Наші за кордоном. Час збирати трофеї | 19-27
Останній випуск рубрики у сезоні.

Останній випуск рубрики у сезоні вийшов досить похмурим в тому, що стосується детально освітлюваних нами ліг. Максим Коваль знову провалився, команда Артема Путівцева вилетіла, команда Володимира Костевича та Олексія Хобленка безславно закінчила сезон. У Бельгії та Туреччині нічого примітного не відбувалося. Виручили українські легіонери в інших країнах - Данії, Білорусі, Естонії. І, вже звично - Роман Безус.

Іспанія

Шкода, що сезон українців в Топ-5 закінчився саме таким чином. Євген Коноплянка, Андрій Ярмоленко та Олександр Зінченко з серпня пережили чимало приємних моментів. Однак останнім штрихом став слабкий матч Максима Коваля. Після результативної помилки і вилучення в матчі проти «Ейбару» український воротар міцно засів на лаву запасних. Навіть помилки конкурентів за місце у воротах не допомогли йому. Лише в останньому турі, коли «Депортиво» вже вилетів, в матчі в гостях проти «Валенсії» (1:2) Коваль та Пшемислав Титонь отримали прощальні хвилини з клубом. І перший знову не скористався своїми 83-ма як слід. Недолугий удар Сімоне Дзадзи з кута воротарського таїв у собі деяку небезпеку лише через рикошет від газону. Його воротар і не розрахував, пропустивши м'яч під рукою. В другому таймі він припустився ще однієї помилки, віддавши невдалий пас. На щастя, виправився і не дозволив опоненту забити. Класно заблокований удар Родріго в чудовому для того моменті не змінив враження. Два сейви, два пропущених, дві помилки - цього замало для того, щоб залишитися у Прімері. Максим повертається до Києва.

Наші за кордоном. Час збирати трофеї - изображение 1

Сегунда. «Сарагоса» - «Альбасете» (15) 4:1. Другий гол Романа Зозулі з початку року і протягом останніх восьми днів. Форвард прокинувся дуже вчасно, оскільки за два тури до фінішу гандикап його команди над зоною вильоту складає лише два очки. У звітному матчі він відіграв 71 хвилину.

«Луго» (12) - «Уеска» 0:2. Василь Кравець - повний матч. Його команда вже не вилетить.

Бельгія

«Стандард» закінчив сезон другим і став одним з можливих суперників київського «Динамо» у Кваліфікації Ліги Чемпіонів. В останньому матчі сезону в Шарлеруа (0:0) Валерій Лучкевич не потрапив до заявки. Загалом на його рахунку 11 матчів ліги, з них три - з перших хвилин і жодного повного. У 2018-му році виходив на поле лише тричі. Також відіграв чотири матчі в Кубку (1, 1), який його команда в підсумку завоювала.

Перемога в Брюгге з рахунком 1:0 втримала «Гент» на четвертому місці і вивела у Єврокубки вчетверте поспіль. Чемпіон не особливо переймався, дозволяючи супернику володіти ініціативою, і в підсумку, попри неяскраву гру, команда Романа Яремчука знайшла свій гол. Сам форвард працював, завдав трохи неточного удару, але так і не спромігся перервати десятиматчеву «суху» серію. Замінений на 88-ій хвилині. Загалом у сезоні відіграв 32 матчі ліги (24, 13, дев'ять забитих м'ячів) і два кубкових матчі (1, 1).

Гостьова перемога над «Андерлехтом» не допомогла «Генку» (2:1) піднятися вище п'ятого місця. За тиждень відбудеться плей-офф за останнє лігоєвропейське місце між командою Руслана Малиновського і переможцем пари «Зульте Варегем» - «Локерен». Що ж стосується звітного матчу, то його українець пропускав через перебір жовтих карток.

«Локерен» отримав шанс на місце у Лізі Європи завдяки перемозі в груповому турнірі. Друге місце в його групі посів «Сент-Трюйден». Зустріч команд в останньому турі (1:1) вже нічого не вирішувала. Найкращий український легіонер в Європі за останні два місяці Роман Безусвідзначився результативним ТТД вже в дев'ятому матчі поспіль. На цей раз - голом. На 29-ій хвилині він вдало завершив гарну комбінацію легким ударом з близької відстані. На 72-ій вже власними силами прорвався у штрафний і заробив пенальті, не реалізований його партнером. Ще двічі трохи неточно пробивав з району лінії штрафного. Замінений на 77-ій хвилині. Роман закінчив сезон з 27-ма матчами ліги в резюме (19, 11), у яких забив шість м'ячів і віддав вісім гольових передач. В Кубку відіграв два повних матчі. Мова про його найуспішніший сезоні в кар'єрі в особистому плані.

