13/06/2018 22:59 1050

ФІФА змінила порядок розрахунку рейтингу ФІФА. Тепер він став простішим

​У штаб-квартирі ФІФА нарешті дійшли, що рейтинг, за яким розраховується умовна «турнірна таблиця» національних збірних кожен місяць, повинен зазнати змін.

Новий ростер буде сформовано методом Ело, що організація вже використовує для жіночих національних збірних.

Раніше рейтинг ґрунтувався на чотирирічному циклі і усереднювався. Згідно з новим методом, відтепер кожна команда буде отримувати очки або втрачати їх. Бали будуть частково визначатися відносною силою суперників: наприклад, при нічиїй команд вище і нижче за рейтингом перша набере менше очок, а друга, відповідно, більше. Той же принцип і з перемогами: чим нижче суперник, тим менше балів заробляєш, і навпаки.

У новому рейтингу також буде враховуватися важливість матчу: найменше значення віддається товариським іграм і більше - вирішальним раундам турнірів типу фінальної частини ЧС.

Формула нового рейтингу ФІФА: P=Pbefore + I * (W – We)

де Pbefore - кількість очок до матчу.

I - коефіцієнти видів матчів:
05 - товариські матчі поза вікон ФІФА;
10 - товариські матчі, зіграні в рамках міжнародних вікон ФІФА;
15 - матчі групового етапу Ліги націй;
25 - плей-офф і фінальна частина Ліги націй;
25 - кваліфікація до континентальних турнірів (чемпіонат Європи, Кубок Америки тощо), а також чемпіонату світу;
35 - фінальна частина континентальних турнірів до 1/4 фіналу;
40 - фінальна частина континентальних турнірів, починаючи з 1/4 фіналу, Кубок конфераций;
50 - фінальна частина ЧС до 1/4 фіналу;
60 - фінальна частина ЧС, починаючи з 1/4 фіналу.

W - результат матчу: 1 - перемога, 0,5 - нічия, 0 - поразка.

We - очікуваний результат матчу

We= 1/(10^(-dr/600) + 1),

де dr - різниця в рейтингу граючих команд. dr=Pbefore команди А - Pbefore команди Б

У новому рейтингу не буде спеціальних змінних, які вводилися для збірних з більш слабких конфедерацій, що ускладнювало їм можливість опинитися вище у таблиці. Команди будуть мати рівні шанси незалежно від регіональної приналежності.

При нових підрахунках збірна України підніметься на 27-е місце із 1750 балами. Її сусідами стануть Словаччина і Сенегал. Свій найближчий матч команда Шевченка проведе у вересні проти Чехії, яка йде на 41 місці (1713 балів). Як розрахувати рейтинг ФІФА на прикладі цього матчу і з урахуванням нових балів за методом Ело?

P=Pbefore + I * (W – We)

Очікуваний результат We для збірної України: We=1/(10^(-dr/600) + 1)або в цифрах We=1/(10^(-37/600)+1)=0.53

Відповідно, для збірної Чехії, яка йде нижче в рейтингу ФІФА, We=0,47. Тобто, для команди, яка йде вище, очікуваний результат завжди буде більше 0,5, в той час як для андердога матчу - нижче.

Загальний рейтинг збірної України Р по матчу в разі перемоги України.

P=Pbefore + I * (W – We) або в цифрах Р=1750 + 15 * (1 - 0,53) = 1757

У разі поразки нашої команди рейтинг впаде до 1742, а у випадку нічиєї - на межі 1749. Тобто, як говорилося, нічиї з командами нижче будуть також позначатися.

Новий рейтинг ще до запуску вже отримав чимало критичних стріл. Так, умовна Мексика може постійно триматися в числі найкращих збірних завдяки успішному виступу на континенті, але нічого не досягати на ЧС. Також успішний виступ протягом року (або на окремому великому турнірі) може підняти команду до вершин, що допоможе при більш вдалому жеребкуванні в майбутньому. Крім того, на континентах збірні проводять різну кількість матчів за рік, а якщо рахується їх сума, а не усереднена кількість, то це ставить усіх у нерівні умови. Наприклад, Португалія за 2017-й провела 11 офіційних матчів (відбір на ЧС і Кубок конфедерацій). У той час як у Японії було тільки п'ять зустрічей кваліфікації на мундіаль. Але багато хто впевнений, що він буде точніше відображати ситуацію в світі національних збірних.

Чи великі розбіжності в рейтингах? Бразилія потіснить Німеччину з першої сходинки традиційного ростеру ФІФА, Іспанія із десятого місця підніметься на третє, а Польща впаде з восьмої позиції на дев'ятнадцяту. Втім, вважається, що якихось глобальних змін нові розрахунки не привнесуть: фаворити хіба що в трохи іншому порядку продовжать зберігати ведучі позиції.

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше