03/04/2018 17:46 166

​Артем Франков: «Ну так, раз попалили піро-, значить, їм замовили. «Ніколи такого не було, і ось знову!»

Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков прокоментував матчу «Маріуполь» - «Динамо» (2:3).

«Необхідна післямова до матчу «Маріуполь» - «Динамо». Хоча б у світлі слів віце-президента «Маріуполя» Саніна про «замовну провокацію» у виконанні гостьових фанів. Ну так, раз попалили піро-, значить, їм замовили. «Ніколи такого не було, і ось знову!»

1. Після першого гола «Маріуполя» фан-сектор господарів, що розташовувався, до речі, буквально в декількох метрах від президента України, від душі запалив - у прямому, зрозуміло, сенсі слова. У відповідь до них під'їхала пожежна машина і почала поливати вболівальників. Ті всією масою рвонули до пожежників і почали їх бити.

Про це - ні слова, ні кадру. Мабуть, це теж була «замовлена провокація»? Не кажучи вже про вивішування банера з відомим вмістом...

2. Коли запалив вже сектор «Динамо» (після другого голу киян), задіяти пожежних вже не зважилися - втім, і ті могли послати далеко і прямо з такими жартами. Тому застосували інше ноу-хау - спецназ пішов на сектор відловлювати винуватців. При всій нелюбові до піро - й іншим забороненим проявам на трибунах, не можу не відзначити, що подальшого міг не передбачати тільки відверто тупий. Ну або той, перший раз у житті зіткнувся з організованим фанатським рухом.

Більш того, не варто дивуватися з того, що фанати господарів у цьому бою підтримали киян - фанатське братство сильна штука, і найчастіше це крутіше клубних пристрастей.

При цьому я нітрохи не збираюся виправдовувати метання каміння в поліцію тощо - але те, що з піро - борються НЕ ТАК, повторюся, загальновідомо.

Те, що витворяла на стадіоні і навколо нього поліція - у вищому ступені непрофесійно.

3. Хтось там бухтів, що в Києві процвітає вседозволеність...На відміну від самі розумієте де. Хлопці, два сектора виявилися просто переповнені піротехнікою! Пронесли все! Ну і як бути в цій ситуації з безпекою? Знову повторювати ідіотську мантру про те, що «нічого ж не сталося, значить, і не могло статися»?

4. Є на стадіоні в Маріуполі комірчина - називається «контрол рум», це там, де стоять монітори, по ідеї, дозволяють контролювати обстановку всюди на стадіоні. Там взагалі хтось чергував? В чиї обов'язки це входить? Хто приймав рішення по вибору таких способів боротьби з фанатами?

5. Звернули увагу, що люди заходили на трибуни весь перший тайм? Тому що на одному вході було стовпотворіння (доводилося зустрічати інформацію, що ще й не всі турнікети працювали), інші входи були абсолютно порожні. Наскільки мені відомо, в таких випадках потрібно перенаправляти людські потоки, робити їх більш рівномірними, але робота такого роду була відсутня як клас.

Як бачите, в даному тексті поряд з твердженнями містяться і питання, на які було б дуже непогано отримати хоча б заочні відповіді, благо пан Санін - медійна персона цілком.

До речі, раніше я аж ніяк не впевнений, що матч перенесли через президента. Швидше, там дуже вдало поєдналися різні обставини. І вже точно нічого, крім здорового сміху, не викликає версія про те, що втрутилася Вербна неділя - до двох дня люди категорично не встигали провести якісь обряди...» - пише Франков у своїй конференції на matchday.

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше