Два різних Ярмоленка в збірній. Чому так відбувається

Збірна України 15 Червня, 11:27 1654
Два різних Ярмоленка в збірній. Чому так відбувається | 19-27
Уже найближчим часом збірна України може змінити систему гри, і це буде пов'язано з діями Андрія Ярмоленка.

Найрезультативніший гравець збірної України, півзахисник Андрій Ярмоленко не завжди показує в національній команді стабільний футбол високого рівня, причому перепади часто трапляються буквально протягом декількох днів. На прикладі двох спарених поєдинків, зіграних за останній час, ми спробували розкрити причини таких гойдалок в його грі.

Кращий матч Ярмоленка

До недавніх спарингів збірної Ярмоленко, звичайно, підійшов не в кращій формі, але навіть в такій ситуації провів проти Албанії саму результативну гру за всю свою кар'єру в національній команді. Не в останню чергу це було пов'язано з його розташуванням на футбольному полі - правий півзахисник дортмундської Боруссії часто йшов в середину, і це дозволяло йому настільки ж регулярно знаходитися в штрафному майданчику під час атак. Як підсумок - 17 техніко-тактичних дій він виконав якраз в тій активній зоні, звідки забивається 85% голів в сучасному футболі.

Права нога - вже не тільки для ходьби

У матчі з Марокко наш правий крайній грав ближче до бровки, і це позначилося не тільки на його грі, а й на діях всієї команди. Все б нічого, але щось подібне ми спостерігали і під час ключових спарених матчів у вересні минулого року. Тільки тоді все було з точністю до навпаки - в першій зустрічі, з турками, Ярмоленко показав феєричну гру, а через три дні, прив'язавшись до бічної лінії в Ісландії, взагалі нічим себе не проявив. Можливо, такими були тактичні задумки тренерів, але цю версію відкидають слова Андрія Шевченка, який ще після виїзного поєдинку з Хорватією нарікав на те, що фланговим гравцям потрібно активніше займати позиції в середині поля



Крім усього іншого, така тактика дозволяє частіше взаємодіяти між собою двом нашим лідерам - Андрію Ярмоленку та Євгену Коноплянці. Що відбувається, коли вони віддають один одному точні передачі, ми побачили і в спарингу з Албанією, і в важливому офіційному матчі з Туреччиною. У цих поєдинках флангові півзахисники збірної України пов'язували між собою до 10-ти передач.

Тепер буде 4-3-3

Хавбек Шальке, до слова, останнім часом додав в розумінні такого футболу - можливо, Євгену Коноплянці допомагає позиція в клубі, де тренер частенько довіряє нашому виконавцю місце в лінії нападу. У всій цій ситуації напрошується простий висновок - система гри збірної України вже незабаром може істотно змінитися. Було - 4-1-4-1, стане - 4-3-3. Втім, давайте дочекаємося наступних матчів, а поки подивимося, як будуть діяти крайні півзахисники / нападники на чемпіонаті світу.