«Антверпен» фінішував відразу за «Сент-Трюйденом». У матчі в Остенде (1:3) Єгор Назаринавідіграв всі 90 хвилин на лівому фланзі атаки. Загалом на його рахунку вісім матчів ліги (6, 4). Нагадуємо, він приєднався до команди у січні.

Гостьова перемога «Кортрейка» над «Ваасландом-Бевереном» (3:1) також нічого не вирішила. Команда Євгена Макаренка залишилася другою у своїй групі. Українець не потрапив до заявки в третьому матчі поспіль. Загалом на рахунку новачка «Андерлехта» 29 матчів ліги у сезоні, що завершується (27, 24) і 4 матчі Кубка (3, 3). Відзначився двома асистами.

Туреччина

Наші за кордоном. Час збирати трофеї - изображение 2

Після закінчення першого кола «Кайсеріспор» був названий головною сенсацією турецької ліги, оскільки боровся навіть за місце у Лізі Чемпіонів і демонстрував захоплюючий футбол. В другому колі все змінилося. Вісім поразок в останніх дев'яти матчах опустили команду Олександра Кучера та Артема Кравця на дев'яте місце. В гостьовому матчі проти «Малатьяспору» (2:3) обидва вдруге поспіль (і вдруге у сезоні) одночасно відіграли всі 90 хвилин. Форвард в голах своєї команди не брав участі, запам'ятався лише двома короткими пасами під удари здалеку, не без зусиль відбиті воротарем. Відбив голкіпер і його непростий удар здалеку. Захисника не можна звинуватити у двох перших голах, та й в третьому епізоді його партнер по команді зіпсував офсайдну пастку. Кучер в результаті не встиг прикрити гольовий пас.

На рахунку Кравця з початку року 13 матчів ліги (6, 2, 3 голи) і один повний в Кубку (один гол). Кучер в команді з початку сезону і за цей час відіграв 21 матч ліги (19, 19). В Кубку взяв участь у шести матчах (4, 3).

«Акхісар Беледієспор» закінчив сезон у лізі на доволі скромному 11-му місці. При цьому саме він став головною сенсацією Туреччини, завдяки перемозі в Кубку. В останньому матчі сезону у лізі команда Євгена Селезньова (повний матч) переграла вдома «Османліспор» з рахунком 2:1. Український форвард відіграв повний матч. Змарнував відмінний шанс забити в другому таймі, коли під час контратаки був залишений наодинці з воротарем на куті воротарського. Удар низом голкіпер прочитав і заблокував. Крім цього епізоду, не відзначився нічим особливим, торкнувшись м'яча в штрафному майданчику лише ще одного разу.

В підсумку на його рахунку 17 матчів ліги за «Акхісар» (16, 6) з шістьма голами, а також п'ять матчів в Кубку (5, 1) з чотирма голами. У першій половині сезону на його рахунку 13 матчів за «Карабюкспор» (5, 1, один гол) у лізі і два (2, 0, один гол) в Кубку.

«Чемпіоном» серед українців в Туреччині став Сергій Рибалка. Його «Сівасспор» закінчив сезон сьомим. Щоправда, опорник навряд чи особливо радий такому досягненню, оскільки в другій частині сезону відіграв лише сім матчів ліги (6, 0). І це в порівнянні з 14-ма (11, 2) в першій. У матчі проти «Бешикташа» він вийшов у стартовому складі вдруге з середини лютого і відіграв 79 хвилин. Зустріч завершилася перемогою колишнього чемпіона - 5:1.

За такого результату неважко здогадатися, що ігрова перевага фаворита була величезною. Сергій, знову граючи під форвардом, намагався проявляти активність, став третім в команді за дотиками до м'яча і першим за передачами. Його навіс з кутового був замкнутий неточним ударом. На 53-ій хвилині пас з лівого кута штрафного Робіньо замкнув ударом низом, Домагой Віда витягнув м'яч з лінії воріт, і Арслан добив. Сам він пробивав по воротах двічі. Удар здалеку вийшов неточним, а ось підключення в район 11-метрової позначки на 24-ій хвилині лише дивом не закінчилося голом - удар з невеликим рикошетом дивом ногою витягнув воротар, який вже стрибав в кут. Два голи господарів відбулися після пасів повз нього у центрі поля.

