Світовий футбол 23 Квітня, 09:42 1269
«Кьольн» – «Шальке»: проблеми з характером «кнаппен» та найкращий матч Коноплянки в Німеччині | 19-27
Заключний матч 31 туру Бундесліги між «Кьольном» та «Шальке», не дивлячись на результативні дії Євгена Коноплянки, завершився нічиєю. «Футбол 24» аналізує гру та дії укранського легіонера.

Матч мав важливе значення для обох команд. Кьольн в разі поразки ризикував залишитись лише з математичними (і досить недовгими) надіями на виживання, в той час як Шальке потрібно було відновлювати 4-очкову перевагу над Дортмундом.

Матч пройшов за умов рясного доща, який, по ідеї, мав допомогти більш слабкому Кьольну. Однак, перший тайм пройшов за повного домінування Шальке, який вийшов вперед вже на 5-й хвилині – це Брель Емболо замкнув передачу Євгена Коноплянки. Через 18 хвилин уже сам Євген відзначився у воротах Кьольна, а потім міг забивати ще як мінімум двічі.

Тим не менш, Кельн не здався. Ще у першому таймі Біттенкур досить несподівано скоротив відставання від гельзенкірхенців, а наприкінці другого тайму Марсель Рісе шедевральним ударом зі штрафного відновив статус-кво. Шальке після цього дещо поплив, однак трансформувати психологічну перевагу у голи «козли» більше не змогли. Арбітр фінальним свистком зафіксував нічию 2:2.

Таким чином, Кьольн зберігає деякі шанси на виживання. Набравши 22 очки, підопічні Стефана Рутенбека залишаються на останній сходинці, відстаючи від 16-го місця на 8 очок. Шальке ж набрав 56 очок, чим дуже порадував третю Борусію, яка тепер відстає всього на два.

Коноплянка провів найкращий свій матч у Німеччині

Євген Коноплянка не був настільки переконливим з моменту матчу проти Реала в 2016 році, коли про нього писала вся іспанська преса. Сьогодні точно має увімкнутися німецька, адже Женя у грі проти Кьольна оформив гол+пас, влучив у штангу, пробив головою під поперечину та виходив віч-на-віч після 50-метрового спринту. І це все – лише за перші 45 хвилин та без згадок про такі дрібниці, як 89% точних передач, 8 ударів по воротам (це більше третини від усіх ударів команди) та найвищої серед обох команд оцінки від Whoscored (8,4).

Якщо згадати про Рурське дербі, в якому Коноплянка забив гол, а також про кубковий матч проти Айнтрахта, в якому Женя був яскравішим за П'яцу та отримав гарну пресу, то можна констатувати: українець є найкращим футболістом Шальке у квітні.

Кьольн – не найслабша команда Бундесліги

І матч проти Шальке це яскраво довів. Так, команда повністю провалила перший тайм, хоча якщо бути точним – провалила гру проти Коноплянки, який не зустрів ніякої жорсткості, притаманної аутсайдерам, притиснутим до стіни. Той же Даніель Каліджурі справа не був настільки ефективним,

Однак, Кьольн виявився досить в'язкою командою, яка ніколи не здається, вміє нав'язувати свої правила гри та реалізовувати той мінімум шансів, який дарує грізний суперник. «Козли» не перестали грати після 0:2, коли весь світ вже поховав їх шанси у матчі. «Козли» в другому таймі змогли перевести гру у тягучу силову біготню, і змогли забити два досить випадкові, на перший погляд, голи.

Кельн - Шальке

Все це на собі відчув РБ Лейпциг, який також вигравав з 5-ї хвилини, не мав ніякого прогресу в другому і несподівано злив матч за 7 хвилин, допустивши буквально пару помилок у грі. Так само важко було і Дортмунду, а Байєр взагалі програв їм всуху. Тепер важкий вечір з «козлами» провів і Шальке.

Кьольн важко назвати поганою командою (вони взагалі в Лізі Європи виступали цього року) – просто даний сезон у рейнців не пішов. Чекаємо через рік.

Шальке: проблеми з характером

В кубковому матчі проти Айнтрахта підопічні Доменіко Тедеско спіткнулися з тими ж проблемами, що і в грі проти Кьольна – психологічно та фізично важкою грою проти впертого суперника, який не бажає здаватися. Тоді Шальке не зміг налаштуватися, що можна було пояснити емоційним виснаженням у Рурському дербі, однак гра проти Кьольна також в якийсь момент пішла з-під контролю «кнаппен».

Доменіко Тедеско, Кельн - Шальке

За рахунку 1:2 Доменіко Тедеско зняв окриленого Коноплянку, випустивши центрального хавбека Бенталєба, хоча набагато проблемніше виглядав Леон Горєцка. Набіль у гру не війшов зовсім, а Шальке віддав поле (лише 40% володіння м'ячем у другому таймі) та вже не виглядав таким же гострим, як у першому таймі – а після голу й зовсім поплив.

Фактично, Шальке просто вимкнувся у момент, кол Кьольн був найнебезпечніший – і цього разу виправдання для «шахтарів» знайти важко.