Тріумфатори КЄЧ та ЛЧ, які понижувалися в класі

Світовий футбол 15 Травня, 14:42 1171
Тріумфатори КЄЧ та ЛЧ, які понижувалися в класі | 19-27
Footballua.tv представляє адаптацію статті «Marca» про клуби-тріумфатори Кубка європейських чемпіонів і Ліги чемпіонів, які свого часу залишали елітні дивізіони своїх чемпіонатів.

Історія європейського футболу знає випадки, коли деякі з тріумфаторів КЄЧ або ЛЧ в один момент падали з небес на землю, переживаючи пониження в класі. Так давайте ж згадаємо те, про що деякі клуби бажають забути.

«Гамбург»

Останній тур Бундесліги сезону 2017/18 приніс уболівальникам «Гамбурга» лише негативні емоції - клуб вперше в своїй історії покинув елітний німецький дивізіон. Варто відзначити, що «динозаври» вже декілька разів перебували за крок від вибування, проте дивом знаходили в собі сили зберегти прописку в Бундеслізі. У цьому році - не вийшло.

А 35 років тому, в далекому 1983 році, «Гамбург» завоював звання найсильнішої команди Європи, обігравши в фіналі КЄЧ італійський «Ювентус».

гамбург 2

«Манчестер Юнайтед»

У 1968 році «Манчестер Юнайтед» під керівництвом сера Метта Басбі завоював золоті медалі КЄЧ. Ця перемога примітна тим, що за десять років до цього «манкуніанці» пережили жахливу трагедію - Мюнхенську авіакатастрофу.

Однак через шість років все перевернулося з ніг на голову. У 1974 році «Ман Юнайтед», на жаль, вилетів у другий англійський дивізіон.

«Мілан»

У 1963 році «Мілан» завоював свої дебютні золоті медалі КЄЧ, ставши першим італійським клубом-тріумфатором цього турніру. Однак історія «россонері» не була такою яскравою, як може здатися на перший погляд. Так, після закінчення сезону 1979/80 «дияволи» несподівано для своїх «тіфозі» вирушили в Серію Б, незважаючи на те, що в зоні вильоту клуб не перебував. Причиною став гучний скандал, в якому були замішані гравці «Мілана».

«Астон Вілла»

У фіналі КЄЧ-82 «Астон Вілла» здолала грізну «Баварію», вписавши тим самим своє ім'я в історію турніру. Однак радість англійської команди тривала недовго. За підсумками сезону 1986/87 клуб опинився серед найслабших команд чемпіонату, а відтак, понизився в класі. Відзначимо, що вже через рік «леви» повернулися в еліту і не покидали її аж до 2016 року.

«Ноттінгем Форест»

На початку 1980-их років «Ноттінгем Форест» перебував на вершині англійського футболу. Втім, і на європейській арені підопічні Браяна Клафа проявляли себе з найкращого боку. Так, в 1979 і 1980 роках клуб двічі поспіль завоював золоті медалі КЄЧ, довівши статус однієї з найсильніших команд Старого Світу.

Однак на початку 1990-их років у «червоних» почався спад, який досяг свого апогею в 1993 році - команда покинула тільки-но засновану АПЛ. Втім, на цьому біди «лісників» не закінчилися. На початку 2000-их років команда опинилася в третьому за силою дивізіоні англійського футболу - від колишньої слави клубу залишилися лише спогади.

«Марсель»

У 1993 році французький «Марсель» став першим володарем кубка Ліги чемпіонів, обігравши в фіналі італійський «Мілан». Однак мало хто міг собі уявити, як складеться доля клубу менш, ніж через рік. Сезон 1993/94 є, мабуть, найбільш брудним і неприємним в історії французького футболу. Тоді «Марсель» раз по раз опинявся в центрі гучних скандалів: представників клубу звинувачували в шахрайстві, зв'язках з наркобізнесом і організації договірних матчів. В результаті «біло-блакитних» відправили у другий французький дивізіон, де клуб провів два сезони поспіль.

«Ювентус»

У 1985 році «Ювентус» став переможцем КЄЧ, обігравши в фіналі турніру «Ліверпуль». Хто б міг подумати, що через 20 років одна з найсильніших команд Італії буде понижена в класі і відправиться в Серію Б. Таке покарання було застосовано до «Старої Синьйори» в зв'язку з участю керівництва клубу в змові між декількома італійськими клубами і суддями про покупку певних матчів.

Відзначимо, що лише шестеро з 28 футболістів «Ювентуса» погодилися виступати в Серії Б. Так, в скрутну хвилину команду не покинули наступні гравці: Павел Недвед, Мауро Каморанезі, Алессандро Дель П'єро, Давід Трезеге, Джорджо К'єлліні і Джанлуїджі Буффон.