Україна – Саудівська Аравія: три моменти, які не вдалися команді Шевченка

Збірна України 24 Березня, 14:15 504
Україна – Саудівська Аравія: три моменти, які не вдалися команді Шевченка | 19-27 Фото: ФФУ
«Футбол 24» – про перший із двох березневих спарингів національної збірної України. Що у Марбельї пішло не так?

Перевірити молодь

Коментуючи свій невиклик на спаринги проти Саудівської Аравії та Японії, Євген Селезньов, який роззабивався за турецький Акхісар і перебував у чудовій формі, сказав: «Шевченко хоче перевірити на ділі молодь».

Проте на поле стадіону у Марбельї вийшли вже перевірені бійці. Реальним дебютантом виявився тільки Андрій Лунін. Представник Зорі став наймолодшим голкіпером в історії збірної України і провів матч на хорошому рівні.

Разом з тим, на полі перебували досвідчені Ракицький, Хачеріді, Степаненко, Коноплянка та Кравець, а з молоді – лише Матвієнко і Циганков. У другому таймі свіжої крові побільшало, але, знову ж таки, Буяльського чи Ордеця лише умовно можна назвати молодими гравцями – обом по 25 років, період футбольної зрілості. На банці залишилися 20-річний Шепелєв, 22-річний Коваленко, зате вийшов 36-річний Ротань, який провів 99-й поєдинок у футболці національної збірної. Вочевидь, заслуженому ветерану банально надали можливість пробити гросмейстерський показник у 100 матчів за націонал.

Продемонструвати якісну гру

Спаринги орієнтовані, насамперед, на відлагодження порозуміння між гравцями команди, шліфування певних заготовок. Однак у Марбельї збірна України не продемонструвала свіжих ідей. Атакували без креативу. Наступ зводився, здебільшого, до подач із флангів – усе, як ми звикли. А ще – постійні передачі не на загострення, а впоперек поля або назад – фірмова риса українських команд у важливих матчах, за винятком Шахтаря.

Бідно, блідо, нудно. Значно більшого очікувалося від середньої лінії збірної, де окрім Коноплянки діяли віртуоз Марлос, без 5 хвилин чемпіон АПЛ Зінченко та лідер Динамо Циганков. В ідеалі ці виконавці мали б стерти оборону саудів у порошок. Але в кожного, за винятком, хіба що Коноплянки, який бодай асист виконав, знайшлися свої причини для блідої гри. Сашко вже зріднився із лівим флангом оборони і перебудуватися не зумів. Марлосу помітно бракує тямущих партнерів з атаки Шахтаря. А Віктор, схоже, банально перегорів, розуміючи, якого рівня гри від нього очікують після останніх матчів за Динамо.

Після матчу Шевченко висловив незадоволення контролем м’яча у виконанні своєї команди. При цьому, виправдання, мовляв, гравці після зимової паузи ще не мали достатньої ігрової практики, або ж склад був занадто експериментальний – не годяться. Тут радше мова йде про неправильне налаштування команди і відсутність кардинально свіжих ідей. Був би це матч за очки у турнірну таблицю - напевно, виклалися б більше. А так – зіграли по ситуації, за інерцією, у курортному режимі. У підсумку – гра, яка не вселяє оптимізму.

Здобути результат

Окей. Якість гри обговорювали б менше, якби хоча б результат виявився позитивним – суха прагматика. Проте нічию із аутсайдером ЧС-2018, відверто посередньою командою без імен, яку 12 років тому Шева і Ко навіть не помітили на німецькому Мундіалі, важко сприймати із знаком «плюс». Це 69-та команда у березневому рейтингу ФІФА. До порівняння, чехи, з якими нам грати у Лізі націй, посідають 43 місце, а словаки – 29.

Свій гол аравійці спорудили при мінімальній кількості атак. А в другому таймі могли забивати вдруге після того, як ефектно розрізали пару Хачеріді-Ракицький і лише Луніну потрібно дякувати за порятунок. На фоні учасника чемпіонату світу ефективність наших ударів, а їх було рекордно багато за період роботи Шевченка зі збірною, близька до нуля.

Після матчу з Аравією відсоток набраних очок Андрія Миколайовича на посаді наставника національної команди впав до позначки 57%. А ось його попередник – Михайло Фоменко – завершив роботу у збірній із 70% набраних очок. Жодних натяків – лише суха статистика.