«Збірна України перетворюється на курорт». Чому Саудівську Аравію недооцінили, а Шевченка не варто порівнювати із Фоменком

Футбол України 24 Березня, 20:34 559
«Збірна України перетворюється на курорт». Чому Саудівську Аравію недооцінили, а Шевченка не варто порівнювати із Фоменком  | 19-27
«Футбол 1» обговорив спаринг Україна – Саудівська Аравія (1:1) із відомим коментатором Денисом Босянком.

У мене не було великих, глибоких очікувань від цього матчу і від спарингів загалом. Адже там немає високої відповідальності за результат. Це таке собі тренування із максимальним навантаженням. Тому я не чекаю на спаринги і не завжди їх переглядаю.

Тренер тут має великий простір для маневру, але я не можу зрозуміти, чому він ставить у стартовий склад футболістів, які не грають за свій клуб у чемпіонаті. Збірна перетворюється на курорт або на базар. Футболісти без ігрової практики виходять в основі національної команди – це незрозуміло.

Наставник збірної не обмежений в експериментах. Випустивши на поле Ротаня, Шевченко, як давній товариш, вирішив підтримати Руслана. Іншої причини не бачу. Хоча вважаю, що він має право куди частіше грати у клубі, ніж це йому дозволяють.

Я не погоджуюся, коли кажуть, що Саудівська Аравія – аутсайдер. Не бачу різниці між рівнем аравійців і збірної України. Саудівська Аравія – учасник кількох фінальних частин чемпіонату світу. Зараз вона пройшла серйозний кваліфікаційний відбір і демонструє значно вищий рівень, ніж, наприклад, у збірної Китаю.

Я працював на матчі китайців проти Уельсу, тому знаю, про що кажу. Китай, попри те, що його чемпіонат – неймовірно дорогий і з божевільною кількістю європейських фахівців (тренерів і футболістів), має слабку національну збірну. Навіть незважаючи на те, що з нею працює Марчелло Ліппі. Китайці посіли у відборі передостаннє місце, а от Саудівська Аравія пройшла – з класним тренером Бертом ван Марвейком, куди серйознішим, ніж Андрій Шевченко. Про аутсайдера кажуть ті люди, які не зазирають глибше, ніж назва збірної. Аравія дуже серйозно готується до чемпіонату світу.

Іронічний твіт колеги Джулая? У збірної України справді немає стилю. Як він міг з’явитися під час спарингу? Це по-перше. По-друге, його просто немає. Вважаю, що взагалі не можна ставити питання таким чином, що у тренера вже є стиль. Цей стьоб Джулая, який відображає ставлення колеги до роботи Шевченка, – зрозумілий.

Щодо різної статистики набраних очок у Шевченка та Фоменка… Як можна їх порівнювати? Фоменко ж не прийшов у національну команду одразу після закінчення ігрової кар’єри. У нього був тривалий, важкий і правильний шлях до посади головного тренера збірної України.

Я от дивлюся, як тренерську кар'єру розпочинають в Італії. Не поставили ж Каннаваро головним тренером Скуадри Адзурри, правда? Хоча італійці вже давно не входять у список грандів світового футболу. Молоді італійські тренери не цураються працювати з клубами другого, а то й третього дивізіону. По 2-3 роки тренують юніорські і молодіжні команди. Це природний розвиток будь-якого тренера.

Коли ти отримуєш посаду лише через те, що був знаменитим гравцем, і це влаштовує теперішнього керівника ФФУ… Я вже неодноразово висловлював вам свою позицію – не розумію, чому Шевченка призначили головним тренером збірної України. І досі не змінив ставлення до цього безглуздого вибору.