Топ-10 висновків європейського вікенду: найкращий матч Коноплянки, повернення «Наполі» та завершення ери Венгера

Світовий футбол 23 Квітня, 17:22 717
Топ-10 висновків європейського вікенду: найкращий матч Коноплянки, повернення «Наполі» та завершення ери Венгера | 19-27
Футбол 24 підводить підсумки останніх матчів топ-чемпіонатів Європи та визначає головні моменти: перемогу «Наполі» в Турині, черговий програний півфінал «Тоттенхема», відхід Венгера з «Арсенала» та шикарну гру Євгена Коноплянки.

Наполі повернувся у чемпіонські перегони

Виїзд неаполітанців на «Ювентус Арену» таки отримав статус чемпіонського, хоча за тиждень до цього осічка «Партенопеї» у Мілані довела відрив туринців від другого місця до шести очок. Сенсаційна нічия Юве у домашній грі з Кротоне знову підпустила неаполітанців на чотири очки, але навіть перед очною зустріччю в повернення Наполі вірили лише відчайдушні романтики.

Доля періодично винагороджує останніх красою, недоступною раціоналістам. Наполі свій приз отримав на 90-й хвилині, коли Каліду Кулібалі відірвався від Мехді Бенатьї та замкнув подачу з кутового ударом у ліву шістку воріт Буффона.

Перемога Наполі закрутила інтригу в боротьбі за Скудетто, адже команди розділяє всього одне очко. На стороні неаполітанців календар: «бьянко-нері» доведеться скатати виїзди проти Інтера та Роми, в той час як у підопічних Мауріціо Саррі з важкого залишився тільки матч у Флореції. За Ювентус же грає притаманна Наполі властивість сипатися у ключових матчах (хоча після перемоги в Турині вона поставлена під сумнів), а також перевага в одне очко. Що з цього вийде – дізнаємося вже за чотири тури.

Арсен Венгер покине Арсенал

Завершення 22-річної епохи Венгера в Арсеналі проходить на тлі важкої боротьби лондонців за шосте місце АПЛ, тож є велика ймовірність, що французький коуч вирішив зіграти на випередження та піти красиво сам, а не ганебно – через відставку. Втім, звинувачуючи Арсена у недостойних топ-клуба результатах, не можна забувати, хто саме створив цей топ-клуб.

Арсенал був створений саме Арсеном. Мало хто з «ганнерів» знає історію клуба до Венгера, однак епоха після – зі всіма перемогами та фіаско – відома кожній більш-менш футбольній людині. Так, Арсен затримався в Арсеналі на зайві роки три, однак його рішення покинути клуб наприкінці сезону все одно залишається красивим та шокуючим. Таким же, як і його Арсенал.

Коноплянка провів найкращий матч у Німеччині

Матч проти Кьольна став бенефісом Євгена, який за 45 хвилин встиг відзначитися голом, асистом, штангою, ударом під поперечину, виходом віч-на-віч після 50-метрового спринту та ефектними розрізними передачами п’ятою.

Коноплянка з оцінкою 8,4 став найкращим футболістом матчу за версію Whoscored, а також наніс рекордну для гравців Шальке кількість ударів – майже половину від загальної кількості.

Примітно, що заміна окриленого Євгена на 60-й хвилині за рахунку 1:2 вбила всю гостроту у воріт Кьольна, який примудрився відігратися після шикарного штрафного у виконанні Марселя Рісе. Центральний хавбек Бенталєб, який вийшов замість Коноплянки, став одним з найгірших футболістів на полі за версією Whoscored.

Атлетіко: все дуже погано

В останніх п’яти матчах мадридський Атлетіко перемагав лише двічі – і в обох випадках суперниками були аутсайдери. Нічию проти Реала на Сантьяго Бернабеу можна занести до активу «матрацників», однак розгром від Сосьєдада та домашня суха нічия проти Бетіса мають насторожувати. Гра проти андалусійців вражала жахливими статистичними даними: лише два удари в площину воріт та 33% володіння м’ячем. Навіть для закритого «автобусу» Атлетіко такий футбол – це занадто.

