Час торгів. Хто повинен грати в УПЛ замість «Полтави»?

Футбол України 21 Червня, 12:21 1348
Час торгів. Хто повинен грати в УПЛ замість «Полтави»? | 19-27
Вже однозначно головною новиною поточного міжсезоння в українському футболі стала відмова «Полтави» від місця в Прем'єр-лізі.

Для «городян» подібні заяви не нові (останнє з них було у квітні минулого року), тому цілком ймовірно, в клубі вирішать відмовитися від відмови і все ж дебютують цього літа серед найсильніших. Поки ж ситуація складається таким чином, що до старту в УПЛ підходять 11 команд. UA-Футбол спробував розібратися, хто повинен замінити полтавців і стати дванадцятим щасливчиком.

На сайті УПЛ легко можна відшукати Регламент за сезон-2017/18. Пункт 8 статті 70 говорить:

«Регламент набуває чинності з моменту затвердження Виконкомом ФФУ та діє до моменту затвердження Виконкомом ФФУ нового Регламенту»

Враховуючи, що Виконком ще не затвердив новий Регламент, старий є чинним.

У пункті 9.6 статті 5 детально розписано, як має відбуватися обмін команд між лігами. Зокрема, згадується плей-офф, а також випадки, якщо клуби Першої ліги відмовляються від участі в УПЛ.

«У разі відмови клубу ПФЛ першої ліги від включення до складу Учасників УПЛ, право на це отримує клуб, команда якого посіла у підсумковій турнірній таблиці змагань першої ліги ПФЛ наступне місце після команди клубу, що відмовився від переходу до УПЛ»

Не вказано, чи має це відношення до клубів Першої ліги, які виграли плей-офф (функціонери, мабуть, не очікували, що можна виграти стикові матчі і відмовитися від підвищення). Для «екстрених випадків», є такий підпункт:

«У разі виникнення непередбачених цим Регламентом обставин, рішення про склад учасників УПЛ ухвалює Виконавчий комітет ФФУ на підставі пропозицій УПЛ»

Таким чином, ми приходимо до того, що в разі зняття «Полтави» долю дванадцятого місця будуть вирішувати загадкові особистості під емблемою УПЛ. Які є варіанти?

  • залишити одинадцять клубів. Не псувати підготовку клубам, які вже напевно переглянули бюджети під першу частину наступного сезону.
  • вольовим рішенням призначити дванадцятий клуб. Або ще на рік продовжити муки когось із екс-УПЛ - «Зірки» (вище місце серед тих, хто вилетів), «Чорноморця» (як раз програв «Полтаві») - або дати шанс «Інгульцю» (вище місце в дивізіоні після трійки найкращих).
  • провести стикові матчі / міні-турнір серед всіх «бажаючих» або гідних.

УПЛ вже не звикати вибирати собі учасників в дивізіон шляхом голосування.

  • 2016 році таким чином футбольна Україна у виборі між «Волинню» (УПЛ), яку в той час душили борги, і «Черкаським Дніпром» (ПФЛ) віддала перевагу лучанам.
  • 2015 року у вищій футбольній лізі України один проект корпорації ІСД (кам'янська «Сталь») замінив інший (донецький «Металург»). Тоді сутичку за місце вели два клуби першого дивізіону, і «сталевари» залишили не при справах маріупольський «Іллічівець».
  • 1999 року після зняття запорізького «Торпедо» за 8 днів до старту нового чемпіонату на нейтральному полі зарубились в додатковому матчі «Прикарпаття» (УПЛ) та «Черкаси» (Перша ліга). Тоді місце серед найсильніших вдалося зберегти івано-франківцям.

Окремо згадався ще один епізод 2002 року, коли запорізький «Металург», «Металіст» і «Дніпро» фінішували з однаковою кількістю очок і претендували на останнє від країни місце в єврокубках. Тоді запоріжці буквально «продавили» через кабінети рішення їм стартувати в Кубку УЄФА, «умовивши» всіх, що їх підрахунок найкращого з трьох претендентів правильніший, ніж прописано в Регламенті.