії штрафного і забив. А от у другому таймі, в якому «Ламія» повинна була забивати 3-4 м'ячі, залишився непоміченим. Його два удари по воротам не були небезпечними.

«Панатінаїкос» - «Астерас» (7) 1:1. Євген Селін - запас.

Бельгія

«Гент» та «Генк» потрапили до першої шістки команд, які продовжать боротьбу за титул чемпіона Бельгії. В останньому турі регулярної першості другі переграли перших у гостях (2:1) і залишилися на п'ятому місці, залишивши сьогоднішнього суперника на четвертому. «Генк» здобув другу гостьову перемогу поспіль після шести без такої. «Гент» зазнав першої поразки в семи останніх матчах. І українці в цьому матчі не відіграли важливу роль. Руслан Малиновськийпропускав його через перебір жовтих карток, а Роман Яремчук залишив поле вже на 24-ій хвилині (до того запам'ятався непоганим ударом, відбитим воротарем) через травму задньої поверхні стегна. Судячи з результатів перевірок, він пропустить 3-4 тижні.

Роман Безус відіграв один зі своїх найкращих матчів у поточному сезоні, який загалом важко назвати вдалим. У домашній зустрічі з «Брюгге» «Сент-Трюйден» заслуговував на значно більше, ніж 0:1. Власне, найкращим гравцем матчу бельгійські ЗМІ одностайно визнали воротаря гостей. Вермеєр не без зусиль відбив підступний удар українця з-за меж штрафного. Відбив і потужний удар Акпома з лівої частини штрафного після пасу головою Безуса у відрив. Найкращий шанс для взяття воріт був також створений Романом. Він розгорнув контратаку і залишив Ветокеле наодинці з Вермеєром. Останній зіграв блискуче. Як і під час штрафного удару екс-півзахисника «Дніпра». Тоді м'яч летів над стінкою точно під поперечину, та все ж занадто м'яко.

Після 12-ти очок з 12-ти можливих проти команд з Топ-5 «Сент-Трюйден» програє і залишається за межами першої шістки. Не потрапив до неї і «Кортрейк» (7), попри перемогу над «Шарлеруа» (2:0). Підопічні Глена де Бука домінували і перемогли заслужено. Євген Макаренко в атаці запам'ятався лише неточним ударом здалеку. В обороні ж дозволив завдати удару з-під себе і схибив, намагаючись головою перервати навіс зі штрафного. У обох епізодах врятував воротар.

На шостому місці залишився «Стандард», який без участі Валерія Лучкевича переграв у гостях «Оостенде» з рахунком 3:2. Не було в заявці і Єгора Назарини в матчі, у якому «Антверпен» поступився в гостях «Андерлехту» з рахунком 1:2. Команда Єгора посіла восьме місце.

Польща

Наші за кордоном. Успіх з негативним присмаком - изображение 3

Протягом 13-ти останніх матчів ліги «Лєх» зберігав алгоритм «перемога вдома, будь-який інший результат в гостях». Не змінили його познаньці і в матчі проти лідера ліги «Ягеллонії». Більше того, розгромили суперника з рахунком 5:1 і скоротили відставання від нього до п'яти очок.

Володимир Костевич відіграв повний матч, Олексій Хобленко залишився в запасі. Захисник був звично активним в атаці, при цьому звично неточно подавав у штрафний. Почав він, як і партнери, не надто вдало. А перший тайм можна вважати рівним. Та й закінчився він з рахунком 1:1. Саме українець дозволив прокинути м'яч повз себе під час контратаки після кутового, і два суперника просто розіграли зайвого перед воротарем. А ось другий тайм вже безсумнівно залишився за господарями. Костевич відзначився асистом, вдало подавши кутовий. М'яч оминув всіх і вже опускався на землю, коли Ділаверу головою в падінні вдалося спрямувати його у ворота.