З іншого боку, мотивацію для мадридців, за умов неможливості спуститися нижче п’ятого та піднятися вище другого місця, знайти важко. Навіть оступившись у двох останніх матчах, команда зберігає відрив від третього Реала на чотири очки (хоча у «бланкос» є матч в запасі). Тим не менш, ігрова форма «індіанців» у контексті протистояння з Арсеналом в 1/2 фіналу Ліги Європи залишає бажати кращого.

Франція – найбільш інтригуючий чемпіонат в Європі

Чемпіоном Франції прогнозовано став ПСЖ, однак за рівнем закрученості інтриги французька першість все одно залишає своїх конкурентів позаду. Ліон та Марсель продовжують боротися за Лігу чемпіонів, маючи рівність очок за чотири тури до кінця чемпіонату. Монако, яке займає другу сходинку, ризикує взагалі залишитися без ЛЧ – перевага монегасків над конкурентами становить лише одне очко, а попереду – важкий матч проти Сент-Етьєна.

Ніцца переграла Монпельє у битві за кваліфікацію Ліги Європи, однак підопічним Люсьєна Фавра доведеться зіграти ще і проти Ліона, і проти Марселя. Сент-Етьєн та Ренн відстають на одне та два очки відповідно, та й Монпельє може все перекрутити – останні як раз гратимуть у наступному турі проти Сент-Етьєна. А там, де Монпельє, там і поки що дев’ятий Нант – благо, в них однакова кількість очок.

Все гостро і у зоні вильоту. Труа займає рятівну 18 сходинку, яка дає право грати у плей-офф, однак їх перевага над Ліллем тримається лише на кращій різниці м’ячів. В цей же час Мец, зігравши внічию проти Кана, відстає від обох команд всього на три очки. Наступний їх матч відбудеться якраз проти конкурента – Лілля.

Таким чином, у французькій першості за чотири тури до кінця відразу 12 з 20 команд продовжують вирішувати турнірні задачі.

Тоттенхем знову програв півфінал

Це вже класика. За останні вісім років Тоттенхем програв чотири півфінали Кубка Англії, а якщо рахувати з 1993 року – таких фіаско нарахується вже вісім. Поразка на Вемблі від Манчестер Юнайтед виглядає особливо дотепно, адже на полі було відразу чотири футболісти «шпор», які набрали 25+ балів по системі гол+пас.

Команда Почеттіно завжди була однією з найяскравіших в АПЛ, хоча Арсен Венгер запевняв, що Тоттенхем ніколи не стане великим клубом.

В чомусь наставник «канонірів» виявився правим, адже у «шпор» просто феєричні проблеми з характером. Команда раз за разом поступається у важливих матчах: блискуча домашка проти Юве була програна за шість хвилин, у грі проти Сіті лондонці перестали грати за рахунку 3:1 вже на 70-й хвилині (на тлі тижня камбеків у Європі!), а у матчі проти Юнайтед «шпори» втратили ігрову та гольову перевагу й вилетіли з турніру.

РБ Лейпгиг, ймовірно, не гратиме у Лізі чемпіонів

Підопічні Ральфа Хассенхюттля після тріумфального срібла у минулому сезоні провалили кінцівку нинішнього. Ще на початку квітня, після перемоги над Баварією, Лейпциг був одним з претендентів на другу-третю сходинку, але потім команду заштормило: важку гру проти Ганновера вона ще виграла (2:3), але потім пішли відмови по всім фронтам – домашній розгром від Байєра (1:4), виліт з Ліги Європи від Марселя (5:2 на виїзді), нічия з Вердером (1:1). Вишенькою на торті невдач стало справжнє «зґвалтування», влаштоване Хоффенхаймом на стадіоні Лейпцига – 2:5.