«Карабюкспор» оформив найжахливіший сезон будь-якої команди в історії турецької Супер Ліги. Вже точно - найжахливіше друге коло з 16-ма поразками в 17-ти матчах із загальною різницею м'ячів 6:57. Хоча б вдалося уникнути антирекорду ліги за пропущеними. У 2001-му році «Аданаспор» набрав на чотири очки більше за весь сезон, однак пропустив 91 м'яч, що на п'ять більше, ніж у команди Антона Кравченка і Андрія Близниченка.

Обидва провели на полі в Трабзоні (0:3) всі 90 хвилин. Олександр Рибка залишився в запасі. Оборона аутсайдера вкотре відіграла жахливо, дозволяючи господарям робити все, що вони забажають. Н'Дойє двічі пробив вище - і після неточного пасу Антона, і після «кросу» повз нього. Банальне закидання за спини захисників закінчилося голом Язичі. В тій ситуації українець та його партнери побачили офсайд, який насправді був пасивним. Вінгер знову намагався грати активно, з його подачі кутового партнер по команді пробив неточно. Сам він не спромігся пробити захисника в спробі з лінії воротарського.

Загалом на рахунку Рибки 19 матчів ліги (всі повні) і один в Кубку. З них в 2018-му році вісім, всі у лізі. Кравченко відіграв 16 матчів ліги (16, 15). На рахунку Близниченка 21 матч ліги у сезоні (13, 8), в другій його частині - 15 (10, 7). В Кубку відіграв три матчі (3, 1), всі - в 2017-му році.

Польща

Наші за кордоном. Час збирати трофеї - изображение 3

Для українських легіонерів в Польщі сезон закінчився величезним розчаруванням. Після виходу на перше місце «Лєх» здобув лише одну перемогу в семи матчах і в підсумку скотився на третє, на якому закінчив і попередній сезон. В останньому матчі сезону, вдома проти «Легії» (0:3)Володимир Костевич залишився в запасі. Олексій Хобленко не потрапив до заявки. Вдруге поспіль познаньці втрачають відмінний шанс стати чемпіонами.

Костевич закінчив сезон з тридцятьма матчами ліги (30, 24) в резюме на додачу до повного матчу Кубка і шести повних матчів Кваліфікації Ліги Європи. Хобленко, який прийшов у січні, зупинився на 11-ти виходах на поле (1, 0), всі - у лізі.

Жахлива кінцівка вийшла і у «Брук-Бет Термаліки». Команда Артема Путівцева вибралася із зони вильоту і в останньому турі в прямій гостьовій битві в Глівіце їй було потрібно лише не програти. Результат матчу - 0:4, і «слоники» залишають Екстракласу після трьох дебютних років. Путівцев відіграв повний матч. Три голи з чотирьох були забиті класними дальніми ударами і в двох випадках саме 77-й номер не встигав прикрити. Прямо звинувачувати його за ці голи не слід. З іншого боку, остаточний результат - на табло.

На рахунку Артема 34 матчі (33 повних) і один гол у лізі, а також два повних матчу в Кубку.

«Краковія» також закінчила сезон розгромною поразкою, причому вдома. Матч проти «Погоні» закінчився з рахунком 1:4. Втім, команду Олексія Дитятьєва (повний матч, жовта картка) і ця невдача не зрушила з дев'ятого місця. Олексія також навряд чи можна звинуватити хоча б в одному з пропущених.

Дитятьєв закінчив сезон з 25-ма матчами ліги (21, 20), в яких відзначився голом, і одним матчем Кубка, в якому був вилучений з поля.

«Арка» закінчила сезон шістьма поразками в семи матчах. Найбільш прикрою була поразка у фіналі Кубка. У порівнянні з нею невдача в останньому турі ліги в боротьбі зі «Шльонськом» (0:1) видається не такою страшною. Тим більше, що сезон закінчений на 12-му місці далеко від аутсайдерів. Андрій Богданов в цьому матчі не потрапив до заявки. Загалом ж на його рахунку після січневого переходу 13 матчів (12, 7) в лізі, у яких забив один гол. А також перший тайм фінального матчу Кубка.