«Краковію» можна назвати найбільш прогресуючою командою весняної частини сезону. На її рахунку три перемоги поспіль, одна поразка і лише три пропущених в шести матчах. Що дозволило команді вийти на десяте місце. У матчі проти «Погоні» в гостях (3:0) Олексій Дитятьєввідзначився першим голом за клуб, класно в падінні спрямувавши навіс з кутового під дальню стійку. Крім того, впевнено відіграв і в обороні. Незважаючи на 71-відсоткове володіння м'ячем і 21 удар по воротах господарі не були особливо близькими до голу і в підсумку змусили воротаря здійснювати лише чотири сейви, та й ті не особливо складні. А коли воротар помилився, втративши рівновагу, його підстрахував саме Олексій, встигнувши до м'яча раніше за суперника. Хіба що програну повітряну дуель з ударом Фарчака в стійку можна записати йому в пасив. Кілька відомих польських сайтів включили захисника в збірну туру.

«Арка» здобула першу перемогу в 2018-му році, розгромивши вдома «Брук-Бет Термаліку» з рахунком 4:0. Андрій Богданов у позаминулому турі залишився в запасі, в минулому відіграв блідо, а ось у звітному видав найкращу гру у сезоні, що принесло йому звання героя матчу і місце у збірній туру за версією Gol24. І це при тому, що прямо в жодному з голів не брав участі, в атаці запам'ятався лише прямим кутовим ударом, що мало не обдурив воротаря. Проте преса відзначала його повне домінування в центрі поля і навіть наводила як приклад корисності зменшення ліміту на легіонерів з країн, які не входять до Євросоюзу. Можливо, секрет успіху в тому, що раніше Андрія бачили на позиції висунутого опорника чи атакера. Нині ж він у схемі 4-4-2 знаходився ближче всіх півзахисників до власних воріт.

Артем Путівцев відіграв повний матч за гостей, отримав жовту картку і загалом виглядав невпевнено. Третій та четвертий голи були забиті попри його підкати в центральній частині штрафного. Ще один удар з-під нього з 18-ти метрів відбив воротар. Довелося голкіперу і здійснювати суперсейв після закидання над ним і виходу сам-на-сам.

«Арка» йде дев'ятою, «Термаліка» - 15-ою.

«Сандеція» не перемагає вже з вересня і тому заслужено посідає останнє місце. У домашньому матчі проти «Пясту» (0:3) вперше у стартовому складі вийшов Павло Ксьонз, посівши позицію правого вінгера. Запам'ятався вдалим підключенням і ударом головою з 14-ти метрів, витягнутим воротарем з-під поперечини. Однак загалом відіграв слабко, як і партнери, і на початку другого тайму на поле не вийшов. Головний тренер аутсайдера в підсумку заявив: «У першому таймі нас на полі не було».

Туреччина

«Кайсеріспор» не бажає випускати п'яте місце, здатне вивести до Єврокубків в разі перемоги «Галатасарая» над «Акхісаром» у півфіналі Кубка. Навіть несподіваний опір «Карабюкспору», який програв вісім матчів з останніх дев'яти, в результаті було подолано. Причому за величезної допомоги Артема Кравця. Форвард збірної України протягом 74-ох хвилин на полі відзначився двома голами, своїми першими в турецькій лізі.

Наші за кордоном. Успіх з негативним присмаком - изображение 4

Перший з них відбувся після удару партнера та сейва захисника, який відбив м'яч правіше від себе. Антон Кравченко намагався перешкодити співвітчизнику у підкаті, але невдало. Другий - після перехоплення самим Кравцем жахливого пасу Олександра Рибки у напрямку Кравченка. Кравець прибрав фінтом 44-го номера і в оточенні трьох спокійно поклав м'яч під стійку з 17-ти метрів.

Крім голів, Артем відзначився ще двома ударами по воротах (заблокованими), в підсумку ставши найкращим на полі за цим показником. Скидав під заблокований удар здалеку. Рибка, який відіграв перший матч після 20-го січня, почав суперсейвом, вчасно вийшовши з воріт практично на лінію штрафного, проте продовжив поганим виходом на перехоплення (опонент схибив з кількох метрів) та вищезгаданим пасом. Кравченко працював непогано, вибивши десять м'ячів (найкращий на полі) і заблокувавши три удари. Та все ж ми запам'ятаємо вирішальні моменти.

