Футбол України 16 Квітня, 15:50 508
Україна отримала четвертого чемпіона з топ-5 ліг Європи за період своєї незалежності! | 19-27
У неділю ввечері Олександр Зінченко став в один ряд з Олегом Лужним, Андрієм Шевченком, Віктором Скрипником та Олексієм Михайличенком.

Несподівана перемога «Вест Бромвіч Альбіон» над «Манчестер Юнайтед» де-юре оформила чемпіонський титул «Манчестер Сіті» в англійській Прем’єр-лізі-2017/2018. Є на цій вулиці й українське свято. Повноправним тріумфатором став півзахисник нашої національної команди Олександр Зінченко, який у цьому сезоні провів у складі «МС» 13 матчів (сім — у Прем’єр-лізі).

Тепер ми маємо чотирьох чемпіонів європейських елітних ліг за період української незалежності, які у світі відносять до топ-п’ятірки (Англія, Італія, Іспанія, Німеччина та Франція).

Тріумф Лужного й український дубль

Першим подібний титул здобув із лондонським «Арсеналом» у сезоні-2001/2002 захисник Олег Лужний. У тій першості він провів у складі «Канонірів» 18 матчів у АПЛ.

Потім у сезоні-2003/2004 стався український чемпіонський дубль. Андрій Шевченко разом із «Міланом» виграв італійську Серію А, провівши в чемпіонаті 32 матчі й забивши 24 м’ячі. А Віктор Скрипник у «Вердері» став переможцем німецької бундесліги (шість матчів, один м’яч).

Михайличенко був першим...

Але був у України ще один переможець елітної першості, правда, це сталося ще за часів колишнього СРСР. У сезоні-1990/1991 уславлений півзахисник Олексій Михайличенко виграв італійську Серію А разом із «Сампдорією». В тому чемпіонаті футболіст провів 24 матчі й забив три м’ячі.