Огляд єврокубкових матчів 1/8 фіналу у фактах

Світовий футбол 18 Березня, 15:52 675
Огляд єврокубкових матчів 1/8 фіналу у фактах | 19-27
До вашої уваги найцікавіші факти про учасників чвертьфіналу Ліги чемпіонів і Ліги Європи сезону 2017/18.

Англійці

На стадії 1/8 фіналу єврокубків чемпіонат Англії представляли шість команд, більше клубів на цій стадії не захищали честь жодної іншої країни. Але пройти далі вийшло не у всіх. У чвертьфіналах ЛЧ і ЛЄ гратимуть три англійські клуби.

«Манчестер Сіті» (4:0; 1:2) «Базель»

• Зінченко – єдиний український футболіст у чвертьфіналі ЛЧ
  • «Манчестер Сіті» - єдиний клуб, який програв домашній матч і пройшов у ¼ фіналу ЛЧ

«Ліверпуль» (5:0; 0:0) «Порту»

• «Ліверпуль» уперше з 2009-го року вийшов у чвертьфінал Ліги чемпіонів
  • «Ліверпуль» забив найбільшу кількість голів серед усіх учасників ЛЧ і ЛЄ (28 голів)

«Арсенал» (2:0; 3:1) «Мілан»

• «Каноніри» мають найбільшу відвідуваність домашніх матчів серед топ-8 команд цьогорічної Ліги Європи. Середня відвідуваність матчів лондонського клубу - 52 186 глядачів
  • «Арсенал» забиває більше будь-якого іншого клубу Ліги Європи (23 голи)

Італійці

Клуби «Серії А» на єврокубковій арені у цьому сезоні радують своїх уболівальників. Вперше з 2007-го року в чвертьфіналі ЛЧ грають одразу дві італійські команди – «Ювентус» і «Рома». Також утретє за останні 13 сезонів на стадії чвертьфіналу єврокубків Італію представляють три клуби. До цього це траплялося в 2015-му та 2006-му роках.

«Рома» (1:2; 1:0) «Шахтар»

• «Вовки» вперше за 10 років гратимуть у ¼ фіналу Ліги чемпіонів
  • «Рома» - єдиний клуб із вісімки кращих команд цьогорічної ЛЧ, який на стадії 1/8 фіналу забив стільки ж голів, скільки й пропустив (2 голи забили, 2 пропустили)

«Ювентус» (2:2; 2:1) «Тоттенхем»

• Спроба № 3. «Ювентус» утретє за останні 4 роки виходить у чвертьфінал ЛЧ. Попередні два рази проходив аж до фіналу, де програв «Барселоні» (2014/15) і «Реалу» (2016/17)
  • «Ювентус» - єдина команда, яка виграла «Тоттенхем» у цьогорічній Лізі Чемпіонів

«Лаціо» (2:2; 2:0) «Динамо»

• «Лаціо» перервало річну безпрограшну серію динамівців на НСК «Олімпійському»
  • «Лаціо» - єдина команда ¼ фіналу ЛЄ, що пропустила два голи вдома і пройшла далі

Німці

Стабільність – запорука успіху. Саме цим висловом керується «Бундесліга» у єврокубках. Стабільність – це «Баварія». Відповідно й запорукою успіху німецького футболу є мюнхенський клуб. Саме «Баварія» - єдиний представник «Бундесліги» у чвертьфіналі цьогорічної Ліги чемпіонів. Ну а для Ліги Європи німці зробили невеличкий сюрприз у вигляді «Лейпціга» - дебютанта єврокубків.

«Баварія» (5:0; 3:1) «Бешикташ»

• Німецька машина сьомий рік поспіль грає в ¼ фіналу Ліги чемпіонів
  • «Баварія» забила найбільшу кількість голів у 1/8 фіналу ЛЧ 17/18 (8 голів)

«Лейпціг» (2:1; 1:1) «Зеніт»

• «Лейпціг» - перший дебютант єврокубків, який вийшов у чвертьфінал ЛЄ
  • «Лейпціг» - перша команда основної частини ЛЄ, яка не програла в Санкт-Петербурзі

Іспанці

Клуби «Прімери» черговий рік продовжують вражати своєю кількістю та якістю гри у єврокубках. На стадії чвертьфіналу ЛЧ і ЛЄ Іспанію представляють 4 клуби. Цього року вони вирішили трохи урізноманітнити єврокубкову весну. «Севілья» і «Атлетіко» помінялися місцями. «Матрацники» грають у плей-офф Ліги Європи, а «нервіонці» у Лізі Чемпіонів.