Олександр Кучер відіграв 29 хвилин. Програв повітряний двобій Скуласону, який забив останній гол у матчі. Андрій Близниченко залишився в запасі гостей. 3:2.

Після чотирьох перемог поспіль і, зокрема, успіху в гостьовому матчі проти «Фенербахче» вчора «Акхісар» поступився вдома «Трабзонспору» (1:3) і залишився десятим. Євген Селезньов відіграв повний матч. Отримав жовту картку за удар ногою суперника без м'яча в той час, як обидва після невдалої спроби дотягнутися до прострілу лежали на газоні. Інший арбітр міг би показати і червону. В іншому епізоді симулював пенальті. Невдало. З позитиву можна відзначити два скидання під удари здалеку - заблокований і легко взятий воротарем. Два простріли, щоправда, неточних. Удар головою після подачі штрафного, нехай і легкий для воротаря. І пресинг разом з партнером, який змусив воротаря просто подарувати тому м'яч. Саме так було забито єдиний гол господарів.

«Сівасспор» (8) - «Касимпаша» 2:2. Сергій Рибалка залишився в запасі втретє поспіль.

Другий дивізіон. «Адана Демірспор» (12) перемогла «Денізліспор» з рахунком 3:1 і «Гіресунспор» з рахунком 2:0. Сергій Політило відіграв 13 хвилин у першому з матчів. Дмитра Коркішка не було у заявці «Гіресунспору» і в цьому матчі, і в зустрічі з «Манісаспором» (4:0). Його команда на десятому місці.

Чехія

У чвертьфінальному матчі Кубка «Славія» вдома переграла «Слован» з рахунком 2:0. Едуард Соболь провів цей матч на нерідній для себе позиції - лівого вінгера. Намагався діяти активно, завантажувати штрафний «кросами», деякі з них були доволі небезпечними. Однак відчувалося, що до такої гри він не звик. Все ж серйозних помилок гравець збірної України не припускався. На відміну від співвітчизника, який вийшов на поле на рідній позиції. Тарас Качараба (жовта картка) привіз пенальті, сфоливши у власному штрафному майданчику, програв повітряну дуель Фридриху, який за мить забив з меж воротарського майданчика і ледь не забив у власні ворота, перериваючи «крос». В останньому епізоді воротар врятував. «Славія» у півфіналі.

У матчі ліги проти «Сігми» Едуард протримався на полі 59 хвилин на тій самій позиції. До заміни скинув Стоху під небезпечний удар з 20-ти метрів (трохи вище), в іншому епізоді добивання з лівої частини штрафного вийшло неточним. І тут загалом нерідко і невдало пасував в штрафний. Пішов з поля за рахунку 0:1. В підсумку «Славія» забила тричі, відірвалася від суперника у звітному матчі на п'ять очок і наблизилася до лідера на відстань семи. А в грудні ж було 14.

Це наближення стало можливим між іншим і завдяки 2:2 «Слована» (4) у Пльзені. І тут Качараба невдало відіграв у вирішальних комбінаціях. Гольовий навіс з флангу оминув нього, закидання над ним вивело опонента сам-на-сам, що також закінчилося голом. Та все ж такий результат безсумнівно вдалий.

Серед інших результатів слід відзначити поразку Василя Кравця і «Луго» від «Кордоби» з рахунком 0:1 і віддалення від боротьби за вихід до Прімери. Українець отримав жовту картку, а його команда нині йде 11-ою. У Македонії «Вардар» практично здав повноваження чемпіона після нульової нічиєї в матчі проти «Сілекса». Не виграє команда Євгена Новака й Кубок, оскільки була розгромлена «Шкендією» з рахунком 0:4. Український захисник відіграв два повних матчі, отримав жовту картку в другому з них. У лізі відставання від тієї ж «Шкендії» становить 16 очок.