Після поразки від Хоффенхайма Лейпциг не просто пропустив суперника вперед по турнірній таблиці – він звалився на шосту сходинку. Наразі команда відстає від четвертого місця на чотири очки, маючи два матчі проти аутсайдерів та виїзд у Берлін. У Байєра будуть матчі зі Штутгартом, Ганновером та Вердером, а у підопічних Нагельсманна замість бременців буде гра проти Дортмунда.

Шанси у Лейпцига ще залишаються, однак тепер все залежить не тільки від них.

Ефект Гаттузо в Мілані вивітрився

Після ефектної серії у 10 безпрограшних матчів настав час без переможної серії. Мілан не може виграти вже у шести матчах поспіль – останній раз «россо-нері» святкували перемогу 18 березня у важкій грі проти К’єво (3:2).

В принципі, нічого страшного не відбулося. Мілан програв лише два матчі, хоча натрапив на дуже хардкорний календар, в якому знайшлося місце Ювентусу, Інтеру, Наполі та Беневенто. Останні з’явилися у цьому списку не просто так – аутсайдер Серії А провів два своїх найяскравіших матчі у сезоні якраз проти Мілана. Восени, під час дебюту Гаттузо, голкіпер Беневенто ударом на 90+5 хвилині приніс своїй команді перші очки у чемпіонаті (2:2), а у минулому турі він став свідком перемоги своєї команди на Сан-Сіро (0:1).

Головне питання у цій ситуації виникає по тренерським якостям Гаттузо. Спростивши гру Мілана, об’єднавши колектив та задавши йому емоційного імпульсу, він став героєм сезону, витягнувши Мілан із крутого піке, однак тепер його футбол – не новинка. Проти Гаттузо навчилися грати, команді потрібно щось нове.

Ла Ліга: без інтриги в зоні ЛЧ – нудно та нецікаво

Цього тижня у Ла Лізі вистачало цікавих матчів. Реал вдома зіграв внічию проти Атлетіка, Барселона розкатала 2:2 у Віго, а Валенсія програла Хетафета зіграла внічию проти Сельти. Всі ці результати дозволяють назвати піренейський футбольний тиждень сенсаційним, однак лише з фасадної сторони.

Зсередини все виглядає досить печально. У минулому турі лише в одному з матчів було забито більше двох голів – це Алавес розгромив Лас-Пальмас (0:4). Нічия Реала проти Атлетіка не викликає ніякого вау-ефекту з огляду на очевидні пріоритети мадридців, а домашня поразка Валенсії від Хетафе по тій же причині не може вважатися кінцем боротьби «кажанів» за бронзу. Барса взагалі майже чемпіон і може грати у Прімері однією ногою – на відміну від фіналу Кубка Короля, в якому Барса розгромила Севілью з рахунком 5:0.

Відсутність суттєвих турнірних задач зверху змушує позіхати під час перегляду матчів іспанського чемпіонату. Барса – чемпіон, Валенсія не вилетить із зони ЛЧ, а Реалу та Атлетіко все одно, будуть вони другими чи четвертими. В’яла боротьба за місця у зоні ЛЄ – це не та інтрига, за яку люблять Ла Лігу.

Герой вікенду – Каліду Кулібалі

В майже чемпіонській грі проти Ювентуса суперталановиті та яскраві атакувальні гравці Наполі нічого не могли зробити обороні суперника – навіть за умови втрати останніми свого лідера Джорджо К’єлліні. Здавалося, що оборонні автобуси знову переможуть футбол.

Рятувати футбол прийшов той, хто мав би його руйнувати. Центральний захисник Наполі Каліду Кулібалі прийшов на кутовий, відірвався від колеги по цеху – Мехді Бенатьї – та замкнув подачу ударом головою в нижню шістку. Здається, в цей момент божеволів увесь світ – навіть фанати Ювентуса, для яких цей удар може коштувати Скудетто.

Порятунок футболу у виконанні центрального захисника – гідний вчинок справжнього героя.