«Реал» (3:1;2:1) «ПСЖ»

• «Реал» уперше виграє «ПСЖ» у офіційних матчах на «Парк де Пренс»
  • Роналду забиває в 9-тьох матчах ЛЧ поспіль

«Барселона» (1:1;3:0) «Челсі»

• «Барселона» не вигравала «Челсі» на «Камп-Ноу» із 2005-го року
  • Не можна просто взяти й забити сотий гол у ЛЧ! Леонель Мессі навіть його зробив унікальним. Сотий гол Мессі у ЛЧ став найшвидшим у його кар’єрі. Для того, щоб відкрити рахунок у матчі проти «Челсі» Лео знадобилося 2 хвилини 8 секунд

«Севілья» (0:0; 2:1) «Манчестер Юнайтед»

• «Севілья» уперше за 60 років пробилася в чвертьфінал ЛЧ
  • Півзахисник «Севільї» Евер Банега – лідер за кількістю точних передач серед усіх гравців Ліги Чемпіонів. На рахунку аргентинця 797 точних передач. Найближчого переслідувача, Серхіо Бускетса, він випереджає з відривом у 109 точних передач

«Атлетіко» (3:0; 5:1) «Локомотив»

• «Матрацники» уп’яте грають в основній частині Ліги Європи. До цього вони виступали в ЛЄ з 2009-го по 2013-ий рік. Цікаво, що їхні переможні й невдалі виступи в цьому турнірі розташовані в «шаховому» порядку. ЛЄ 09/10 – перемога; ЛЄ 10/11 – не пройдений груповий етап; ЛЄ 11/12 – перемога; ЛЄ 12/13 – виліт на стадії 1/16 фіналу;
  • Як би це дивно не звучало, але «Атлетіко» має найбільший відсоток володіння м’ячем серед учасників чвертьфіналу Ліги Європи. В середньому за матч іспанці контролюють мяч 58% ігрового часу
  • «Марсель» уперше гратиме в чвертьфіналі Ліги Європи
  • «Марсель» - єдиний клуб, який на стадії 1/8 фіналу цьогорічного розіграшу єврокубків переміг іспанську команду вдома і в гостях

ЛЄ 17/18 - ???

Французи

Для клубів «Ліги 1» та їхніх уболівальників цей розіграш єврокубків далеко не найкращий. У чвертьфіналі Ліги чемпіонів уперше за 7 років немає жодного представника французького чемпіонату, адже «ПСЖ» із зірковим складом вилетіло від «Реалу» на стадії 1/8 фіналу. В Лізі Європи справи йдуть трохи краще. Там, у чвертьфіналі, останнім представником Франції є «Олімпік Марсель».

«Олімпік Марсель» (3:1; 2:1) «Атлетік Більбао»

Португальці

Представники чемпіонату Португалії також, м’яко кажучи, не тішать своїх фанатів. Єдина команда у плей-офф Ліги чемпіонів, «Порту», вдома програла «Ліверпулю» із ганебним рахунком (0:5). В гостях суперники розписали мирову, але це аж ніяк не допомогло португальцям пройти далі. Лісабонський «Спортінг» - остання надія португальців у єврокубках і єдиний представник «Прімейри» у чвертьфіналі Ліги Європи.

«Спортінг» (2:0;1:2) «Вікторія Пльзень»

• «Спортінг» - єдиний клуб, що програв гостьовий матч у 1/8 фіналу ЛЄ і вийшов у чвертьфінал
  • «Спортінг» уже одного разу грав у чвертьфіналі ЛЄ 11/12. Тоді він завадив харківському «Металісту» пройти в півфінал турніру

Австрійці

Клубний футбол Австрії розвинений далеко не на вищому рівні. Не слід дивуватися тому, що багато хто навіть не чув, що австрійські клуби виступають у єврокубках. Цей єврокубковий сезон для австрійців є чи не найкращим у історії. Адже «Ред Булл Зальцбург» вийшов у чвертьфінал Ліги Європи. Саме цей клуб і є останнім представником чемпіонату Австрії в єврокубках. Найбільше досягнення «Ред Буллу» - фінал Кубка УЄФА 93/94. Тоді австрійці програли лише міланському «Інтеру».

«Ред Булл» (2:1;0:0) «Борусія Дортмунд»

• «Ред Булл» - перша австрійська команда, яка гратиме в чвертьфіналі Ліги Європи
  • «Ред Булл» - перша команда в історії ЛЄ, яка завдала поразки «Боруссії» у плей-офф раунді Ліги Європи на «Зігналь Ідуна Парк»

Росіяни

«ЦСКА» - останній представник чемпіонату Росії на єврокубковій арені. «Армійці» жодного разу до цього сезону не грали в ¼ фіналу Ліги Європи, але грали в чвертьфіналі Кубка УЄФА 04/05. У тому ж 2005-му році москвичі виграли свій перший і єдиний в історії єврокубковий трофей.

«ЦСКА» (0:1;3:2) «Ліон»

• В 1/8 фіналу Ліги Європи росіяни вибили французький «Ліон», перемігши їх із рахунком 3:2 на «Парк Олімпік Ліон». Саме на цьому стадіоні пройде фінал ЛЄ-2018