«Сандеція» втратила шанси поборотися за місце в Екстракласі ще до останнього туру. Тож матч у Гданську (1:1) став формальністю. Павло Ксьонз вдруге після приходу в команду у січні відіграв всі 90 хвилин. Крім цих двох повних матчів, на його рахунку ще дев'ять неповних у лізі. Загалом він сім разів виходив у стартовому складі.

Денис Баланюк відіграв за «Віслу» сім матчів ліги (1, 0). Останній відбувся на початку квітня. Його команда закінчила сезон на шостому місці.

Інші цікаві результати

Данія. Артем Довбик виграє Чемпіонат Данії! За чотири тури до фінішу «Мідтьюлланд» відставав від «Брондбю» на п'ять очок, і надії на трофей стрімко танули. Однак в останніх чотирьох матчах вдалося і переграти самого «Брондбю», і перемогти в трьох інших матчах. А тодішній лідер так і не здобув жодної перемоги, в результаті відставши від чемпіона на чотири очки. Довбик залишився в запасі в матчі проти «Копенгагена» (2:0) і відіграв 25 хвилин у матчі проти «Хорсенса» (1:0). Загалом на рахунку січневого новачка команди десять матчів у лізі (2, 0) і два - в Кубку (1, 0). Відзначився голом у лізі.

Наші за кордоном. Час збирати трофеї - изображение 4

Азербайджан. В останньому турі ліги «Габала» (2) поступилася чемпіону країни «Карабаху» з рахунком 0:1. Дмитро Безотосний та Віталій Вернидуб відіграли повний матч за команду Романа Григорчука, Антон Каніболоцький залишився в запасі «Карабаху». На «радарів» очікує фінал Кубка проти «Нефтчі», який посів третє місце у лізі. У матчі «нафтовиків» проти «Кяпазу» (2:1) Кирило Петров був вилучений з поля. За переможених повний матч відіграли Сергій Литовченко та Г'юлі Манджгаладзе. «Кяпаз» залишає Вищий дивізіон.

Юрій Максимов закінчив сезон на чолі «Кешлі» (6) перемогою над «Сабаїлом» з рахунком 1:0.

Болгарія. Дві нічиї в останніх двох турах не завадили «Лудогорцю» відсвяткувати завоювання сьомого чемпіонського трофею поспіль. Ігор Пластун в цих матчах не грав.

Білорусь. БАТЕ програє сьомий Кубок країни за останні вісім років. Брестське «Динамо» святкує свій другий Кубок поспіль і третій в історії. Двічі вічний чемпіон виходив вперед, двічі аутсайдер відігравався і в підсумку вирвав перемогу на 88-ій хвилині. Перший гол забив Артем Мілевський. Після скидання головою партнера на лінію воротарського йому залишалося лише не влучити у воротаря.

Естонія. Перемогли в Кубку країни і Юрій Ткачук з Романом Дебелком. У матчі проти «Флори» обидва отримали по жовтій картці, а останній забив єдиний гол у матчі, чітко замкнувши фланговий простріл з 12-ти метрів. «Левадія» бере трофей після чотирирічної перерви.

Угорщина. «Балмазуйварош» - «Дебрецен» 4:0. Шандор Вайда - гол. Його команда за два тури до фінішу все ще у зоні вильоту.

Швейцарія. Другий дивізіон. «Аарау» - «Вадуц» 4:1. Марко Девіч - 28 хвилин і гол з пенальті. Його команда фінішувала четвертою. Форвард закінчив сезон з 30-ма матчами ліги, у яких забив 13 голів.

Грузія. «Самтредія» - «Динамо» Тбілісі (2) 1:2. Дмитро Іванісеня - гол.

«Діла» (3) - «Сабуртало» 4:1. Микола Ковталюк - гол.

Казахстан. «Акжаийк» (6) - «Жетису» 2:0. Адерінсола Есеола - дубль. На рахунку форварда вже сім голів у сезоні.

Латвія. «Метта/Лу» - «Рігас» (1) 0:1. Максим Марусіч - гол.

Азія. Кубок АФК. «Істіклол» поступився вдома туркменському «Алтин Асир» з рахунком 2:3 і залишився другим в групі. Цього вистачило для виходу до наступного раунду. Артем Барановський відіграв повний матч за чемпіона Таджикистану.