​ЧС-2018 в українських пабах. Як будуть залучати публіку в умовах бойкоту

Світовий футбол 9 Червня, 15:01 3436
​ЧС-2018 в українських пабах. Як будуть залучати публіку в умовах бойкоту | 19-27
З 14 червня бари та паби України заповнять вболівальники, які бажають дивитися футбол на великому екрані і в галасливій компанії.

У зв'язку з тим, що молодь зараз як правило телевізора вдома не має, віддаючи перевагу трансляції на комп'ютері в режимі онлайн, під час великих турнірів багато вболівальників окупують паби.

Там затишна атмосфера, скільки хочеш пива, однодумці, а також великі екрани і навіть проектори, на яких можна дивитися футбол як в кінотеатрі. Щоб залучити вболівальників до себе, паби йдуть на різні хитрощі і акції. «Вести» дізналися, в яких барах і пабах можна буде подивитися Чемпіонат світу, і чи буде взагалі – в контексті закликів до повного бойкоту нинішнього Чемпіонату, що пройде в Росії.

Паби все покажуть

«Вести» зателефонували до 20 київських пабів, а також в найбільшу міську мережу «Портер паб» – і скрізь нас запевнили, що уболівальникам покажуть всі 64 поєдинки фінальної частини чемпіонату світу в Росії.

“Приходьте, у нас є великий екран, телевізори. Краще, звичайно, бронювати столики заздалегідь, адже на вечірні матчі чемпіонату приходить дуже багато людей», - кажуть в адміністрації пабу «Бочка пивна».

В інших барах також підтверджують, що будуть показувати всі матчі, в тому числі ті, що починаються в 13:00 по Києву.

“Будемо працювати з 10 ранку і до останнього клієнта. Можна буде дивитися всі матчі. Бойкотувати трансляції ми не збираємося», - кажуть в пабі «Golden Gate».

Кожен паб, залежно від тематики, пропонує свої сорти пива, розважальну програму та ціни, але футбол обіцяють показувати скрізь, повністю і зі звуком. Принаймні, київським уболівальникам хвилюватися не варто - місць для перегляду футболу достатньо в кожному районі міста.

«Вісті» вирішили дізнатися, чи будуть показувати чемпіонат в пабах Львова. В пабах «Купіца» та «Берлін.Лемберг», в які ми вирішили зателефонувати у випадковому порядку, нас запевнили, що Чемпіонат світу там покажуть в повному обсязі і запросили відвідати трансляції. Вже зараз можна зробити висновок, що бойкотувати турнір в пабах не збираються, так як пристойного заробітку позбавляти себе ніхто не збирається.

Тоталізатори та знижки

Напередодні чемпіонатів біля пабів, як правило, вивішують інформацію про майбутні ігри – календар, таблиці, розклад трансляцій. Перед Чемпіонатом Європи у Франції в 2016 році біля кожного другого бару можна було знайти інформацію про майбутній футбольний турнір. З Чемпіонатом світу в Росії все складніше, адже далеко не всі схвалюють трансляцію матчів і закликають до його бойкоту. До речі, ті, хто бойкотують, як правило футбольні матчі і так ніколи не дивляться. Інша справа, що байдужих до футболу людей в Україні переважна більшість, у кілька разів перевищує число любителів футболу.

У країнах Європи або навіть в Росії на просування бару або мережі перед чемпіонатом світу чи Європи власники витрачають на 30-50% більше коштів, ніж зазвичай. В Україні ж російський Чемпіонат бажають показувати по-тихому, не привертаючи до себе увагу так званих «невідомих патріотів» і праворадикалів.

Втім, крім грубої реклами, у пивних закладів є свої «фішки» під великі футбольні турніри. У багатьох закладах влаштовують символічний тоталізатор: гостей просять написати рахунок трансльованого матчу і хто вгадав результат може отримати приз: від кухля пива до цінної футболки однієї зі збірних. Паб «Бестія» під час Євро-2016 робив знижки на пиво граючої країни-виробника. Наприклад, під час матчів збірної Бельгії знижки робили на бельгійське пиво, а Німеччини - на німецьке.

Влаштовують організатори та тематичні перегляди матчів певних збірних. Наприклад, паб «Golden Gate» ходять вболівати фанати збірної Німеччини, а в ірландські паби - фанати британських команд. Вони займають окремі великі столи, перед матчами включають їхню музику.

В цьому році адміністратори пабів розповіли, що майже напевно під матчі ЧС-2018 будуть проходити футбольні вікторини та тоталізатор, а ось про тематичні знижки у закладах подумають ближче до початку чемпіонату.

Офіціанти падають замертво

Якщо вірити статистиці, то пивоварні компанії під час великих турнірів збільшують продажі своєї продукції в середньому на 60-70%. Як розповів нам офіціант одного з пабів «Портер» Олексій, під час Євро-2016 в деякі дні рук не вистачало навіть при збільшеному штаті.

“Кожну хвилину замовляли пиво, закуску або інші напої. Чайових вдавалося заробити майже вдвічі більше, але після зміни офіціанти падали замертво, адже за 5 годин, поки грали по два матчі за вечір, взагалі не вдавалося сісти», - каже Олексій.

Втім, заробляють не тільки бари, але і сервіси з доставки їжі. Як розповів один із співробітників мережі «Dominos Pizza», під час футбольних матчів в рази зростає кількість замовлень піци та іншої їжі додому.

“Піцу перед матчами замовляють, причому багато в один і той же час, у зв'язку з чим бувають накладки. Крім того, у дні матчів люблять замовляти крильця і пиво», - кажуть у піцерії.

Можна зробити висновок, що матчі чемпіонатів світу приносять пабам і їхнім працівникам надприбуток, в порівнянні з аналогічним періодом непарних років (коли великі футбольні турніри не проводяться).

В кінотеатрах пішли на принцип

На великих екранах кінотеатрів подивитися матчі не вдасться. Мультиплекс, який спільно з каналом «Футбол» показував матчі Ліги чемпіонів і Ліги Європи, не збирається транслювати чемпіонат, адже права на його показ належать телеканалу «Інтер».

У кінотеатрі «Блокбастер», де демонстрували фінал Ліги чемпіонів, «Вістям» розповіли, що чемпіонат також показувати не будуть. Один із співробітників кінотеатру Василь пояснив:

«Справа не в правах на трансляцію. Гроші знайшлися б. Справа в тому, що Чемпіонат пройде в Росії, а для нас це принципово».